Ackurat – detale do mebli

W asortymencie firmy Ackurat Sp. z o.o. znajdują się plastikowe detale i komponenty meblowe; oferta obejmuje detale standardowe, dopasowany standard (dostosowane do potrzeb klienta – na przykład o zmienionym kolorze), a także wykonywane na indywidualne zamówienia odbiorców (opracowanie, produkcja form wtryskowych i detali). Są to między innymi ślizgacze, stopki regulacyjne, podkładki, łączniki oraz pokrętła i uchwyty. Na szczególne wyróżnienie zasługuje innowacyjne złącze Clixtag™, a także nowość w ofercie system System Pinockio™.

 

Clixtag™

Jest to złącze, które służy do bardzo łatwego i jednocześnie pewnego tworzenia połączeń między elementami meblowymi pod kątem 45 stopni. Na targach interzum 2019 wyrób dostał nagrodę interzum Award w kategorii High product quality.

Clixtag™ to rozwiązanie, dzięki któremu nie ma problemów z dopasowaniem krawędzi łączonych elementów. Nie ma także potrzeby precyzyjnego nakładania kleju, a do samego montażu nie są wymagane żadne specjalistyczne, precyzyjne urządzenia. Jest to rozwiązanie uniwersalne, które można wykorzystać w praktycznie każdym typie mebli skrzyniowych.

Pierwszym etapem montażu łącza jest frezowanie obu łączonych elementów. W miejscu, gdzie będzie umieszczony Clixtag™, należy wykonać dwa żłobienia, stosując frez 4 mm z małą tolerancją. Żłobienie nie musi być na całej długości elementu, wystarczy tam, gdzie będzie łącze. Po wykonanym frezowaniu wciskamy Clixtag™ do jednego z elementów, a następnie dociskamy do niego drugą łączoną część w taki sposób, żeby nastąpiło kliknięcie. Opcjonalnie na łączone płaszczyzny można nanieść klej, choć jeśli wykonywany jest mebel ze ścianką tylną, jest on zbędny, gdyż samo łącze zapewnia odpowiednie solidne mocowanie.

Pomysłodawcą opisywanego rozwiązania jest projektant przemysłowy Alvar Lundgren, mający duże doświadczenie w projektowaniu samochodów, urządzeń domowych, produktów konsumenckich, wyposażenia medycznego, oświetlenia i wielu innych. Na targach Stockholm Furniture Fair 2016, widząc złożoność montażu mebli wystawienniczych, zaczął się zastanawiać, czy nie można go uprościć. Efektem przemyśleń było opracowanie koncepcji łączenia elementów meblowych, którą nazwał Spinnlock. Pomysłem Lundgrena zainteresowała się firma Ackurat. Współpraca projektanta i producenta zaowocowała stworzeniem innowacyjnego złącza Clixtag™.

Nowość – Pinockio™

System Pinockio™ to rozwiązanie pozwalające na szybkie dobranie odpowiedniej stopki dopasowanej do standardowego głównego uchwytu. Po połączeniu dwóch elementów otrzymujemy estetyczną stopkę nastawną do profili o średnicy od 14 do 22 mm. W zależności od podłoża w ofercie dostępne są: filc, gładkie tworzywo, antypoślizg oraz stal niklowana.

Łącznik do blatów

Przez wiele lat klienci firmy Ackurat poszukiwali rozwiązania pozwalającego na łatwe połączenie stołów w rzędy. Nie było łatwo temu sprostać, gdyż większość rozwiązań była dość skomplikowana i kosztowna. Na proste i dobrze działające rozwiązanie tego problemu wpadł Claes Linden. Jego pomysł przerodził się w projekt, którym zajęła się project manager Ines Zdenas wraz z Martinem Sallanderem w firmie Yellon AB. Tak powstał łącznik przeznaczony do połączenia stołów ze sobą, który dostarcza firma Ackurat. Mocowanie pozwala uzyskać długi blat roboczy powstały z połączenie dwóch lub więcej stołów. Element wykonano z wytrzymałego tworzywa sztucznego w kolorze czarnym.

Akcesoria z recyklingowanego plastiku

Warto podkreślić, że firma Ackurat przykłada dużą wagę do ekologii produkcji. Jednym z kroków podjętych przez tego producenta, mających na celu ochronę środowiska, jest wprowadzenie serii komponentów Ocenic. W tej wersji stopki, ślizgacze, pokrętła i zaślepki są wykonywane z plastikowych odpadów pozyskanych z morza. I choć problem morskich śmieci jest trudny i złożony, to każde działanie ograniczające to negatywne zjawisko jest niewątpliwe godne uznania.

Ackurat Industriplast AB

Polska firma Ackurat Sp. z o.o. to spółka-córka istniejącej od 1946 roku szwedzkiej spółki Ackurat Industriplast AB, obecnie będącej częścią koncernu XANO. Ackurat Industriplast AB zajmuje się produkcją oraz sprzedażą detali głównie do produkcji mebli. W większości firma wytwarza niewielkie elementy z tworzyw sztucznych wykonane metodą wtrysku. Jednak w ofercie znajdują się również wyroby z innych materiałów. 80% sprzedawanych przez Ackurat artykułów firma produkuje we własnej fabryce w Lammhult w Szwecji lub w Polsce. Sprawną obsługę polskich klientów zapewnia magazyn w Gdańsku.

http://www.ackurat.pl

(jz)

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług