Barki duże i małe

Degustacja trunków trochę przypomina podróże po ogrzanych słońcem krainach dojrzewających winogron i szlachetnych dębów, z których powstaną deski do beczek na dojrzewający destylat. To wędrówka w przestrzeni i w czasie, kształtująca charakter napojów. Tak jak udana wyprawa wiąże się z czerpaniem doznań estetycznych z widoków i doświadczanych wrażeń, tak i czerpanie przyjemności ze smakowania wysokogatunkowych alkoholi i ich przechowywanie w domu wymaga godnej oprawy. Zapewnią ją barki z kolekcji klasycznej Opium cenionego polskiego producenta mebli – firmy Mebin.

Wysoka jakość materiałów, ich eleganckie wybarwienie, a nade wszystko styl wykonania nawiązujący do najlepszych włoskich wzorów sprawiają, że mamy do czynienia z meblami godnymi rezydencji. Wykonane z użyciem naturalnej okleiny z elementami litego drewna w kolorze cherry i białym ze złotą patyną, dopracowane wzorniczo w najdrobniejszych szczegółach stanowią doskonałą propozycję do reprezentacyjnych wnętrz zaprojektowanych w stylu klasycznym i z dbałością o zapewnienie w nich nowoczesnej funkcjonalności. Wybierać można między dwoma wzorami barków z tej kolekcji, różniącymi się wielkością, a także rodzajem szafek. Pierwszy z nich to obszerny barek pokaźnych rozmiarów, szeroki na prawie półtora metra. Barek z uchylanymi drzwiczkami i zamykaną szafkę w jego środkowej części otoczono z dwu stron bocznymi szafkami ze szklanymi frontami. Z kolei w mniejszym barku pośrodku zostało umieszczone praktyczne cargo. Witryny boczne, o charakterystycznej dla całej kolekcji finezyjnie giętej linii są tym miejscem, w którym możemy zaprezentować eleganckie szkło i wszelkie niezbędne akcesoria warte wyeksponowania. Lśniący blask kryształowych karafek i kieliszków podkreślą aksamitowane tyły tych szafek – to wizytówka mebli firmy Mebin nadająca im wyjątkowy, ekskluzywny charakter. Można również stworzyć kolekcję butelek w przeszklonych bokach, ukrywając kieliszki w elementach zamkniętych. Idealnie sprawdzi się do tego wysuwana szafka w mniejszym barku. Bo przecież mebel ten nie jest wyłącznie przeznaczony do przechowywania – odpowiednio komponując w nim zestaw butelek wykreujemy dodatkową, prestiżową ozdobę salonu. Duży, przestronny barek to przestrzeń dla wielu butelek szlachetnych alkoholi, które ucieszą wyrafinowany gust konesera i zrobią wrażenie na jego gościach. Wyważone, tradycyjne wzornictwo, jakim charakteryzują się meble z kolekcji Opium wnosi do salonu podniosły, uroczysty nastrój, odpowiedni dla degustacji w dobranym towarzystwie, w którym będziemy zgłębiać tajemnice smaków i aromatów, symbolicznie opisanych na ozdobnych etykietach.

Sceneria stworzona przez ciepłe światło dyskretnie podświetlonych szafek wypełniających salon, wykwintność alkoholi i dodatków, radosny nastrój zebranych to doskonała recepta na udane spotkanie. Odpowiednio wypełniony barek to również recepta na jesienne i zimowe wieczory, kiedy planując kolejne wyprawy zagłębiamy się w podróżniczej lekturze i powoli sącząc rozgrzewające trunki podsycamy nimi naszą wyobraźnię.

Materiały prasowe Afir Biuro PR firmy MEBIN

.