Grupa WEINIG rozpoczyna duży program inwestycyjny w firmie HOLZ-HER

Grupa WEINIG, wiodący dostawca technologii w branży obróbki drewna, zainwestuje 15 milionów euro w swój dział materiałów drewnopochodnych. Wesprze w ten sposób swoją spółkę zależną HOLZ-HER. Firma ta, będąca częścią grupy od 2010 roku, zaczęła w 2019 roku wyczerpywać swoje zdolności produkcyjne. Duży projekt inwestycyjny powinien je znacznie zwiększyć i umożliwić dalszy rozwój.

 

Założone w 1914 roku przedsiębiorstwo budowy maszyn HOLZ-HER, które od 2010 roku dołączyło do Grupy WEINIG, w ostatnich latach tak szybko się rozwijało, że wielokrotnie osiągało granice swoich możliwości produkcyjnych. Pierwsze inwestycje w rozbudowę działu produkcji korpusów poczyniono już w 2018 roku. Ale w roku 2019 znów zrobiło się ciasno. Z tego powodu Zarząd i Rada Nadzorcza uzgodniły kompleksowy program inwestycyjny, który będzie przebiegał w trzech etapach:

1. Dalsza rozbudowa działu produkcji korpusów oraz powiększenie powierzchni montażowych
Oprócz inwestycji zrealizowanej już w 2018 roku, w dziale produkcji korpusów pojawi się nowa hala oraz nowe centrum obróbcze. Powierzchnia montażu zostanie powiększona o 1700 metrów kwadratowych.

2. Przeprojektowanie koncepcji logistycznej w zakładzie produkcyjnym
Dotychczasowa koncepcja logistyczna zostanie gruntownie przeprojektowana i zreorganizowana. W tym celu budowane są nowe magazyny o wysokim stopniu automatyzacji (na palety, pręty i drobne części).

3. Rozbudowa salonu wystawowego i remont powierzchni biurowej w zakładzie w Voitsberg
Dzięki inwestycji o łącznej wartości 15 milionów euro nie tylko zwiększą się moce produkcyjne, ale stworzy się przestrzeń do rozszerzenia portfolio produktów w przyszłości.

Mając na uwadze inwestycje poczynione już w 2019 r. (5 mln) i 2020 r. (12 mln), które dotyczyły przede wszystkim działu sprzedaży, serwisu i rozwoju w Nürtingen, WEINIG po raz kolejny podkreśla znaczenie HOLZ-HER dla Grupy.

Inwestycja w dalszą rozbudowę oddziałów jest również wyraźnym sygnałem dla pracowników, że WEINIG wyraźnie pozycjonuje się w kierunku Voitsberg i Nürtingen i w pełni wspiera je w dalszym rozwoju firmy HOLZ-HER.

Dzięki dwóm działom specjalizującym się w litym drewnie i materiałach drewnopochodnych, Grupa WEINIG ma dobrą pozycję rynkową. Wynika to nie tylko ze szczególnego zaangażowania pracowników, którym firma pragnie mocno podziękować.

– Cieszymy się, że możemy wspólnie dalej kształtować przyszłość firmy HOLZ-HER – mówi Gregor Baumbusch, dyrektor generalny Grupy WEINIG oraz Frank Epple, dyrektor zarządzający firmy HOLZ-HER.

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług