AVENTOS HKi – optymalnie wpasowany

Im mniej widoczne i kompaktowe są okucia, tym lepiej. Podczas tegorocznej edycji targów interzum producent okuć z Austrii zaprezentował zupełnie nowy, w pełni zintegrowany podnośnik do frontów górnych, który wtapia się w meble. AVENTOS HKi jest całkowicie zintegrowany z bokiem korpusu.

AVENTOS HKi to techniczny majstersztyk. Firma Blum, specjalizująca się w produkcji okuć, pokazała podczas wirtualnych targów interzum 2021 swój najnowszy podnośnik do frontów górnych. Jego wąska konstrukcja sprawia, że podnośnik można zintegrować z bokiem korpusu już od grubości 16 mm, co otwiera nowe możliwości w zakresie projektowania mebli. Podnośnik eliminuje straty przestrzeni użytkowej w korpusie i pozwala na konsekwentną realizację wybranej stylistyki. Niezależnie od zastosowanego materiału – drewna, płyty MDF, wąskiej lub szerokiej ramki aluminiowej w połączeniu ze szkłem – AVENTOS HKi jest niewidoczny, gdy zamkniemy front, i harmonijnie wkomponuje się w każdą szafkę górną czy wysoką szafę. Zarówno w kuchni, jak i salonie – kompaktowy podnośnik firmy Blum sprawdzi się po prostu w każdym wnętrzu.

Łatwy montaż i możliwość częściowej integracji

Austriacki producent okuć zaprojektował pomoce montażowe, które ułatwiają instalację. Dzięki nim precyzyjna obróbka na potrzeby pełnej integracji podnośnika w boku korpusu jest nieskomplikowana, pozwalając AVENTOS HKi wtopić się w meble. W razie potrzeby podnośnik można też zamontować w wersji częściowo zintegrowanej i ukryć za odpowiednią zaślepką o atrakcyjnym designie. Zaślepka, dostępna w kolorze jedwabiście białym, jasnoszarym i ciemnoszarym, sprawia, że częściowo zintegrowany podnośnik również optymalnie komponuje się z meblami.

Sprawdzona jakość Blum i możliwości regulacji

Strony technicznej AVENTOS HKi wprawdzie nie widać, ponieważ jest ukryta w boku mebla, ale doskonale ją czuć. Dzięki systemowi hamowania BLUMOTION front zamyka się zawsze delikatnie i cicho. Co więcej, mimo integracji z korpusem stolarze nie muszą rezygnować ze sprawdzonej regulacji w 3 wymiarach od przodu, zintegrowanego ogranicznika kąta otwarcia oraz bezstopniowej funkcji stop. Raz wyregulowany, front zatrzyma się w dowolnie wybranej pozycji, dzięki czemu łatwo go ponownie zamknąć. Różne, symetryczne typy siłowników gwarantują uniwersalność rozwiązań dla frontów o wadze nawet do 18 kg. Z myślą o meblach bez uchwytów nowy, zintegrowany podnośnik można wyposażyć w technologię ruchu TIP-ON. Wszystko to w wyjątkowo wąskiej, kilkumilimetrowej konstrukcji i sprawdzonej jakości Blum.