Dwa filtry sprężonego powietrza w jednym

 Firma Atlas Copco wprowadziła na rynek nowe, koalescencyjne filtry sprężonego powietrza typu UD+. Łączą one dwa rodzaje filtracji w jednym produkcie i oferują znaczące oszczędności energii oraz niezawodnie czyste sprężone powietrze. Filtry UD+ to najnowsza propozycja Atlas Copco w zakresie filtracji sprężonego powietrza.

Filtry te stanowią przełom w technologii filtracji, łącząc w sobie niezawodność i efektywność filtrów koalescencyjnych ze spadkiem ciśnienia niższym niż nawet w przypadku filtrów z wkładami karbowanymi (o 40% niższy spadek ciśnienia). „Nasze rozwiązania z zakresu sprężonego powietrza są najwyższej jakości, dlatego też rozwiązania z zakresu jego uzdatniania również powinny takie być” – wyjaśnia Bert Derom, wiceprezydent ds. marketingu. „Dzięki filtrom UD+ wprowadzamy na rynek innowacyjne rozwiązanie, które oszczędza przestrzeń, energię i pieniądze bez kompromisów w zakresie niezawodności i jakości powietrza”.

Jeden filtr UD+ zastępuje dwa zwykłe filtry

W tradycyjnej instalacji instalowane są dwa filtry sieciowe, co pozwala na osiągnięcie odpowiedniego dla większości aplikacji stopnia czystości sprężonego powietrza w zakresie cząsteczek stałych i aerozoli oleju (1 i 2 klasa zanieczyszczenia olejem wg ISO 8573-1; 1 klasa zanieczyszczenia cząsteczkami stałymi wg ISO 8573-1). Filtr UD+ zastępuje te dwa filtry, oszczędzając przestrzeń i zmniejszając spadek ciśnienia o 40%. Przeprowadzane testy pokazały, że jeden filtr UD+ osiąga znakomitą czystość powietrza, którą do tej pory można było osiągnąć jedynie za pomocą dwóch filtrów. Dzieje się tak dzięki innowacyjnej konstrukcji wkładu filtrującego filtrów UD+ – innowacyjne medium filtrujące z włókna szklanego ułożone jest wokół rdzenia wkładu filtrującego, tworząc unikalną na rynku konstrukcję. Ta technologia jest nie tylko bardziej efektywna, ale również oferuje wyższą niezawodność w porównaniu do tradycyjnych wkładów karbowanych, które mają tendencje do powstawania uszkodzeń w trakcie eksploatacji.

Udowodniona niezawodność

Filtry Atlas Copco typu UD+ zbudowane są z komponentów najwyższej jakości. W konstrukcji wkładów użyto opatentowanej technologii, na którą składa się gęsta warstwa medium filtrującego z włókna szklanego i warstwy ochronne. Niezawodność i efektywność filtrów typu UD+ jest potwierdzona przez certyfikaty ISO 12500-1:2007 i ISO 8573-2:2007 wydane przez niezależną organizację certyfikującą TÜV Rheinland. Dostępne są modele o przepływie od 9 do 8000 l/s..