AkzoNobel zapowiada kolejną edycję programu skierowanego do startupów

18 maja rozpocznie się drugie globalne wyzwanie dla startupów – Paint the Future. Program, prowadzony przez AkzoNobel i wspierany przez wielu odbiorców na całym świecie, stał się największą innowacją w branży. Ten akcelerator biznesu otwiera nowe możliwości zarówno dla uczestników, jak i całego obszaru farb i powłok.

 

Wszystkie startupy uczestniczące w wyzwaniu, korzystając z doświadczenia, wiedzy i zasobów AkzoNobel, będą mogły sprawniej realizować swoje projekty. Dla wybranych otworzą się ekscytujące możliwości partnerstwa i współpracy finansowej.
– Nasza nowa strategia firmy opiera się na rozwoju i innowacjach – mówi Thierry Vanlancker, CEO AkzoNobel. – Jest to więc idealny czas na drugą edycję naszego globalnego wyzwania dla startupów. Nie możemy się doczekać, kiedy zobaczymy, jakie nowatorskie propozycje mają dla nas uczestnicy, i co najważniejsze, które z nich pomogą nam realizować oczekiwania klientów.

Paint the Future

Program z 2021 r. jest kontynuacją pierwszej edycji Paint the Future, która odbyła się dwa lata temu. Od tego czasu AkzoNobel zorganizował także analogiczne akceleratory dla startupów m.in w Brazylii i Chinach, oraz dla swoich dostawców. Programy te zaowocowały już 18 udanymi projektami.
– Paint the Future to nasz dedykowany ekosystem zaprojektowany w celu przyspieszenia innowacji w obszarze farb i powłok – mówi Klaas Kruithof, Dyrektor ds. technologii w AkzoNobel. – Nasze pierwsze globalne wyzwanie dla startupów było jednocześnie pionierskim w branży. Od tego czasu nasz ekosystem niesamowicie się rozrósł i obejmuje już 2137 aktywnych członków. To platforma startowa dla świetnych pomysłów, która przyciągnęła zróżnicowaną grupę startupów, dostawców, środowisk akademickich i klientów.

Szczegóły programu na 2021 rok

Startupy zostaną zaproszone do zgłaszania rozwiązań dotyczących pięciu tematów wyzwań:
– ulepszona funkcjonalność,
– doświadczenie klienta,
– inteligentna aplikacja,
– rozwiązania circular system,
– inteligentna produkcja i łańcuch dostaw.
Program startuje 18 maja. Zgłoszenia można nadsyłać do 20 lipca. Wybrani finaliści będą zaproszeni na wspólne wydarzenie pod koniec 2021 r., podczas którego ogłoszeni zostaną zwycięzcy wyzwania.
Więcej informacji o programie startupowym 2021 r. znajduje się na stronie letspaintthefuture.com.