Funkcjonalność w kwestii spania i relaksu

Coraz większe oczekiwania klientów sprawiają, że producent okuć meblowych Stalmot & Wolmet systematycznie wprowadza na rynek nowe rozwiązania. Tak jest między innymi w przypadku dwóch mechanizmów: PF 282-C-5 oraz SF 056-B-5, które można było oglądać podczas tegorocznych targów Furnica w Poznaniu.

Funkcjonalność i łatwość obsługi – tym przy zakupie mebli kierują się obecnie klienci indywidualni. Natomiast producenci mebli w pierwszej kolejności zwracają uwagę na jakość wykonania, wytrzymałość, cenę i współpracę z innymi podzespołami. Stalmot & Wolmet dąży do spełnienia tych warunków, dzięki czemu jego wyroby doskonale spełniają oczekiwania odbiorców.

Firma od lat wprowadza na rynek praktyczne rozwiązania, które charakteryzują się wysoką jakością wykonania i przystępną ceną. Podczas najbliższych targów Furnica, które od 16 do 19 września będą odbywały się w Poznaniu, firma zaprezentuje kolejne nowości, w tym między innymi mechanizmy PF 282-C-5 oraz SF 056-B-5.

Praktyczność w kwestii spania
PF 282-C-5 to mechanizm do spania wzdłuż, do zastosowania w zgrabnej, „kompaktowej” sofie lub narożniku.
„Okucie współpracuje z mechanizmem oparcia PC 106-A-5, dzięki czemu obsługa funkcji spania jest bardzo praktyczna. Wystarczy chwycić za siedzisko, aby po pociągnięciu go otrzymać dwumetrową powierzchnię do spania o jednakowej szerokości na całej długości leżyska. Równocześnie, dzięki mechanizmowi PC 106-A-5, oparcie automatycznie unosi się w górę, umożliwiając rozłożenie funkcji” – informuje Krzysztof Sibierski, dyrektor handlowy Stalmot & Wolmet S.A.

Rozkładanie mebla odbywa się bez kontaktu z podłogą, a poduszki materaca mają jednakową szerokość i grubość. Dodatkowo nie ma ograniczeń w szerokości siedziska, gdyż mechanizm składa się z dwóch elementów mocowanych do boku mebla, połączonych synchronizatorem o dowolnej długości. Pomimo że jest to mechanizm trzyczęściowy, materac pozostaje komfortowy, a spanie na nim jest wygodne.

Na potrzeby klientów opracowane zostały aż cztery wersje mechanizmu:
– PF 282-A-5 z siedziskiem prostym i zagłówkiem leżyska prostym,
– PF 282-B-5 z siedziskiem prostym i zagłówkiem leżyska pod ergonomicznym kątem 3°,
– PF 282-C-5 z siedziskiem pod ergonomicznym kątem siedzenia 2,2°,
– PF 282-D-5 z siedziskiem pod ergonomicznym kątem siedzenia 2,2° oraz zagłówkiem leżyska pod ergonomicznym kątem 3°.

Relaks i wypoczynek w kilka sekund
Użycie stelażu typu SF 056-B-5 w meblu tapicerowanym umożliwia zastosowanie funkcji relaksu – wysunięcie siedziska i podnóżka, lekkie pochylenie oparcia oraz podniesienie zagłówka. W ten sposób uzyskuje się ergonomiczną, komfortową pozycję do wypoczynku oraz dobre podparcie dla nóg i głowy. „Okucie może być zastosowane w fotelu lub sofie w oddzielnych, pojedynczych siedziskach” – dodaje Krzysztof Sibierski.

W tym przypadku producent proponuje dwie wersje mechanizmu: SF 056-G-5 obsługiwaną manualnie, do tańszych mebli tapicerowanych oraz SF 056-B-5 – napędzaną silnikiem elektrycznym, uruchamianym przyciskami lub sensorami umieszczonymi na przykład w boczku mebla. Zamiana z wersji manualnej na elektryczną wymaga jedynie dołożenia poprzeczek i przykręcenia silnika.

Wymienione wyżej rozwiązania świetnie wpisują się w zapotrzebowanie rynku, dla części producentów mebli będą podstawą do opracowania nowych modeli sof i foteli, dla innych dobrą alternatywą dla starych, opatrzonych rozwiązań lub drogich okuć oferowanych przez firmy z Europy Zachodniej.

(bw)

.