Ekonomiczne i funkcjonalne szlifierki bębnowe

Firma Prochera to znany polski producent maszyn realizujących procesy obróbki drewna w zakresie szlifowania. Podstawę oferty stanowią zaawansowane technologicznie szlifierki bębnowe: modele DSB oraz KSB-2.

 

Szlifierki bębnowe, cenione za prostotę i funkcjonalność, mają jeszcze jedną zaletę – są uniwersalne. Sprawdzają się na powierzchniach płaskich, wypukłych, profilowanych, o złożonych kształtach. – To niezbędne narzędzie w praktycznie każdym zakładzie stolarskim – podkreśla Dariusz Prochera, właściciel firmy, która działa na naszym rynku już prawie 20 lat. – Od początku naszą specjalizacją jest produkcja maszyn stolarskich. Stawiamy przede wszystkim na funkcjonalność, łatwą obsługę oraz ekonomiczność – dodaje. Przedsiębiorstwo współpracuje głównie z branżą meblarską oraz zakładami produkcji, gdzie wykonuje się prace stolarskie związane ze szlifowaniem drewna: obróbką elementów prostych, krzywoliniowych, profilowych oraz łukowych.

Oferta firmy Prochera

W asortymencie znajdują się narzędzia i maszyny takie jak:

– bębny szlifierskie szczotkowe i pneumatyczne, głowice szlifierskie, narzędzia do postarzania, szczotki rozcierające i odpylające, specjalistyczne szczotki techniczne (osłonowe, zgarniające, uszczelniające wykonane wg dokumentacji i życzeń klienta),

– szlifierki bębnowe poziome i pionowe (DSB, KSB-2),

– szlifierki przelotowe wielogłowicowe jedno-, dwu-, trzy- oraz czterostronne,

– szczotkarko-odmuchiwarki z funkcją dejonizacji oraz turbo odmuchiwania, rozcierarki, linie olejowania przeznaczone do produkcji deski podłogowej oraz znajdujące zastosowanie przy produkcji mebli,

– szlifierko-polerki przelotowe, wykorzystywane m.in. przy szlifowaniu szerokich płaszczyzn oraz do strukturyzacji (postarzania ) drewna,

– walcowe nakładarki od WN-300 do WN-1300 przeznaczone do jedno- i dwustronnego nanoszenia czynników ciekłych takich jak kleje, oleje, woski lazury, podkłady, na płaskie elementy drewniane, drewnopochodne, metal, szkło, granit, korek, styropian itp.,

– transportery rolkowe, taśmowe,

Oprócz tego firma zajmuje się również regeneracją rolek i wałów ogumowanych do walców klejowych, lakierniczych i szlifierek.

Szlifierki bębnowe DSB i KSB-2

Ze względu na swoją prostą budowę i funkcjonalność, szlifierki bębnowe często stosowana są przy takich pracach jak obróbka mechaniczna elementów drewnianych i drewnopodobnych czy metalowych. Dobrze sprawdzają się na powierzchniach płaskich, wypukłych, profilowanych o złożonych kształtach, a także krzywoliniowych. To sprawiło, że urządzenia znalazły szerokie zastosowanie. Wykorzystuje się je  między innymi przy produkcji mebli (również giętych i stylizowanych), drzwi, a także schodów czy wszelkiego rodzaju galanterii, zabawek itp. Maszyny mają przynajmniej trzy prędkości obrotowe wrzeciona lub płynną regulację obrotów.

Na osiach maszyn można zamontować bębny szlifierskie szczotkowe, pneumatyczne, jak i różnorodne narzędzia szlifiersko-polerskie innych firm. Bębny szlifierskie szczotkowe charakteryzują się bardzo niskimi kosztami eksploatacji w porównaniu z innymi systemami jednorazowymi. Głowica szlifierska składa się z wymienialnych szczotek oraz osobno zużywającego się zapasu płótna ściernego. Kombinacja wymienialnych szczotek i materiału ściernego, zwiniętego jako zapas, pozwala na oszczędną pracę i maksymalne wykorzystanie materiału ściernego w 100%. W każdej chwili materiał ścierny można wymienić na ziarno o granulacji potrzebnej do wykonywanej operacji szlifiersko-polerskiej. Jedna godzina pracy bębna szlifierskiego rekompensuje od 5 do 10 godzin pracy przy szlifowaniu metodą ręczną. Natomiast pneumatyczne bębny szlifierskie znalazły zastosowanie przede wszystkim w procesie szlifowania i załamywania krawędzi. Przez regulację ciśnienia w bębnie można dopasować materiał ścierny do kształtu szlifowanej powierzchni.

Konstrukcja szlifierki DSB pozwala na zamontowanie dwóch różnych narzędzi, pomocne szczególnie w obróbce zgrubnej i wykańczającej. Narzędzia pracują w układzie pracy poziomym tzw. szlifowanie elementów z wolnej ręki.

KSB-2

Szlifierka KSB-2 składa się z zespołu napędowego z wrzecionem, które pozwala na ustawienie narzędzia pod różnym kątem w stosunku do obrabianego elementu. Element bazowany jest na blacie stołu, który ma możliwość regulacji w osi pionowej i poziomej. Wersja bogatsza szlifierki ma dodatkowo transporter z płynną regulacją obrotów pasa taśmy i rolki dociskowe. Samo narzędzie może być ustawiane do pracy w poziomie nad transporterem. Pozostałe funkcje pracy są takie same jak w standardowej wersji. Bogatsze wyposażenie umożliwia szlifowanie obrabianych elementów przelotowo. Szlifierka KSB-2, dzięki swojej funkcjonalności, może wykonać prace o charakterze strukturalnym. Znajdzie ona zastosowanie przy produkcji elementów drewnianych, gdzie uzyskuje się efekt „starego drewna”, tzw. rustykalu.

Maszyny bębnowe DSB i KSB-2 mają prostą obsługę i niewielką cenę. Dzięki temu spełniają oczekiwania zarówno przy większych, kompleksowych pracach, jak i mniejszych realizacjach stolarskich. Maszyny i narzędzia szlifiersko-polerskie znajdujące się w szerokiej ofercie firmy cieszą się uznaniem, zarówno dużych jak i małych firm.

https://prochera.com.pl/

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług