German Design Council doceniło projekt Nelsona de Araújo dla Nobonobo

Świeże spojrzenie i zamiłowanie do minimalistycznych form połączyły wschodzącą gwiazdę europejskiego designu – Nelsona de Araújo oraz markę Nobonobo. W efekcie ich współpracy powstał unikatowy mebel, który kapituła prestiżowego konkursu wyróżniła nagrodą German Design Award Special.

 

Stół ROOTS został stworzony z myślą o osobach, które cenią prosty styl we wnętrzu, ale jednocześnie nie boją się eksperymentów. Forma mebla to ukłon w stronę organic design, stylu inspirowanego kształtami natury – fal oceanu, chmur, płynącej rzeki, korzeni drzew, które swobodnie rosną pod ziemią. Stół składa się z dwóch połączonych ze sobą części – blatu wykonanego z litego drewna dębowego, pokrytego olejem oraz giętej podstawy z metalu lakierowanego proszkowo. Projekt ROOTS dostępny jest w kilku rozmiarach i w 4 wersjach kolorystycznych: grafit, khaki, czarno-brązowy i czarny. Design stołu w subtelny i nienachalny sposób wprowadza elementy natury do wnętrz. To sprawia, że mebel idealnie sprawdzi się zarówno w przestrzeniach hotelowych, jak i w domowym zaciszu.

Projekt doceniła German Design Council, rada ds. wzornictwa w Niemczech. Jest to prestiżowa organizacja, powołana w 1953 roku z inicjatywy niemieckiego Bundestagu. Wspiera ona marki podnoszące wartość produktów poprzez zastosowanie unikalnego wzornictwa i współpracy z międzynarodowymi designerami. Kapituła konkursu przyznała mu nagrodę German Design Award Special.

O projektancie

Unikalne, eleganckie, ponadczasowe i funkcjonalne. Właśnie takie są prace z portfolio portugalskiego projektanta. Nelson de Araújo – to utalentowany designer, który w swoich projektach kieruje się zasadą “mniej, ale lepiej”.

Nelson de Araújo, ukończył wydział projektowania produktu na Uniwesytecie Escola Superior de Tecnologia e Gestão w mieście Viana Do Castelo. Swoją pasję do designu odkrył podczas pobytu we Włoszech, gdzie uczestniczył w programie Erasmus na Università Degli di Palermo. To doświadczenie ukształtowało jego wizję projektowania mebli. Projektant dąży do perfekcji w każdym detalu, a inspiruje go piękno natury, fotografia i podróże. Swoją mantrę projektową definiuje dwoma słowami – minimalizm i równowaga. Wizja Nelsona doskonale łączy się z misją marki Nobonobo, którą jest tworzenie ponadczasowych, unikalnych i funkcjonalnych produktów do aranżacji wnętrz o doskonałej jakości.

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług