Fronty z tworzywa i aluminium

Firma Silplast może pochwalić się długoletnim doświadczeniem w produkcji akcesoriów meblowych z tworzyw sztucznych, działa bowiem w tym obszarze od roku 1994. Jednak obecnie coraz ważniejszymi materiałami w jej ofercie stają się aluminium oraz szkło.

Asortyment dla meblarzy stanowią przede wszystkim wykonywane z różnych profili fronty tworzywowe (ABS) i aluminiowe. Te pierwsze dostępne są w szerokiej gamie kolorów, co pozwala zaspakajać zróżnicowane potrzeby klientów, zaś aluminiowe mogą być dostępne w anodzie C-0, czarnym połysku, czarnej anodzie (mat), kolorze szampańskim (inox bez szczotkowania) oraz inox (powłoka ze szczotkowaniem). Produkcja odbywa się tylko na zamówienie, a klient dokładnie określa, jak ma wyglądać pożądany przez niego produkt. W ostatnim czasie firma wyraźnie obserwuje rosnącą popularność frontów aluminiowych.

Katarzyna Wardzińska z firmy Silplast tłumaczy: „Profile mają rozmaite przekroje. W jednych szyba jest bardziej uwydatniona, a profil słabo widoczny, a w innych odwrotnie, profil jest szeroki w stosunku do wchodzącej w nią szyby. Do złożenia takiej szyby potrzebna jest uszczelka, która w profilu utrzymuje szybę, kątowniki i wkręty. Po zamocowaniu w profilu nie ma możliwości, by szyba była w stanie się poruszyć, co gwarantuje stabilna konstrukcja”. Na zamówienie producent wykonuje szereg dodatkowych usług przy obróbce profili, takich jak: wiercenie pod zawiasy i prowadniki, frezowanie, montowanie nitów czy muf.

Istotnym elementem asortymentu Silplast jest również szkło, które firma dostarcza zakładom produkującym meble. W tym zakresie przedsiębiorstwo jest w stałej współpracy z zakładem szklarskim, dzięki czemu może w krótkim czasie dostarczać szkło hartowane, wyszlifowane, a także przygotowane do klejenia systemem UV. We własnym zakresie Silplast klei szyby pod kątem prostym, czego rezultatem jest uzyskiwanie bardzo efektownego wyglądu po ich wkomponowaniu w profil aluminiowy już w meblościance – takie rozwiązanie cieszy się rosnącą popularnością. Kolorystyka szkła może być dowolna: od zwykłego szkła float, czyli transparentnego, przez satynę, lakomat, antisole grafitowe, brązowe, aż po magic glass (szkło czarne).

W tym roku firma Silplast zmieniła siedzibę, z Katowic przeniosła się do Rudy Śląskiej (Bielszowice).

(z)

.