Złota anoda

Intensywne poszukiwania koloru, który zadowoliłby projektantów, architektów oraz dekoratorów wnętrz, a ostatecznie samych użytkowników, wreszcie doprowadziły do złota. Złoto dotychczas traktowane jako towar luksusowy, na który nie każdy mógł sobie pozwolić, dziś jest na wyciągnięcie ręki. Anodowane aluminium potrafi zmylić oko, imitując obraz prawdziwego złota. Barwa choć wciąż traktowana jest z dystansem i obawą, znajduje zastosowanie w coraz szerszej gamie mebli oraz pomieszczeń. Wykonanie złotej anody wymaga wiele poświęceń i precyzji. Może ona przybierać różne odcienie, dzięki temu posiada szerokie zastosowanie.

ZOBAL, odpowiadając na zapotrzebowanie klientów, którzy od lat darzą markę swoim zaufaniem, poszerzył swoją ofertę o złotą anodę. Co istotne, anoda zdecydowanie zyskuje w porównaniu z lakierem. Jest trwalsza, bardziej aksamitna w dotyku, a co najważniejsze, jest niezawodna w codziennym, intensywnym użytkowaniu.

ZOBAL ofertę w złotym wykończeniu rozpoczyna od swoich flagowych produktów, uchwytów krawędziowych: UKW 5 i 7, UKW 11, UKW 14, UKW 19 oraz UKW 21. Wykonywane są one wyłącznie w wykończeniu detalicznym w każdym typie, ze szczególną starannością frezowania i anodowania w każdym zakamarku i zakończeniu. Kolejna grupa to uchwyty przykręcane, takie jak U-2 oraz U-5. Są to niewielkie wyroby, które potrafią nadać charakteru frontom, szczególnie w złotym wykończeniu. Oczywiście nie może zabraknąć kultowych już U-dziewiątek, czyli U-9 oraz z promieniem U-9 R9. Znalazły one zastosowanie w ogromnej liczbie mebli.

Pozostając w temacie otwierania frontów – system bezuchwytowy. Kolejna duma firmy ZOBAL. Ogromne zainteresowanie i wszechstronne zastosowanie sprawiają, że system bezuchwytowy stał się uniwersalnym narzędziem w rękach projektantów i użytkowników, którzy chcieliby zaoszczędzić przestrzeń, rezygnując z uchwytów. Dzięki niemu zyskujemy przestrzeń zlicowaną z blatem w jednej płaszczyźnie. System służy nie tylko do otwierania drzwi, lecz doskonale współgra z szufladami, jak i sprzętem w zabudowie. W złotej anodzie skomponuje się zarówno z czarnym, jak i białym kolorem wyposażenia. Do systemu bezuchwytowego w złotej anodzie zostały stworzone złote akcesoria, takie jak zaślepki oraz łączniki. System dopracowany jest w każdym szczególe i barwie.

Kolejnym asortymentem, który ZOBAL posiada w złotym wykończeniu, są fronty: Z-1 (rama wąska), Z-11 (rama szeroka), Z-23, której maksymalna wysokość to aż 3000 mm (rama dedykowana pod zawias ukryty). Ramy mogą być zastosowane jako fronty, szuflady (Z-11), a także systemy przesuwne. Do wyboru szkło lacobel, ornamentowe, przezierne lub bezbarwne (z wyłączeniem ramy Z-11).

Dopieszczeniem całości wyposażenia jest lekki regał IQube 22 w złotej anodzie. Ekskluzywne wykończenie z możliwością zastosowania półki ze szkła (gr. 4 mm) lub płyty (gr. 16 mm). Regały wykonywane są pod zamówienie klienta, według jego wyobraźni i projektu (maksymalny wymiar jednego modułu to 600/1500/600 mm). Stawiane na regulatorach bądź ślizgaczach lub wieszane na kołkach rozporowych bądź systemie ściennym. Mogą tworzyć zarówno zabudowę w kuchni, stolik do salonu, szafkę RTV, salonowy regał lub podstawę umywalki w łazience. W złotym wykonaniu wpasują się w szare, czarne lub białe wnętrze, do czarnego lub przeźroczystego szkła, do czarnej bądź białej płyty.

Złoto to wybarwienie od dawna oczekiwane przez rynek meblarski. W biżuterii stanowi wyrób ekskluzywny. W branży aluminiowej w trwały i łatwy sposób możemy zastąpić ten surowiec poprzez złotą anodę i dzięki temu zyskać komfort cenowy oraz użytkowy, zważywszy na plastyczność aluminium.

(ib)