Efekty powierzchniowe alternatywą dla naturalnych powierzchni

Targi interzum okazały się być dla Schattdecor ogromnym sukcesem. Dokładnie w okrągły jubileusz powstania firmy przedsiębiorstwo pokazało się z nową, odważną koncepcją stoiska i wieloma nowościami. W trzech nowych tematach trendowych określanych jako trendy przyszłości Schattdecor pokazał zarówno klasyczne wzory z kolekcji digital VISIONS by Schattdecor, jak i z kolekcji smartfoil EVO. Nowością był produkt rozwojowy – podłoga proflex FLOOR, powstały w wyniku kooperacji z producentem wielowarstwowych podłóg modularnych. Nowościami z zakresu form prezentacji były: nowa witryna internetowa z filmem wizerunkowym oraz konfigurator produktu 360 Grad Lab.

 

Tomasz Achrem, dyrektor sprzedaży Schattdecor w naszym kraju mówi: „Przemysł meblarski w Polsce rozwija się bardzo dobrze, co przekłada się na liczne inwestycje w tym obszarze. Eksport, szczególnie do Europy Zachodniej i Centralnej, obejmuje 90% produkcji – to może budzić podziw! Pieniądze z funduszy europejskich zostały wykorzystane w sposób rozsądny i dziś możemy zaoferować najnowocześniejsze technologie do produkcji mebli i to na skalę światową! To dobra baza na nadchodzące 5-10 lat”. I dodaje: „Temat folii rozwija się wyjątkowo dobrze. Bardziej regresywny jest tylko obszar impregnacji, gdyż moce produkcyjne w dalszym ciągu emigrują na Wschód”.

Decor Highlights

Najbardziej popularnym wzorem na targach interzum był Dąb Riviera, który można było zobaczyć na stoisku targowym jako wyróżniający się element dekoracji fasady. Kolejnymi hitami wzorniczymi okazały się być Buk Jasmund i Sosna Kerala, jak również dekory kamienne Greystone i Torano.

„Nawet jeśli nie należy oczekiwać nowego, rewolucyjnego trendu bukowego, to Buk Jasmund doskonale wpisuje się w temat skandynawski dzięki swojej barwie i strukturze. To jednak nie oznacza, że dzięki temu otrzymamy nowy trend bukowy” – wyjaśnia dyrektor działu designu Claudia Küchen. „Po Dębie Sonoma cieszymy się z sukcesu Dębu Riviera, który budził duże zainteresowanie zarówno w odcieniu jasnego miodu, jak i w ciemnym wybarwieniu. Mosiądz i miedź są wspaniałymi dodatkami do ciemnych dekorów kamiennych, które obecnie przeżywają prawdziwy renesans”.

Smartfoil EVO by Schattdecor – design czynnikiem innowacyjności

Nową folię finish smartfoil EVO z jej efektami powierzchniowymi można było zobaczyć podczas targów interzum w ponad dziesięciu wariantach dekorów. „Po naszej pierwszej prezentacji produktu podczas targów SICAM klienci zaczęli wprowadzać ten produkt do produkcji. Do hitów wzorniczych w tym obszarze należą Dąb Riviera oraz w dalszym ciągu Orzech Columbia” – wyjaśnia dyrektor sprzedaży Tomasz Achrem. Widzi on w tej nowej powierzchni jeszcze duży potencjał rozwojowy: „Moim zdaniem w tym obszarze jesteśmy na początku drogi! Możemy, dzięki lepszym efektom, zbliżyć się nie tylko do natury, lecz także sprawić, by nasze powierzchnie były jeszcze bardziej imponujące!”

proflex FLOOR by Schattdecor – więcej różnorodności w podłogach

Dzięki nowej kooperacji z producentem podłóg firma Schattdecor przedstawia produkt rozwojowy, który może być zastosowany do produkcji elastycznych i wielowarstwowych podłóg. Nowa powierzchnia zachwyca naturalną, robiącą wrażenie haptyką i przekonuje do siebie faktem, że przy jej produkcji nie stosuje się rozpuszczalników i innych szkodliwych środków jak przy wytwarzaniu PVC. Klienci mogą korzystać z całej palety dekorów.

„Pierwsi klienci będą pokazywać nowe podłogi z dekorami Schattdecor już podczas targów Domotex” – wyjaśnia Markus Höhn, kierownik sprzedaży w Europie Centralnej. „Jeśli jakość produktu zostanie potwierdzona w ostatnich testach, będziemy bardzo optymistycznie nastawieni. Widzimy ogromne szanse dla nowego produktu!”

Digital Visions by Schattdecor – zmysłowe doświadczenie drukowane cyfrowo

Nowe, eksperymentalne i imponujące dekory kolekcji digitalVISIONS by Schattdecor zostały tym razem zintegrowane w ramach stoiska głównego Schattdecor. Pokazano całą masę nowości, poczynając od fotorealistycznych aż po graficzne struktury, które stanowią inspiracje dla architektów, projektantów i dekoratorów wnętrz.

Cyfrowo drukowany dekor podłogowy Vibes można było zobaczyć na Piazza w hali 6, który przedstawił bardzo dobitnie kreatywne możliwości druku cyfrowego.

Szybciej i lepiej w obszarze obrzeży

Klienci bardzo dobrze ocenili termoplastyczne obrzeża i folie wyprodukowane w kooperacji z firmami Rehau i Hornschuh. Liczne eksponaty, prezentowane w ramach trzech trendów, można było podziwiać z doskonale dopasowanymi obrzeżami. Fascynowały one naturalnie wyglądającą optyką. „Celem tych kooperacji jest harmonizacja procesów od projektu dekoru aż po produkcję obrzeży. Również tutaj chcemy zaoferować naszym klientom idealną obsługę w zakresie jakości i szybkości” – wyjaśnia Roland Auer, członek zarządu ds. sprzedaży i marketingu.

360 Grad Lab – spojrzenie w wirtualny świat wnętrz

Samodzielnie zaprojektować przestrzeń – dzięki nowemu konfiguratorowi produktu firmy Schattdecor nie będzie to żaden problem! Różnorodne, wirtualne wnętrza można będzie wyposażyć w dekory z bazy danych oraz zrobić optyczną symulację. „360 Lab z pewnością nie zastąpi prezentacji wzorów w formie autentycznych wydruków, gdyż na tej drodze nie możemy pokazać efektów dotykowych. Klienci mogą jednak łatwiej wyobrazić sobie zastosowanie dekoru, jeśli równolegle otrzymają symulację przestrzeni pomieszczenia” – podkreśla Roland Auer.
Prezentacja Schattdecor na targach interzum miała na celu zainspirowanie klientów w zakresie nowych tendencji i wzornictwa oraz zaprezentowanie nowych rozwiązań technologicznych. Schattdecor, świętując na stoisku jubileusz 30-lecia Grupy, pokazał, że nie ogląda się za siebie, lecz patrzy w przyszłość, a fundamentem działalności firmy jest kreatywność w obszarze designu oraz kompetencja wzornicza.

(dp)

.