Fornirowane blaty na wymiar

PDM z Kobiel Wielkich to nieduże, ale bardzo prężnie działające przedsiębiorstwo zajmujące się uszlachetnianiem płyt drewnopochodnych okleinami naturalnymi i modyfikowanymi. Szybki rozwój firmy potwierdza zakup nowej maszyny, która znacznie rozszerzyła możliwości wytwórcze zakładu oraz plany budowy nowoczesnej hali przemysłowej.

Od stycznia bieżącego roku park maszynowy PDM został wzbogacony o bardzo zaawansowaną technologicznie piłę panelową uznanego włoskiego dostawcy, firmy Biesse. Ta inwestycja ukierunkowała profil produkcyjny zakładu na nowe pole – wytwarzanie płyt będących idealnym rozwiązaniem dla producentów stołów. „Naszym odbiorcom oferujemy płyty niemalże „skrojone” pod konkretne wymiary blatów. Współpracując w naszymi kontrahentami, jesteśmy w stanie przygotować kompletną ofertę na gotowe blaty do stołów w różnych wymiarach, kształtach i formach wykończenia ich brzegów” – mówi Przemysław Rudak, współwłaściciel firmy PDM SC.

PDM posiada park maszyn umożliwiający oklejenie każdej surowej płyty ponad kilkudziesięcioma rodzajami fornirów dostępnych na rynku polskim i europejskim. Warto zwrócić uwagę, że firma posiada jedną z największych pras do fornirowania płyt na terenie Polski. Wymiary półki pozwalają na oklejenie elementów w formacie 4200 x 2300 mm.

W obecnej chwili największą popularnością cieszą się płyty oklejone fornirem dębowym i bukowym. Stanowią one około 75% realizowanej produkcji.

Wyroby PDM poza krajowymi zakładami trafiają także do odbiorców z zagranicy, zarówno ze wschodniej, jak i zachodniej Europy. Producent do każdego klienta podchodzi indywidualnie, a duża część zamówień to zlecenia niestandardowe.

Przemysław Rudak mówi: „Jesteśmy młodą, niezwykle dynamiczną firmą nastawioną na rozwój i wdrażanie nowych rozwiązań. Obecnie planujemy budowę nowoczesnej hali produkcyjno-handlowo-usługowej, która zwiększy jeszcze nasze możliwości rozwoju. Pragniemy nawiązać tu do europejskiego trendu, hala produkcyjna będzie typu pasywnego, co pozwoli nam na obranie strategii energooszczędności i efektywności energetycznej. Chcemy dzięki temu cieszyć się nie tylko najwyższą jakością oferowanych produktów, ale również dbać o najwyższą jakość naszej działalności postrzeganej w znacznie szerszym zakresie”.

(jz)

www.pforadomsko.pl

 

.