Bohaterki wśród kompaktowych wkrętarek

Lekkie, kompaktowe, wszechstronne i zaskakująco mocne. Dwie nowe wiertarko-wkrętarki kompaktowe 18V firmy Festool: CXS 18 i TXS 18 to uniwersalne wsparcie w wielu codziennych zadaniach. Poradzą sobie radę nawet w trudno dostępnych przestrzeniach i narożnikach.

 

Kompaktowa konstrukcja i imponująca wydajność w klasie kompaktowej: to cechy obu akumulatorowych wiertarko-wkrętarek CXS 18 i TXS 18. Dzięki mocnemu, bezszczotkowemu silnikowi EC-TEC nowe, mocne wiertarko-wkrętarki doskonale radzą sobie z każdym zadaniem montażowym. Jak sama nazwa wskazuje, dwie kompaktowe wiertarko-wkrętarki dostępne są w wersjach o kształcie C i T. Typowy dla Festool, unikalny kształt litery C umożliwia precyzyjną pracę w osi wiercenia i wkręcania. Klasyczny kształt litery T zapewnia łatwą obsługę i niewielką odległość od obrabianego przedmiotu. Oba kształty, C i T, są identyczne pod względem technicznym. Pod względem ergonomiczności oba te narzędzia sprawdzą się w każdym zadaniu. Złącze FastFix oraz system CENTROTEC pozwalają na szybką wymianę narzędzi. Do CXS/TXS 18 można też zastosować liczne nasadki, które znacznie zwiększają zakres ich działania.

Kompaktowość połączona z kompatybilnością akumulatora 18 V. Idealnie nadaje się do wszystkich zastosowań z wkrętami do 6 mm.

Pełna moc akumulatora – pełne wyposażenie

CXS/TXS 18 jest znakomicie wyposażona. Posiada schowek na bity, regulację oświetlenia LED, zaczep do paska i mocny akumulator 18 V. Wszystko to, co ułatwi Ci pracę. Najważniejsze jest przy tym elastyczne wkręcanie i wiercenie. Wszystkie nasadki dotychczasowych wiertarko-wkrętarek akumulatorowych 18 V Festool są kompatybilne także z nowymi CXS/TXS 18. Co więcej, wymiana narzędzi jest prosta i szybka dzięki sprawdzonemu systemowi CENTROTEC i złączu FastFix. CXS/TXS 18 charakteryzuje się również wysoką wydajnością podczas pracy z wiertłami Forstnera do 35 mm i wkrętami do 6 x 240 mm do miękkiego drewna (wkręt z łbem stożkowym z częściowym gwintem).

Wszystkie akumulatory 18 V Festool (oprócz akumulatora Ergo) pasują do CXS/TXS 18. Zintegrowane diody LED umożliwiają precyzyjną pracę nawet w ciemnych narożnikach. Świecenie ciągłe, poświata lub wyłączenie oświetlenia LED jest możliwe przy użyciu pokrętła nastawczego. Również ustawienie momentu obrotowego jest dziecinnie proste, wystarczy użyć pokrętła nastawczego. Jasność i czas światła LED można również spersonalizować za pośrednictwem aplikacji Festool Work (wymagany jest akumulator Bluetooth®).

Za pomocą aplikacji można również w łatwy sposób przełączyć ustawienia z prawo/lewo. W przypadku użytkowników leworęcznych w aplikacji Festool Work można odwrócić przełącznik w prawo/w lewo tak, aby nie wystawał w obszarze uchwytu użytkownika leworęcznego podczas obrotów w prawo (możliwe tylko w połączeniu z akumulatorem Bluetooth®).

Zawsze pod ręką, z możliwością zwolnienia ręki w odpowiednim momencie: zaczep do paska dla osób prawo i leworęcznych z możliwością pozycjonowania.

Zintegrowany schowek na bity zapewnia miejsce na wiele bitów, które są zamocowane magnetycznie.

Do błyskawicznej zmiany akcesoriów pomiędzy wierceniem i wkręcaniem służy sprawdzony uchwyt narzędziowy CENTROTEC. Jest on uchwytem wiertarskim i uchwytem bitów w jednym. Nadaje się do stosowania licznych elementów wyposażenia Festool CENTROTEC. Korzyść: jest on o połowę mniejszy i o 80% lżejszy od standardowego uchwytu wiertarskiego.

Przy długości 14 (TXS)/15,6 (CXS) cm i wysokości 22,4 (TXS)/20,6 (CXS) cm (wraz z akumulatorem 3,0 Ah), CXS/TXS 18 jest nie tylko niezwykle mocna, ale i wyjątkowo kompaktowa.

To zdecydowanie coś więcej niż „tylko” moc: poznaj gamę narzędzi akumulatorowych Festool

– Technologia akumulatorowa i urządzenia zasilane akumulatorowo to niezwykle ważny trend na rynku narzędzi. Również nasza firma odpowiednio dostosowała strategię działania i nieustannie rozszerza swoją ofertę w tym zakresie. Nie kierujemy się jednak bezrefleksyjnie hasłem „akumulator za wszelką cenę”, lecz analizujemy, jakie rozwiązania okażą się najlepsze w przypadku konkretnego zastosowania. Naszym celem jest osiąganie najlepszych rezultatów, dzięki czemu urządzenia funkcjonują bez zarzutu, a jednocześnie sprawiają, że praca narzędziami staje się łatwiejsza, bezpieczniejsza i bardziej komfortowa – mówi Sascha Menges, CEO w Festool GmbH. Potwierdzeniem realizacji tych założeń są nowe rozwiązania w systemie 18 V firmy Festool. Dotyczy to zwłaszcza nowej akumulatorowej stolikowej pilarki tarczowej CSC SYS 50, zagłębiarki TSC 55 KEB, akumulatorowej wkrętarki udarowej QUADRIVE TPC 18 oraz egzoszkieletu ExoActive. Ten ostatni  można otrzymać do testów w ramach kampanii testowej prowadzonej przez Festool.

„Wygraj z Festool”

Nowe wiertarko-wkrętarki można zakupić u autoryzowanych dystrybutorów Festool. Następnie warto je zarejestrować do gwarancji all-inclusive i zgłosić do loterii „Wygraj z Festool”. To daje udział w losowaniu jednej z dziesięciu comiesięcznych nagród oraz nagrody w losowaniu głównym – Mercedesa-Benz Vito wyposażonego w narzędzia 18 V i zabudowę bott oraz jednej z trzech pilarek CSC SYS 50.

https://wygrajzfestool.com.pl/

 

Dane techniczne CXS 18/TXS 18:

– napięcie akumulatora – 18 V,
– biegi – 2,
– prędkość obrotowa na biegu jałowym 1./2. biegu – 0 -470/0-1600 min-¹,
– średnica wiertła do drewna/stali – 35/10 mm,
– regulacja momentu obrotowego 1./2. bieg – 1,1 – 8/0,4 – 2,3 Nm,
– maks. moment obrot. w drewnie/stali – 22/40 Nm,
– zakres mocowania uchwytu wiertarskiego – 1 -10 mm,
– pojemność akumulatora – 3 Ah,
– waga produktu – 1,4 k*.

*z uchwytem wiertarskim, akumulatorem 3,0 Ah i zaczepem do paska

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług