EdgePro – do wysokiej jakości klejenia krawędzi

Firma Robatech AG wprowadziła do oferty nową głowicę do powlekania powierzchni – EdgePro, zapewniającą doskonałe rezultaty klejenia krawędzi. Ta przyjazna dla użytkownika głowica do powlekania powierzchni zapewnia równomierne i powtarzalne nakładanie kleju z czystym odrywaniem i zmniejszonym nakładem na konserwację. Umożliwia także bardzo precyzyjne i łatwe dostosowanie do obrabianego przedmiotu.

 

Nowa głowica do powlekania powierzchni firmy Robatech, będąca udoskonaleniem poprzedniego modelu FKW60, oferuje liczne ulepszenia w zakresie wydajności i wzornictwa. EdgePro przetwarza szerszy zakres lepkości, zaś dzięki ostremu i precyzyjnemu odrywaniu zapewnia pierwszorzędną jakość klejenia. Niemniej jednak powtarzalne i równomierne nakładanie kleju nie są jedynymi zaletami tego produktu. Urządzenie charakteryzuje się również niezwykłą łatwością użytkowania – dostępna w dwóch rozmiarach dysza powierzchniowa może być szybko i elastycznie dopasowana do żądanej szerokości obrabianego przedmiotu, maksymalnie do 105 mm i pozycjonowana z milimetrową precyzją. Regulacji dokonuje się ręcznie lub opcjonalnie za pomocą siłownika. Aby zapobiec stwardnieniu reaktywnego kleju, w przypadku dłuższego zatrzymania produkcji, dyszę można całkowicie zamknąć. Zintegrowany filtr kleju zapewnia płynną produkcję bez zatykania dysz.

Oszczędności na częściach zamiennych

Niewymagająca częstej konserwacji głowica EdgePro jest dostępna w wersji lewo- i prawostronnej. W przypadku dwustronnego klejenia krawędzi nakład związany z inwentaryzacją części zamiennych można znacznie zmniejszyć, ponieważ obie wersje mają identyczne części zamienne.

EdgePro nadaje się do aplikacji klejów topliwych EVA, PUR i poliolefinowych oraz osiąga optymalne wyniki w połączeniu z topielnikiem RobaPUR 2 MOD lub MultiMelt.

Grupa Robatech z siedzibą główną w szwajcarskiej miejscowości Muri (Aargau) jest jednym z wiodących na świecie producentów innowacyjnych i długotrwałych rozwiązań do nanoszenia klejów przemysłowych stosowanych na gorąco oraz na zimno. Od 1975 roku Robatech produkuje i dostarcza wysokiej jakości systemy sterowania, głowice nanoszące oraz urządzenia do topienia i dozowania klejów. Przedstawiciele Robatech z 80 krajów doradzają klientom z najróżniejszych branż i opiekują się nimi. Chętnie odpowiedzą na każde pytanie i pomogą załatwić każdą sprawę z zakresu nanoszenia kleju i optymalizacji procesów klejenia.