Do wnętrz i na zewnątrz

Firma Glormeb Group wprowadziła do oferty tkaninę włoskiego producenta Dino Zoli, która została wytworzona z nowych, opatentowanych włókien poliolefinowych. Z racji swoich właściwości jest ona przeznaczona zarówno do użytku zewnętrznego, jak i wewnętrznego.

Poliolefiny jak żadne inne syntetyczne i naturalne włókna wyróżniają się odpornością na grzyby, bakterie, promienie słoneczne, wilgoć, chlor oraz plamy z jedzenia, w tym słodyczy. Proponowaną tkaninę nie niszczy wieloletnie pranie, nie wchłania ona także żadnego rodzaju brudu ani zapachów. Do jej wyczyszczenia wystarczy pranie w 30o z małą ilością detergentu, nie ma potrzeby prasowania, schnie w przeciągu 5 minut.

Jest poza tym ciepła jak wełna, termoregulacyjna, oddychająca. Odpowiednia dla delikatnej skóry niemowlęcia – chroni przed zapaleniami skóry i alergicznymi reakcjami skórnymi.

Jak stwierdza producent, jest to także najlżejsza tkanina, jedyna która unosi się na wodzie.

Poliolefiny są w 100% nietoksyczne i zgodne z europejskimi i amerykańskimi standardami. Przędza użyta do produkcji tkaniny posiada także certyfikat OEKO-TEX® Standard 100 class 1.

Produkt jest przyjazny środowisku: małe zużycie energii podczas prania, wytrzymały, łatwy w użyciu, poddawany recyklingowi w 100%.

Dostawca poleca tkaninę do szpitali, mieszkań, żeglugi, spa, sektora cateringowego i wszelkich miejsc użyteczności publicznej.

(jz)
 

.