forniry dębowe

Diament wśród fornirów

Chciałabym Państwu zaprezentować forniry dębowe, które na pewno zaciekawią wszystkich miłośników natury. Dąb czarny bagienny (Mooreiche, Black Oak), zwany często polskim hebanem, to jeden z kilkudziesięciu gatunków, które są dostępne w naszym składzie w Krakowie (www.domebli.com.pl).

Surowcem do otrzymania tego forniru jest drewno dębowe zatopione w bagnie torfowym. W warunkach stałej wilgotności, po rozkładzie kory i biela, dotrwało do naszych czasów.

Dzięki naturalnym garbnikom drewno zabarwia się stopniowo od koloru brunatnoczarnego z odcieniem niebieskim (800-2000 lat) do całkowicie czarnego (ok. 3000-4000 lat).

Pozyskiwanie forniru z kłód dębu czarnego jest bardzo trudne ze względu na twardość surowca, a jednocześnie jego kruchość. Obróbka kłód wymaga dużych umiejętności. Zazwyczaj wydajność otrzymanej okleiny jest niewielka.

Obecnie dysponujemy fornirem, który został pozyskany z kłód drewna dębowego w wieku od około 2000 do ponad 3000 lat.

Laboratorium, na podstawie specjalistycznych badań, określiło czas, z którego pochodzą poszczególne kłody. Na przedstawionych zdjęciach możecie Państwo zobaczyć fornir z kłód, które mają około 1900, a nawet 3200 lat.

Tajemnice wieków zawarte w dębie czarnym mogą zainspirować do nowych wyzwań. Łącząc nowoczesność z naturą, można stworzyć ciekawe aranżacje wnętrz z subtelną nutą przeszłości.

Przedstawiam Państwu również fornir dębowy w nowej odsłonie. Jest to fornir skrawany w poprzek pnia. Produkcja tego rodzaju okleiny wymaga dużej staranności. W efekcie otrzymujemy okrągłe formaty o ciekawym rysunku. Aranżując wyposażenie, można z tych samych formatek przez różne ich ułożenie otrzymać niepowtarzalne wnętrze.

Fornir ten pozwala także na interesujące możliwości komponowania z okleinami skrawanymi sposobem tradycyjnym.

Każdy z tych produktów stanowi dobrą okazję do nowych wyzwań dla naszych klientów.

Maria Pernak

http://www.domebli.com.pl

 

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług

pojemniki do przypraw