Złote Medale Grupy MTP targów DREMA 2021

6 złotych medali przyznało tegoroczne jury targów DREMA 2021. Wyróżnienia otrzymały firmy Maximer LLC, N-POL, Felder, Polska Grupa CNC, Iskra oraz Nawara Serwis.

 

W konkursie wyróżnione zostały produkty, które zyskały pozytywne rekomendacje profesjonalnego jury. W jego skład wchodzą wybitni specjaliści z zakresu technologii obróbki drewna i produkcji mebli. Członkowie Sądu Konkursowego poszukują produktów nowoczesnych, innowacyjnych i wytworzonych w oparciu o najwyższej klasy technologie, odznaczających się szczególnymi walorami, obejmującymi nowoczesność zastosowanych rozwiązań w odniesieniu do rozwiązań światowych, stopień wykorzystania rozwiązań innowacyjnych, ekonomiczność produktu i jego walory eksploatacyjne, oddziaływanie produktu na środowisko (w tym: metody regeneracyjne, recycling, biodegradowalność) i oszczędność zużycia materiałów i energii, a także funkcjonalność produktu i jego estetykę

Automatyczny Trak Tarczowy SKYWOOD A550
producent MAXIMER LLC

Czterowałowa kantówka SKYWOOD A550 posiada sterowanie CNC, dzięki czemu nie ma potrzeby zatrzymywania procesu cięcia, aby ponownie wyregulować piły i uzyskać inną szerokość pryzmatu. Piły na wałach są przebudowywane automatycznie, przy czym każdy wał posiada teleskopowy system pił. Same wałki poruszają się w górę i w dół, co umożliwia uzyskanie różnych rozmiarów pryzmatu. Dzięki temu na wyjściu zwiększa się ilość wysokiej jakości materiału i nie ma potrzeby sortowania kłód do przecierania.

Frez kompresyjny z weglika spiekanego V809.XB, Frez kompresyjny z węglika spiekanego V809.XB – Silent TURBO-3
producent FHU N-POL Krzysztof Noga

Nagrodzony frez przeznaczony jest do nestingu, rozkroju płyt wiórowych, MDF czy HPL. Jego największa zaletą jest wysoka wydajność. Oferuje możliwość pracy nawet do 30 metrów na minutę posuwu. Jednocześnie zapewnia cichą i spokojną pracę. Niespotykana geometria ostrzy w układzie kompresyjnym chroniona jest wzorem towarowym. Należy podkreślić niską cenę narzędzia w porównaniu do narzędzi z ostrzami PCD.

PCS® Bezkontaktowy System Bezpieczeństwa
producent FELDER KG / FELDER GROUP POLSKA Sp. z o.o.

PCS PREVENTIVE CONTACT SYSTEM to rewolucyjna, światowa innowacja w systemach bezpieczeństwa dla pilarek formatowych. Sprawia, że urazy dłoni odchodzą w przeszłość przez eliminację zagrożenia w momencie jego wykrycia. Udowadnia, że bezpieczeństwo nie musi być drogie, gdyż jest nieinwazyjny i od razu gotowy do ponownego użycia. Nie wymaga też dodatkowych nakładów w konserwację i jest odporny na pył.


Ploter frezujący 2030ATC 4 AXIS
producent POLSKA GRUPA CNC Damian Laskowski

Ploter frezujący 2030 ATC 4 AXIS to nowość w ofercie PG CNC. Producent, odpowiadając na coraz większe potrzeby klientów, stworzył innowacyjne rozwiązanie jakim jest dodanie do plotera czwartej osi w postaci wrzeciona uchylnego. Otwiera to przed użytkownikiem wiele nowych możliwości obróbki. Wykonywanie na jednej maszynie kilku rodzajów obróbek to rozwiązanie ekonomiczne i wysoce funkcjonalne.

Pozycjoner ISKRY RX2
producent ISKRA Krzysztof Brzeziński / K&K Katarzyna Brzezińska

Pozycjoner ISKRY RX 2 jest odpowiedzią na problemy klientów z budowa stanowisk do pracy ISKRĄ przy obróbce dużych elementów. Dwa elementy z aluminium pozwalają na niezwykle precyzyjną pracę bez jakiegokolwiek dedykowanego ISKRZE stołu zarówno na płaszczyznach formatek, jak i na sztorcach.

Stół szlifierski RODONIT
producent NAWARA SERWIS s.c. Marzena i Rafał Nawara

Umożliwia zoptymalizowanie produkcji i wyeliminowanie wyrzutu pyłu poza strefę szlifowania. Stół RODONIT jest nową jakością na rynku systemów odpylania stanowisk szlifierskich z własnym odciągiem. Praca przy stole gwarantuje bezpieczeństwo oraz komfort pracy, które się opłaca Wysoka sprawność oraz parametry filtracji sprawiają, że stół szlifierski jest produktem ekoinnowacyjnym.

 

Po werdykcie Sądu Konkursowego i przyznaniu Złotych Medali wybranym produktom, zaczyna się kolejny etap rywalizacji – plebiscyt Złoty Medal – Wybór Konsumentów, w którym o zwycięzcy decydują internauci. Głosowanie odbywa się na stronie internetowej www.zlotymedal.com i trwa do 9 września 2021.

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług