5 powodów, dlaczego warto wybrać LED-y

Jest niezawodny, nowoczesny i daje dużo możliwości. Zapewnia źródło światła i dodaje wnętrzu charakteru. Poznaj powody, dla których warto postawić na system oświetleniowy Häfele.

 

Po pierwsze komfort

Światło wpływa na samopoczucie człowieka, dlatego na początek warto zdecydować, czego od danego wnętrza wymagamy. Istotnym czynnikiem przy wyborze oświetlenia, będzie temperatura barwowa, określana w Kelwinach [K]. Im więcej Kelwinów posiada światło, tym jest chłodniejsze

i zbliżone do białego. Z kolei im jest ich mniej, tym światło jest cieplejsze. Wyróżniamy trzy podstawowe wartości temperatury barwowej – światło zimne, neutralne i ciepłe. – Podczas dobierania oświetlenia do danego pomieszczenia, powinno się kierować podstawową zasadą. Do wnętrz, w których ważna jest koncentracja oraz skupienie, nadaje się światło białe. Zapewni ono efektywną pracę – wyjaśnia Wojciech Olchówka, ekspert ds. oświetlenia Häfele Loox. – Za to w pomieszczeniach, w których stawiamy na odpoczynek, najlepiej sprawdza się oświetlenie ciepłe – dodaje.

Ważne, aby w wyborze stałego oświetlenia zwrócić uwagę na możliwość regulacji jego temperatury oraz natężenia. Takie rozwiązanie posiada system Loox LED. Oprawa Multi-White umożliwia dopasowywanie światła do indywidualnych potrzeb oraz podnosi poziom komfortu użytkowania. Uzależnienie rodzaju światła od własnego nastroju jest w tym rozwiązaniu kluczowe.

 

Po drugie – niezawodne diody

W ofercie Häfele znajdują się dwa rodzaje opraw LED – liniowe i punktowe. Niezależnie od wyboru rodzaju profili, pojedyncze punkty świetlne są całkowicie niewidoczne, co nie zakłóca wystroju wnętrza. System wyróżnia się również jednolitą linią światła oraz żywotnością diod. Dzięki dedykowanym profilom, ciepło będzie odprowadzane prawidłowo, a specjalne klosze praktycznie rozproszą światło – zaznacza Wojciech Olchówka.

Żywotność diod LED jest istotnym elementem przy aranżacji wnętrz. – Häfele postawiło na jakość, dzięki czemu mamy pewność, że oświetlenie na całej długości taśmy będzie identyczne – zaznacza Wojciech Olchówka. Loox LED wytrzymuje do 70000 godzin ciągłego świecenia, jednocześnie będąc systemem najbardziej wydajnym i energooszczędnym.

 

Po trzecie – prosto i przyjemnie

Oszczędność czasu, porządek i możliwość dostosowania układu taśm do własnego projektu, otwierają możliwości indywidualnego dostosowania systemu. System wymaga jedynie użycia złączek i dedykowanych wtyczek, dzięki czemu łączymy układ oświetlenia prosto i przyjemnie – wyjaśnia Wojciech Olchówka.

Dzięki możliwości skracania taśm, z łatwością dostosujemy je do powierzchni, nawet w wyjątkowo trudnych miejscach. Warto zaznaczyć, że połączenie liniowe kolejnych elementów systemu minimalizuje liczbę dodatkowych przewodów. Umożliwia to budowanie dużych instalacji, np. w garderobie, gdzie zbędne będą osobne zasilacze do każdego korpusu.

 

Po czwarte – nowocześnie

Dosyć istotnym elementem podczas wybierania oświetlenia jest jego funkcjonalność i praktyczność, dlatego warto zainwestować w system, który będzie można obsługiwać z własnego smartphona.

