ZOBAL – aluminiowe produkty premium

ZOBAL istnieje na polskim rynku od 25 lat. Jest jednym z liderów marki premium w branży obróbki aluminium. Materiał ten rokrocznie zyskuje na uznaniu dzięki swoim niebywałym właściwościom takim, jak: trwałość porównywalna do stali, podatność na wszelkiego rodzaju obróbki, a także możliwość nadawania powłoki anodowanej, czyli nie tylko ochronnej, ale także dekoracyjnej w wielu kolorach.

ZOBAL dzięki doświadczeniu oraz posiadaniu własnego działu projektowo-technicznego jest gotowy na wiele wyzwań, nie tylko produkcyjnych, ale także designerskich. Na bieżąco śledzi obowiązujące trendy, a nawet stara się je kreować. Ma gotową odpowiedź na zapotrzebowanie nawet najbardziej wymagającego konsumenta. Dba o każdy szczegół i detal wykończenia swoich produktów. Dzięki nowoczesnym i precyzyjnym maszynom oferowane produkty są wykonane z największą precyzją, od rysunku aż po końcowy efekt, zarówno w produkcji własnej, jak i usługach.

ZOBAL specjalizuje się w produkcji akcesoriów takich, jak:

nóżki i podstawy do mebli, cokoły, listwy do blatów, kratki, uchwyty, fronty, system regałowy, system ścienny. Są to produkty, których zastosowania nie należy szukać wyłącznie w przestrzeni domowej, choć znakomicie odnajdują się między innymi w kuchni. Swoimi użytkowymi walorami są w stanie sprostać oczekiwaniom nie tylko użytkowników biur, ale także sklepów bądź wszelkiego rodzaju ekspozycji. Cechy, które posiada aluminium, bez wątpienia sprawdzają się tam, gdzie występuje wielu użytkowników.

Przestrzeń biurowa

Zajmijmy się przez chwilę przestrzenią biurową, w której pracuje kilka bądź kilkanaście osób. W celu wydzielenia dla każdego prywatnej strefy ZOBAL proponuje zastosowanie systemu ścianek działowych i ekranów. System ten bowiem współistnieje z profilami systemu ściennego. Dowolność dekoru płyty lub szkła, a przede wszystkim prosty demontaż i instalacja w innym miejscu. To sprawia, iż ekrany stają się nie tylko prostym sposobem do dzielenia przestrzeni, ale także do zaaranżowania jej w bardzo praktyczny sposób. Do systemu ściennego, którego profile wbudowane są w ekran, ZOBAL proponuje dedykowane akcesoria, takie jak półki, haczyki czy uchwyty. Bezsprzecznie istotną cechą jest niezliczona możliwość kombinacji i aranżacji według własnego pomysłu i zapotrzebowania.

Galerie i sklepy

Kolejnym miejscem, w którym istotne jest zaaranżowanie przestrzeni tak, aby było przestronnie, są galerie oraz sklepy. Tu ekspozycja odgrywa kluczową rolę. To, co znajduje się na półkach, bez wątpienia jest istotniejsze od samych półek. ZOBAL proponuje konstrukcję ściany, która to pozwoli między panele, płytę bądź glazurę wbudować profile systemu ściennego, dzięki czemu nie zabiera się bezcennej przestrzeni. Całość znajduje się tuż przy ścianie, klient porusza się swobodnie, a ekspozycja jest nowatorska, stabilna i niewątpliwie zaskakująca. Profile systemu ściennego, jak i akcesoria dostępne są w dwóch rodzajach wykończeń anody: naturalnym aluminium C-0 oraz czarnym C-35 – doskonale komponującą się z wieloma współcześnie stosowanymi materiałami, w szczególności z drewnem.

W przestrzeni biurowej, w której istotną rolę odgrywa wnętrze i design, uwagę wzbudzą fronty, które mają możliwość montażu z zawiasem ukrytym w korpus. Front Z-22 oraz Z-23 w dowolnym wykończeniu anody oraz kolorach palety RAL. Ich niewątpliwie największym atutem są możliwie spore wymiary, które nie potrzebują dodatkowych wzmocnień i szprosów, dzięki temu zyskujemy jednolity i dostojnie wyglądający front. Maksymalny wymiar jednego frontu to 3 metry wysokości, 600 mm szerokości oraz 20 kg wagi. Czarne fronty z grafitowym bądź brązowym szkłem doskonale komponują się z ciemnymi korpusami. Natomiast białe fronty współgrają z jasnym drewnem. Dzięki temu zyskujemy dizajnerską i spójną kompozycję.

Kolejnym flagowym i autorskim projektem są niesamowicie lekkie i robione według zamówienia klienta regały IQube. Regały stworzone zostały w dwóch średnicach profilu: 16 i 22 mm. Konstrukcję można zbudować z kilku modułów, którego maksymalny wymiar wynosi: wys. 400 mm x szer. 1200 mm x gł. 400 mm. Istnieje możliwość wyboru trzech wykończeń anodowanych: C-0 (kolor naturalnego aluminium), C-30s (kolor stali nierdzewnej), C-35 (czarny) oraz kilka kolorów z palety RAL. IQube to nie tylko regał. Z powodzeniem może pełnić funkcję stolika, na przykład w salonie, być szafką łazienkową, a nawet stelażem pod umywalkę. IQube o większych gabarytach zastępuje meble w garderobie. Subtelne profile odnajdują się zdecydowanie lepiej niż drewniane korpusy, zważywszy na ich trwałość.

ZOBAL odnajdziesz w wielu pomieszczeniach, a ich zastosowanie ograniczone jest tylko poprzez wyobraźnię. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o firmie, zapraszamy do obejrzenia filmów promocyjnych znajdujących się na naszym kanale YouTube- ZOBAL1995. Na bieżąco o wszelkich nowościach oraz aranżacjach dowiesz się z fanpage’a w witrynie Facebook.