Architekci pod Wawelem

Setka architektów i projektantów spotkała się w Krakowie na wieczorze z cyklu PERSPEKTYWA. W Muzeum Techniki i Sztuki Japońskiej „Manggha” rozmawiano m.in. o relacjach architekta z klientem oraz projektowaniu oceanariów w Polsce i Angoli. Wydarzenie zebrało bardzo dobre recenzje.

To już druga edycja wieczoru architektów i designerów PERSPEKTYWA w stolicy Małopolski. Długo wyczekiwana impreza była jednocześnie pierwszym spotkaniem cyklu po zimowej przerwie. Nie dziwi więc spore zainteresowanie uczestników – w piątkowy wieczór w Krakowie pojawiło się 100 architektów i projektantów.

– Wysoka frekwencja cieszy. W Krakowie gościliśmy zarówno osoby, które PERSPEKTYWĘ znają, jak i nowych uczestników spotkania. To dobry sygnał, że cykl się rozwija, a wielu architektów już na stałe wpisało nasze wydarzenie do swojego kalendarza – mówi Magdalena Dymek, marketing manager w firmie Häfele, pomysłodawcy wieczorów PERSPEKTYWA.

Na miejsce spotkania wybrano Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha”, które inspirowało równie mocno, co wystąpienia gości. Dorota Szlachcic opowiadała o tajnikach projektowania oceanariów. W tej dziedzinie wrocławska architekt może uchodzić za specjalistkę. W swojej karierze zaprojektowała zarówno słynne Afrykarium, jak i Oceanario de Namibe w afrykańskiej Angoli. Sekrety oraz historie obu projektów były głównym tematem wystąpienia ekspertki.

Przed architektami wystąpił także Jacek Rozenek, coach i trener biznesu. W Krakowie mówił o prawidłowych relacjach architekta z klientami. Goście spotkania mogli również dowiedzieć się o najnowszych rozwiązaniach budowlanych stosowanych w inwestycjach hotelowych, czemu poświęcone było wystąpienie Rafała Osińskiego, architekta i eksperta ds. technologii budowlanych.

Wieczór zakończył się rozmowami w kuluarach i wymianą pozytywnych wrażeń uczestników.

Źródło: PR EXPERT

.