– Dedykowana aplikacja Häfele Connect Mesh umożliwia centralne połączenie różnych części systemu, grupowanie opraw, a także projektowanie i zapisywanie scenariuszy świetlnych – wyjaśnia Wojciech Olchówka. Dzięki temu dopasowanie oświetlenia do indywidualnych potrzeb oraz zapewnienie odpowiedniego nastroju i klimatu we wnętrzach jest wyjątkowo proste. System opiera się na technologii bezprzewodowej Bluetooth i może być obsługiwany za pomocą telefonu lub tableta. Istnieje również opcja sterowania oświetleniem za pomocą pilota oraz różnego rodzaju przełączników bezprzewodowych.

Zdalne sterowanie systemem Loox umożliwia kontrolowanie nie tylko oświetlenia. Możliwość obsługiwania urządzeń takich jak podnośniki do telewizora czy systemy przesuwne ułatwia codzienne funkcjonowanie, poprawiając komfort życia użytkowników systemu Loox.

 

Po piąte – funkcjonalnie i stylowo

Diody LED podbiły rynek oświetleniowy. Mają szerokie zastosowanie w designie, sprawdzają się jako oświetlenie mieszkań. Häfele oferuje nowoczesne rozwiązania dla aranżacji wnętrz w sposób praktyczny i funkcjonalny. – Taśmy LED występują w szerokości już od zaledwie 5 mm, dzięki czemu można je bez problemu umieścić w nawet najbardziej wymagających miejscach – podpowiada ekspert. Podstawowym rozwiązaniem jest umieszczenie taśm w profilu. Warto jednak wykorzystać oświetlenie LED-owe w bardziej wymagający sposób.

– Fantastycznie sprawdzą się, gdy zależy nam na wyeksponowaniu poszczególnych elementów w pomieszczeniu. Oświetlanie mebli diodami pozwala wydobywać ich kolor, fakturę, a nawet wyróżnić zawartość półek czy podkreślać szczególnie dekoracyjne elementy – doradza Wojciech Olchówka.

W ten sposób decyduje się o charakterze mieszkania i jego optycznym odbiorze.

 

Na koniec zabaw się kolorem

Efektownym sposobem na urozmaicenie wnętrza jest zastosowanie taśm i opraw RGB. Wielokolorowe diody LED uzupełniają design pomieszczenia o dodatkowe punkty świetlne.

– Ciekawym rozwiązaniem jest umiejscowienie kolorowych opraw w miejscach, które mają ozdabiać dany pokój, np. ciepła czerwień lub pomarańcz nada salonowi lub sypialni wyjątkową, ciepłą atmosferę, która będzie kojarzyć się z relaksem. Zieleń podkreśli doniczki z kwiatami, a zimny niebieski, który ochłodzi temperaturę, doda nowoczesnego klimatu – podpowiada Wojciech Olchówka.

Światło RGB można zastosować nie tylko w przestrzeniach między półkami, ale także podświetlić sufit, sprawiając wrażenie, że pomieszczenie jest większe lub podłogę, dodając wnętrzu lekkości. Szczególnie modne jest ozdabianie wielokolorowymi taśmami LED sypialni, wprowadzając do wnętrza wyjątkowy klimat.

 

Światowy dostawca

Häfele to globalna firma działająca od 1923 roku. Oferuje największy na rynku asortyment okuć meblowych, okuć budowlanych, oświetlenia meblowego LED, elektronicznych systemów kontroli dostępów oraz akcesoriów dla stolarzy i architektów – w sumie ponad 100 tys. produktów o wyjątkowej konstrukcji i designie, które można znaleźć w meblach i prestiżowych inwestycjach budowlanych na całym świecie. Firma jest wsparciem dla szerokiego grona stolarzy, przemysłu meblarskiego, architektów, projektantów, producentów drzwiowych i okiennych. W Häfele pracuje przeszło 6 tys. pracowników w kilkudziesięciu krajach. Firma ma ponad 160 tys. klientów na całym świecie, 5 zakładów produkcyjnych, 37 oddziałów i liczne biura sprzedaży.

http://hafele-systemy.pl/

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług