Cosentino sponsorem Madrid Design Festival 2021

Cosentino współpracuje z Madrid Design Festival od samego początku powstania inicjatywy cztery lata temu. W 2021 roku hiszpańska firma, oferująca spieki ultrakompaktowe, konglomeraty kwarcowe i naturalny kamień, nadal jest głównym partnerem tego prestiżowego międzynarodowego przedsięwzięcia. Festiwal przedstawia najlepsze przykłady współczesnego wzornictwa, projektowania wnętrz oraz architektury. Początek lutego upłynie zatem pod znakiem wystaw, premiery książek, konkursów, wywiadów i forów dyskusyjnych dotyczących projektowania.

 

Firma Cosentino wywodzi się z Hiszpanii i jest światowym liderem w produkcji i dystrybucji innowacyjnych powierzchni dla świata architektury i designu. Nie jest to więc przypadek, że Cosentino jest jednym z głównym sponsorów Madrid Design Festival 2021. Jest to wydarzenie, które sprawia, że z początkiem lutego Madryt zmienia się w światową stolicę designu. Tegoroczna edycja obfituje w wyjątkowo ciekawy program i treści – niektóre z nich będą dostępne online dla publiczności na całym świecie.

Masters of Design” – spotkanie z Diego Rodríguezem w Cosentino City Madrid

W ramach cyklu „Mistrzowie Designu” Cosentino zorganizuje wirtualne spotkanie z Diego Rodríguezem. Jest to ważna postać w świecie międzynarodowego projektowania wnętrz. Diego Rodríguez, założyciel studia CONCEPTO DR, wyszedł ze swymi projektami poza granice Hiszpanii. Jego dzieła dotarły do Paryża, Londynu i Meksyku. Projektant wnętrz podzieli się swoimi doświadczeniami i lekcjami życia. Omówi także swoje najbardziej oryginalne projekty podczas sesji na żywo 9 lutego o godz.18.00 na Cosentino Live. Rejestracja na wydarzenie: Cosentino Professional.

 

ATLAS. „Kultura projektowania w Hiszpanii”

Z pewnością design jest kluczowym elementem wprowadzania innowacji, które mogą pozytywnie wpływać na ludzi i planetę. Dotyka on wielu aspektów życia ludzi na świecie. W rezultacie jest kluczem do postępu i narzędziem, które pozwala iść dalej i tworzyć nowe scenariusze na przyszłość, poprawiać życie i pobudzać wzrost gospodarczy kraju. Spotkania w ramach projektu ATLAS traktują design i projektowanie jako synonimy rozwiązań, które pozwalają osiągać najlepsze rezultaty tam, gdzie ich najbardziej potrzeba. Isabel Martínez-Cosentino Ramos, menedżer Cosentino City Barcelona, weźmie udział w jednej z tych pięciu dyskusji promowanych przez Ministerstwo Kultury. Oczywiście, spotkanie „Kultura wzornictwa jako potrzeba konstrukcyjna”, będzie transmitowane w ramach MDF Design Pro 12 lutego, o godz. 19.00, na stronie madriddesignfestival.com.

 

MadridDesignPRO by Cosentino – wirtualne konferencje z udziałem Pauli Scher i Moritza Waldemeyer’a

We współpracy z Cosentino, Madrid Design Festival organizuje konferencje online dla profesjonalistów.  Prowadzone one będą przez dwie kluczowe postacie międzynarodowego designu: graficzkę Paulę Scher oraz projektanta Moritza Waldemeyer’a. Godne uwagi jest, że Paula Scher, pierwsza dyrektorka firmy Pentagram, jest projektantką najpopularniejszych na świecie logo. Wśród jej prac jest logo MoMA i Metropolitan Opera. Z kolei prace Moritza Waldemeyer’a to fuzja technologii, sztuki, mody i designu, w połączeniu ze światłami LED i laserami. W rezultacie pozostawił swój ślad także w przemyśle muzycznym, projektując zestawy oświetlenia LED dla U2 i Rihanny. Poza tym współpracował również z architektami i projektantami. Wśród nich wymienić należy takich jak: Ron Arad, Zaha Hadid, czy Hussein Chalayan. Konferencje obejrzeć można będzie na Cosentino TV lub na madriddesignfestival.com.

Paula Sher: 10 lutego, godz: 18:00

Moritz Waldemeyer: 18 lutego, godz: 19:00

 

MDF Studio by Cosentino, z udziałem Teresy Herrero, Tomása Alíi i Ruth Uve

Cosentino City Madrid będzie jednym z przystanków MDF STUDIO, inicjatywy, której celem jest podkreślenie możliwości twórczych Madrytu. Na objazdowej scenie, zaprojektowanej wspólnie z Acción Cultural Española, lokalni projektanci pokażą światu swój proces pracy. W showroomie Cosentino City Madrid odbędą się trzy wirtualne rozmowy. Przewodniczyć im będą dziennikarka Teresa Herrero, projektant wnętrz Tomás Alía i projektantka mebli Ruth Uve. Wydarzenia te odbywać się będą na przełomie lutego i marca, więcej informacji na oficjalnej stronie festiwalu.

 

II Konkurs na wystawę okienną organizowany przez Cosentino & Artediez

Cosentino City Madrid już drugi rok z rzędu połączy siły ze szkołą artystyczną Artediez, aby uruchomić coroczny konkurs wystaw okiennych. Dzięki tej inicjatywie studenci projektowania przedstawią swoje projekty, które będą używane przez kilka następnych miesięcy do dekoracji dwóch głównych okien w showroomie Cosentino City Madrid, zlokalizowanym w samym sercu Paseo de la Castellana. Konkurs ten ma na celu wybranie projektów stworzonych przez studentów, które przekazują wartości firmy i mogą stać się punktem odniesienia dla branży i profesjonalistów. Lista zwycięzców zostanie ogłoszona 23 lutego.

 

Przyszłość z przyszłości. Nowa generacja Bauhausu od FAD & Cosentino”

FAD (hiszpańska organizacja zajmująca się promocją sztuki i designu) i Cosentino zorganizują wirtualną dyskusję. Podczas niej młodzi profesjonaliści znani ze swych multidyscyplinarnych projektów, omówią wyzwania, jakie przy tworzeniu nowego Bauhausu zaproponowała niedawno Przewodnicząca Komisji Europejskiej, Ursula Von der Leyen.

Cosentino Live 25 lutego o godzinie 19:00.