Cutter Z7 – precyzja i wydajność

Cutter Z7 łączy w sobie jakość, precyzję, wydajność i efektywność.

Urządzenie wykorzystywane jest do rozkroju nakładów o wysokości do 7,2 cm (mierzonej po sprasowaniu systemem vacuum), a cięcie dokonywane jest przy zastosowaniu pionowego noża wspomaganego systemem Inteligencji Noża „Plus”. Rozwiązanie to kontroluje wychylenie noża, w czasie rzeczywistym zmienia jego kąt ustawienia, ścieżkę cięcia i przyśpieszenie w taki sposób, aby każdorazowo zapewnić precyzyjne cięcie powtarzających się elementów dla wszystkich warstw.

Ruch przenośnikowego stołu krojczego odbiera materiał ze stołu do lagowania na powierzchnię krojczą. Następnie gotowe, wykrojone elementy podawane są na stół odbiorczy. Działa to w oparciu o technologię przenośnikową.

Cutter Z7 posiada interaktywny interfejs użytkownika dostarczający informacji na temat rozkroju i układów kroju w czasie pracy. Ścieżki cięcia są programowo optymalizowane, następuje automatyczne dostosowanie szybkości przesuwu noża w oparciu o wysokość i rodzaj nakładu – funkcja SMARTbite.

Cutter Z7 wyposażony jest w automatyczne systemy ostrzenia noża, pracujące podczas cięcia, minimalizując ilość niedociętych linii, zapewniając doskonałą jakość wycinanych elementów przy zachowaniu wysokiej wydajności. Funkcja chłodzenia noża, w którą standardowo jest wyposażony każdy cutter Z7, zapobiega topieniu się materiału przez rozgrzany nóż.

Cutter Z7 posiada także funkcję automatycznego zbierania danych w systemie. Operator ma dostęp do danych produkcyjnych dla wielu maszyn lub otrzymania danych z bazy aplikacji systemu przygotowania produkcji. Biblioteka przykładowych nastawów zapewnia podstawową wiedzę dla operatorów, a archiwizacja parametrów cięcia umożliwia ich późniejsze wykorzystanie.

Oprogramowanie urządzeń oparte jest o środowisko systemu Windows, natomiast konsola operatora bazuje na komputerze PC.

Koszty utrzymania i eksploatacji przedstawionego cuttera są niewielkie. Konstrukcja powierzchni roboczej cuttera, składająca się ze szczotek, sprawia że ostrze noża nie uszkadza powierzchni podczas rozkroju. W maszynie zastosowano noże o podwyższonej trwałości, które mają szerokie możliwości ustawienia prędkości ich oscylacji. Dla zwiększenia niezawodności zastosowano zaawansowany system diagnostyczny oraz elementy składowe maszyny dobrze już sprawdzone.

Producent opcjonalnie oferuje bogate wyposażenie dodatkowe. Wymienić tu trzeba układ przejezdności cuttera między kilkoma rzędami stołów do lagowania, a także możliwość regulacji vacuum podczas pracy.

Cutter Z7 to idealny wybór dla firm, które stawiają na jakość, wydajność i efektywność w dużych, powtarzających się zleceniach.

W celu uzyskania szczegółowych informacji firma INTEX Sp. z o.o., wyłączny dystrybutor Gerber Technology na Polskę, zaprasza do kontaktu.

www.intex.bytom.pl