pojemniki do przypraw

Dwie nowości Noti projektu Niokodema Szpunara

– Krzesło Eke i fotel Algo łączy wspólny mianownik: minimum środków i maksimum komfortu. Doskonale wpisują się w charakter Noti, który cechuje czystość i prostota form. Uniwersalne modele powstały z myślą o domach i przestrzeniach komercyjnych – tak o swoich projektach dla Noti, mówi Nikodem Szpunar.

 

Nowości miały oficjalną premierę pod koniec września w warszawskim Noti Studio. Flagowy showroom marki znajduje się w stuletniej willi, w której realizowana jest idea domu otwartego. Miejsce spotkań tematycznie związanych z designem, architekturą i sztuką. Dlatego tu właśnie zaprezentowane zostały fotel Algo i krzesło Eke, projektu Nikodema Szpunara.

Fotel Algo

Algo to nieduży, zgrabny fotel o organicznej linii i subtelnej, ażurowej konstrukcji. Pomimo swojej wizualnie delikatnej formy, zapewnia wysoki poziom komfortu siedzenia. Jego dodatkowym atutem jest to, że nie zajmuje wiele miejsca. Model występuje w dwóch opcjach wykończenia. Z twardym siedziskiem i oparciem wykonanym ze sklejki bukowej, wykończonej okleiną dębową (z podłokietnikami dębowymi zawsze w kolorze okleiny). A także jako fotel miękko tapicerowany (z podłokietnikami dębowymi). Szeroka oferta tkanin oraz wykończeń Noti stwarza szerokie możliwości spersonalizowania fotela. Nowość sprawdzi się zarówno w mieszkaniach jak i przestrzeniach publicznych.

Krzesło Eke

Eke jest niewielkim krzesłem o wizualnie lekkiej i wyrafinowanej konstrukcji. Jego prosta sylwetka zwraca uwagę subtelnie profilowanymi sklejkami z dębowym fornirem, a także przemyślanym sposobem tapicerowania. Najbardziej charakterystycznym elementem tej nowości Noti jest przeplot stalowych rurek stelaża. Ten swego rodzaju węzeł nadaje projektowi niepowtarzalność i wyrazistości. Zdecydowane i zauważalne kąty pochylenia nóg i oparcia są źródłem nazwy dla rodziny Eke (kąt po niemiecku).

Minimalna, precyzyjnie zaprojektowana ilość detali sprawia, że krzesło doskonale wpisuje się w różnorodne przestrzenie, zachowując jednocześnie swój charakter. A ten podkreślany jest przez wiele typów wykończenia. Od naturalnego rysunku forniru oparcia i siedziska, po tapicerowane, miękkie wykończenie. Szeroki wybór tkanin pozwala zindywidualizować wygląd mebla. Eke to propozycja  do domów jak i do przestrzeni komercyjnych – w nich szczególnie sprawdzi się wersja twarda, która jest sztaplowana.

– Oba meble są całkowicie „szczere” w konstrukcji i niczego nie ukrywają. Możemy zajrzeć w każdy ich zakamarek i zobaczymy, że są zadbane zarówno od strony projektowej, jak też produkcyjnej – podsumowuje projektant Nikodem Szpunar. Modele Algo i Eko, podobnie jak wiele innych nowości polskiej marki obejrzeć można w Noti Studio.

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług