Erika – precyzja i mobilność

Erika firmy Mafell to przesuwna pilarka stołowa, która jest obecna na rynku prawie 40 lat. Od samego początku była ona uosobieniem mobilnego cięcia i do dziś to nie uległo to zmianie. Obecna generacja tej nowoczesnej maszyny posiada wszystko, czego by mogli chcieć użytkownicy od pilarki typu pull-push. Producent oferuje dwa modele: Erikę 70 oraz Erikę 85, różniące się trochę parametrami oraz wyposażeniem.

Pilarka firmy Mafell jest wszechstronnym urządzeniem przeznaczonym do wykonywania różnych rodzajów cięć w zróżnicowanych materiałach. Duża głębokość i długość cięcia bardzo predysponuje Erikę do pracy z drewnem litym.

Dokładność cięcia

Maszyna została zaprojektowana tak, aby gwarantowała precyzję i wysoką jakość cięcia. Każdy szczegół konstrukcji został podporządkowany temu celowi. Mechanizm przesuwny pilarki jest zamocowany po obu stronach stołu. W bardzo istotny sposób przyczynia się to do dokładnej pracy, szczególnie przy cięciach pod kątem. Erika umożliwia także, po pewnej modyfikacji konfiguracji, wykonywanie precyzyjnych cięć zanurzeniowych.

W Erika 85 długość przesuwu tarczy wynosi 430 mm, a w modelu Erika 70 – 330 mm. Stopniowana skala systemu uchylnego ma duży zakres, od 0° do 45°.

Mobilność

Złożona pilarka zajmuje mało przestrzeni, co bardzo ułatwia jej transport. Funkcja QuickStand umożliwia złożenie i rozłożenie nóg maszyny w kilka sekund. Jeśli podłoże jest nierówne łatwo można to skorygować za pomocą regulacji poziomu poprzez proste naciśnięcie stopki.

Bezpieczeństwo

Erika posiada osłonę ochronną, częściowo przeźroczystą, z wbudowanym oświetleniem roboczym. Zakrywa ona całkowicie tarczę pilarską, dobrze chroniąc użytkownika. Oświetlenie jest sterowane czujnikiem i zapewnia doskonała widoczność linii cięcia.

Producent zaleca stosowanie do maszyny odkurzaczy przemysłowych, co zapewni pracę bez pyłu.

CUprex

Zastosowany w pilarce silnik CUprex posiada dużą moc, dzięki czemu bez problemu utrzymuje zadaną, stałą prędkość obrotową. Jest ona kontrolowana przez zoptymalizowaną pod względem wydajności elektronikę cyfrową. Silnik posiada łagodny rozruch, redukcję prędkości na jałowym biegu, utrzymanie stałej prędkości pod obciążeniem i zabezpieczenie przed przeciążeniem.

Prędkość obrotową reguluje się w sposób płynny na przednim panelu pilarki. Umożliwia to wygodne dostosowanie pracy silnika do różnych materiałów i zastosowań. Wszystkie te elementy wpływają na wysoki komfort pracy i dobrą kontrolę maszyny.

Prowadnice

W modelu Erika 70 mamy uniwersalną prowadnicą kątową, a w Erice 85 wielofunkcyjną prowadnicę kątową. Ta ostatnia umożliwia dokonywanie cięć poprzecznych, wzdłużnych i pod kątem, w tym także cięć ukośnych. Stała odległość punktu 0 od tarczy tnącej umożliwia przycinanie na długość zgodnie ze skalą przy dowolnym ustawieniu kąta. Ograniczniki ustawione pod kątem 90° pozwalają na dokładną pracę po obu stronach kątomierza.

Made in Germany

Do produkcji pilarek używane są materiały wysokiej jakości. Jest to gwarancją niezawodności i długotrwałej żywotności tych maszyn.

Wyposażenie dodatkowe

Profil stołu pilarki ma kształt jaskółczego ogona. Pozwala to na stabilne i wygodne montowanie dodatkowego wyposażenia. Firma Mafell oferuje do Eriki wiele przydatnych akcesoriów, które rozszerzają zakres jej zastosowań.

Jednym z nich jest stół rozszerzający, dzięki któremu możliwa jest obróbka dużych elementów. Można uzyskać z nim dokładne cięcia wzdłużne przy użyciu np. zderzaka z linijką (o długości 1000 mm) używanego jako prowadnica wzdłużna.

Z kolei dzięki stołowi przesuwnemu elementy można obrabiać tak prosto i wygodnie jak na wielkoformatowej pilarce stołowej. Długość cięcia w tym wypadku wynosi 905 mm.

Dane techniczne: Erika 70 i Erika 85

– wysokość cięcia: 1-72 mm, 1-85 mm

– wysokość cięcia przy 45°: -1-49 mm, 1-59 mm,

– zakres przesuwu: 330 mm, 430 mm

– nominalny pobór mocy: 2250 W, 2500 W,

– zakres kątów cięcia: 3° – 48° -3° – 48°,

– ciężar: 37,2 kg*1, 40 kg *2,

– prędkość obrotowa: 24,2-50,7 m/s; 26,8-56,3 m/s,

– prędkość obrotowa: 2050-4300 1/min; 2050-4300 1/min,

– silnik uniwersalny: 230 V/50 Hz; 230 V/50 Hz

– wymiary stołu roboczego: 525 x 818 mm; 525 x 915 mm,

– wysokość robocza stołu z nóżkami: 891 mm, 891 mm,

– wysokość robocza stołu bez nóżek: 415 mm, 415 mm.

*1 zawiera uniwersalną prowadnicę kątową *2 zawiera wielofunkcyjną prowadnicę kątową MFA

http://www.mafell.de/pl/dystrybutorzy

(jz)

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług