Zawsze naładowany – rozwiązania akumulatorowe od Festool

Podobnie, jak w urządzeniach zasilanych z sieci, również w przypadku akumulatorów wymagane jest, aby wydajność, trwałość i wytrzymałość były na najwyższym poziomie. Powinny one zapewniać niezbędną moc i czas działania, których profesjonaliści potrzebują, aby wykonać swoją pracę. Jeśli dodatkowo cały system jest trwały i spełnia swoje zadania przez wiele lat, to osiągnęliśmy cel.

Rozwiązania akumulatorowe mocne i szyte na miarę.

Akumulator stanowi podstawę wydajności urządzenia. Po podłączeniu jest on jednak częścią urządzenia. W związku z tym w znacznym stopniu wpływa na ciężar i ergonomię narzędzia. Festool wprowadził kilka dodatkowych i bardzo pomocnych funkcji do swoich akumulatorów. Na przykład, jeśli nasz akumulator Bluetooth podłączony jest do odkurzacza mobilnego z obsługą Bluetooth, można go włączać i wyłączać w trybie uruchamiania automatycznego. Akumulator jest łącznikiem pomiędzy narzędziem, a smartfonem – mówi menedżer produktu Patrick Hitzer. To wszystko Festool zawarł również w nowych, mocnych i dopasowanych do potrzeb rozwiązaniach akumulatorowych.

NOWOŚĆ: QUADRIVE TPC i TDC 18/4 to dwa nowe, flagowe modele wiertarko-wkrętarek akumulatorowych z czterema biegami i czystą mocą bez kompromisów (od kwietnia 2021)

Dwa nowe, flagowe modele wiertarko-wkrętarek akumulatorowych QUADRIVE TPC i TDC 18/4 zastępują sprawdzone poprzedniczki QUADRIVE PDC i DRC 18/4. Oczywiście obie nowości są mocne i wszechstronne. Dzięki czterem biegom perfekcyjnie dostosowane do każdego zastosowania. Przemyślana koncepcja zmiany biegów oferuje odpowiedni do każdego zastosowania moment obrotowy i prędkość obrotową. Oba niezwykle wydajne modele można łączyć z wieloma praktycznymi nasadkami. W związku z tym, doskonale dopasowane elementy wyposażenia sprawiają, że są one niezrównanymi wiertarko-wkrętarkami z najwyższej półki, przeznaczonymi do szerokiego zakresu zastosowań. Narzędzia zostały wyposażone w inteligentne zabezpieczenie KickbackStop minimalizując tym samym ryzyko niebezpiecznego skręcenia nadgarstka w przypadku nagłego zahaczenia wiertarko-wkrętarki. Niezwykle mocny, bezszczotkowy, a tym samym trwały silnik EC-TEC najnowszej generacji jest gwarancją maksymalnej mocy obu wkrętarek.

NOWOŚĆ: Arcydzieła Festool zostały zdecydowanie ulepszone – nowe zagłębiarki TSC 55 K i TS 55 F (od kwietnia 2021)

Od wielu lat Festool znany jest z najlepszych zagłębiarek na rynku. Z pewnością stolarze i cieśle, monterzy kuchni, stoisk targowych, wnętrz, układający parkiety i podłogi, fachowcy z branży remontowo budowlanej będą jeszcze bardziej usatysfakcjonowani nowymi zagłębiarkami Festool. Niemiecki producent wprowadził zdecydowane ulepszenia do swoich arcydzieł. Przede wszystkim zagłębiarki pracują teraz dwa razy szybciej. Z kolei zagłębiarka akumulatorowa TSC 55 K jest wyposażona w unikalne zabezpieczenie KickbackStop.

NOWOŚĆ: Energia dobrze zapakowana, dwa akumulatory, jedna ładowarka, w Systainerze³ (od stycznia 2021)

Od stycznia Festool oferuje nowy Systainer. Przede wszystkim jest on idealnym wyposażeniem do pracy na placu budowy. Pakiet energii z dwoma akumulatorami i ładowarką w nowym Systainerze³. Oczywiście oznacza to, że masz do dyspozycji całą moc potrzebną do pracy. Zestaw jest dostępny w różnych konfiguracjach, w zależności od indywidualnego zastosowania i zapotrzebowania na energię. Dzięki temu każdy może skompletować swój indywidualny zestaw. Pakiet energii oferuje również miejsce na dwa dodatkowe akumulatory i dodatkową ładowarkę. Oczywiście jest porządnie zapakowany w Systainerze³. Dzięki nowej technologii ogniw akumulatory Li-HighPower posiadają moc wystarczającą do każdego zastosowania.  Są one kompatybilne ze wszystkimi produktami akumulatorowymi Festool.

NOWOŚĆ: Lżejsze i bardziej mobilne – DWC 18, BHC 18 i ISC 240 teraz także w Systainerze³ z akumulatorem Li-HighPower Compact (od stycznia 2021)

Od teraz akumulatorowa wkrętarka budowlana Duradrive DWC 18, akumulatorowa młotowiertarka BHC 18 oraz akumulatorowa pilarka do materiałów izolacyjnych ISC 240 są dostępne w nowej kombinacji: z nowym akumulatorem Li-High Power Compact. Akumulator waży o 20% mniej, a ma taką samą moc. Wszystko perfekcyjnie zapakowane w nowy Systainer³. Dzięki niemu można idealnie połączyć warsztat i plac budowy przy zastosowaniu dopasowanego wyposażenia do pojazdu. Jest on kompatybilny z całym systemem Systainerów.

NOWOŚĆ: Nowa generacja Systainerów Systainer³ zawiera teraz także uchwyty bitów/ bity i wiertła Forstnera (od stycznia 2021)

Jako rozszerzenie oferty urządzeń do wiercenia i wkręcania, Festool wprowadza na rynek bity w poręcznym SYS3 XXS CE-MX BHS 60. Zawiera on bity i uchwyty bitów do wszystkich wiertarko-wkrętarek akumulatorowych Festool ze złączem FastFix. Ponadto model MINI nowej generacji Systainerów³ zawiera również wiertła Forstnera ze złączem CENTROTEC. Zestaw z przezroczystą pokrywą składa się z pięciu wierteł Forstnera (15, 20, 25, 30, 35 mm) oraz stożkowego wiertła centrującego Ø 4 mm i wybijaka.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.festool.pl/ready.

Interesujące prezentacje „Bezprzewodowe i szyte na miarę” menedżera produktu Patricka Hitzera oraz „Inteligentne rozwiązania akumulatorowe Festool” konstruktora Patricka Schöna są dostępne na blogu Festool pod adresem www.festool.pl/blog