Dla doskonałego, naturalnego wyglądu drewna

Dla tych, którzy uwielbiają powierzchnie z prawdziwego drewna, obrzeża fornirowane są zawsze pierwszym wyborem. Przekonują one niezwykłą naturalnością i jednocześnie chronią cenne zasoby. Eksperci Ostermann ujawniają, w jaki sposób można produkować meble z forniru o szczególnie wysokiej jakości przy użyciu wybranych obrzeży fornirowanych.

W firmie Ostermann rzemieślnicy otrzymują, bezpośrednio z magazynu, największy w Europie asortyment obrzeży fornirowanych z ponad 60 różnymi gatunkami drewna, w szerokościach do 55 mm. Obrzeża są dostępne w różnych grubościach, od 0,5 mm (jednowarstwowe) do 3 mm (6 warstw). Dla łatwiejszej obróbki są one od spodu zagruntowane podkładem. Na życzenie dostępne są również obrzeża fornirowane z warstwą kleju topliwego. Dla tych, którzy uwielbiają szlachetne powierzchnie z prawdziwego drewna, eksperci Ostermann zalecają kombinacje z dwoma szczególnymi obrzeżami fornirowanymi.

Obrzeże fornirowane dąb europejski i obrzeże o przekroju czołowym dąb europejski

Masywne płyty drewniane mają na długich stronach inną strukturę niż na stronach bocznych. Ten sam efekt można również osiągnąć z obrzeżami fornirowanymi. W tym celu eksperci Ostermann mają w swoim asortymencie dwa specjalne obrzeża fornirowane: obrzeże fornirowane dąb europejski oraz dopasowane obrzeże o przekroju czołowym dąb europejski. Jeśli używa się wzdłuż dekoru obrzeże fornirowane z dębu europejskiego, a na bocznej stronie obrzeże pasujące o przekroju czołowym, to efekt jest nie do odróżnienia od wysokiej jakości masywnych mebli. Więcej informacji o wymienionych obrzeżach można znaleźć, wpisując hasło „Highlights102020” na stronie internetowej firmy Ostermann http://www.ostermann.eu.

Dalsze wybrane trendy

Oprócz obrzeży fornirowanych z klasycznych rodzajów drewna firma Ostermann oferuje wiele innych, jak na przykład „Klon ptasie oko” lub „Modrzew syberyjski”. Dodatkowo istnieją różne modne wersje materiałów. Szczególnej uwagi warte jest obrzeże fornirowane „Dąb przetarty szlifowany”. Obrzeże w tzw. dekorze „Stonewashed” łączy tradycyjny materiału drewna z nowoczesną optyką „Used”. Obrzeża fornirowane z dębu o wyglądzie drewna łupanego, uszkodzonego przez szkodniki Wave oraz o wyglądzie cięcia z pewnością przyciągają wzrok. Mają one trójwymiarową powierzchnię i dlatego są nie tylko wizualnie, ale i haptycznie atrakcyjne. Przykładem tego jest obrzeże fornirowane „Dąb wędzony ciemny wygląd cięcia”.

Wszystkie obrzeża meblowe dostarczane na czas

Oprócz szerokiej gamy obrzeży fornirowanych firma Ostermann dostarcza obrzeża meblowe z różnych materiałów, takich jak ABS, melamina, akryl, aluminium lub drewno. Obrzeża są dopasowane do powierzchni od ponad 70 różnych dostawców płyt w całej Europie. Towar magazynowy zamówiony do godziny 16:00 opuszcza fabrykę jeszcze w tym samym dniu.

W firmie Ostermann USŁUGI pisze się wielkimi literami

Firma Ostermann oferuje obrzeża:

– o każdej długości, począwszy od 1 m,

– o każdej szerokości do 100 mm,

– o różnych grubościach,

–  z ABS, melaminy, akrylu, aluminium i drewna,

– wykonane w technice Airtec (gotowe do wysyłki w cztery dni robocze),

– wykonane w technice laserowej (gotowe do wysyłki w cztery dni robocze),

– produkowane w technice Infratec (gotowe do wysyłki w cztery dni robocze),

– na życzenie z warstwą kleju topliwego.

Ostermann ma jeden z największych asortymentów obrzeży w Europie. Oferta obejmuje około 150.000 możliwych dopasowań obrzeży do płyt. Zamówienia złożone do godz. 16:00 wysyłane są w tym samym dniu. Sklep internetowy jest dostępny 24h.