Aranżacja na wakacje: odpoczynek w jasnych wnętrzach

Biel, beż i delikatna szarość na ścianach i podłodze potrafią stworzyć aranżację, która zaskoczy świeżością i spójnością.

Oswojona przez klasykę i lansowana przez styl skandynawski jasna kolorystyka, równie dobrze czuje się w nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach. Ponadto, biel to barwa neutralna, w psychologii kolorów określana jako jedyna, która sama w sobie nie wpływa na nasze samopoczucie. Wszystko jest kwestią dodatków. Soczysta zieleń, kropla żółtego lub intensywnie różowego koloru wprowadzą do jasnego wnętrza wakacyjną radość i energię.

Od deski do deski – białe drewno na podłodze

Ogromny potencjał aranżacyjny bieli jest chętnie wykorzystywany przez osoby, które cenią przestrzeń i światło we wnętrzu. Białe ściany to klasyka, na białą podłogę decydują się odważni. W obawie przed efektem sterylnej surowości, część z nas wybiera bezpieczne miodowe lub ciemniejsze odcienie drewna. Tymczasem białe deski mogą stworzyć przytulną atmosferę. – Postarzane deski White Painted Oak z kolekcji Variano Quick Step Parquet zostały poddane zabiegowi piaskowania, który dał efekt przetarć. Dzięki temu podłoga wygląda na ciepłą, wprowadzając przyjazny, domowy klimat – mówi Arkadiusz Śmiłowski, Dyrektor Sprzedaży Detalicznej sieci Drzwi i podłogi VOX, polskiego dystrybutora podłóg Quick Step Parquet.

Panele – to jasne

Osoby poszukujące nieco tańszej alternatywy, podobny efekt osiągną sięgając po odpowiednio dobrane panele podłogowe. – Charakterystyczną cechą kolekcji Variostep Classic paneli Krono Original, jest efekt naturalnej podłogi drewnianej, osiągnięty dzięki frezowanym krawędziom na czterech bokach – mówi Arkadiusz Śmiłowski.

Wybierając panele białe lub utrzymane w tonacji rozbielonych szarości czy odcieni piaskowych, możemy śmiało zagrać nieco ciemniejszym odcieniem na ścianie lub w dodatkach. Fragment ściany w gołębiej szarości, detal w kontrastującej czerni czy naturalna, intensywna zieleń są zawsze dobrym pomysłem w jasnym wnętrzu – urozmaicają aranżację, podkreślając jednocześnie walory bieli. Trzymając się tej palety barw, stworzymy lekką, subtelną, wesołą aranżację, sprzyjającą zarówno aktywnemu działaniu, jak i długim chwilom miłego wypoczynku.

Źródło: TOOLBOX
Fot.: TOOLBOX
 

.