ASTRA KONFI 4,0 x 5,0 – alternatywa dla konfirmatu

Czy można zastąpić wkręty konfirmatowe wkrętami samowiercącymi i tym samym przyśpieszyć skręcanie elementów mebli? Firma Astra Trade spotyka się z tym pytaniem niejednokrotnie i ma gotową odpowiedź – są nią wkręty ASTRA KONFI 4,0 x 50. „Najważniejsza korzyść to oszczędność czasu i możliwość montażu dowolnych elementów mebli u klienta bez wstępnego nawiercania!” – mówi Kamil Piątkowski z firmy Astra Trade.

Warto przyjrzeć się dokładnie budowie ASTRA KONFI, ponieważ posiadają wiele elementów, które decydują o ich doskonałym działaniu w płycie wiórowej. Wkręty posiadają przede wszystkim gwint częściowy, dzięki któremu pewnie przyciągają i ściskają łączone elementy. Gwint ten został wyposażony w specjalny zwój o kształcie gwiazdki, będący elementem wiercącym. Ułatwia to znacznie proces wkręcania i eliminuje powstawanie spękań w płycie. Dodatkowo pod główkami wkrętów są żeberka frezujące, dzięki nim główka zagłębia się bez problemu w powierzchnię płyty i co więcej nie powoduje jej spękania. ASTRA KONFI 4,0 x 50 zapewnia więc bardzo efektywną pracę i świetny efekt wizualny.

Kamil Piątkowski mówi: „W przeprowadzanych próbach wkręcania wkrętów do zestawu 2 płyt (w poprzek płyty + wzdłuż płyty) i pokazach w szeregu firmach założyliśmy, że wkręcamy wkręty o zbliżonych wymiarach do konfirmatu, a więc długości 50 mm i średnicy takiej, której wymiary, a konkretnie powierzchnia gwintu (czyli to, co decyduje o sile skręcenia dwóch płyt), odpowiadają konfirmatowi”. I dodaje: „Według obliczeń powierzchnia gwintu konfirmatu 6,4 x 50 to 15 mm2/zwój x 9 zwojów (tyle znajduje się w przyciąganej płycie) = 135 mm2. Jeśli weźmiemy wkręt ASTRA KONFI 4,0 x 50, to powierzchnia jego zwojów wyniesie 7,5 mm2 x 17 zwojów w płycie przyciąganej = 128 mm2. Jest to wielkość bardzo zbliżona do powierzchni zwojów konfirmatu”.

Jak wygląda ekonomiczność tego rozwiązania? Wprawdzie cena ASTRA KONFI 4,0 x 50 jest podobna do ceny konfirmatu 6,4 x 50, ale w ostatecznym rozrachunku trzeba uwzględniać czas potrzebny na wykonanie otworów na konfirmaty, jak i koszt zakupu specjalnych wierteł do ich wykonywania. Ponadto wkręty ASTRA KONFI są elastyczniejsze w użyciu, można je łatwo wykorzystać podczas montażu mebli u klienta, szczególnie można je docenić, gdy występują mało przyjazne montażowi konfiguracje, blisko ściany lub pod kątami innymi niż kąt prosty. Warto też dodać, ze wkręty są dużo lżejsze od konfirmatów, co zawsze ułatwia transport i magazynowanie. Jeśli chcemy, główkę wkrętu możemy zakryć dobraną kolorystycznie do płyty zaślepką.

(opr. jz)

http://www.astra-trade.pl/