Zawias 170o z cichym domykiem

Titus Plus to firma zajmująca się projektowaniem i produkcją nowoczesnych rozwiązań w dziedzinie okuć meblowych. Oprócz złącz i zawiasów wprowadziła na rynek systemy amortyzujące i samodomykające, bazujące na amortyzatorze Titus (technologia zastrzeżona dla Titus). Cała gama systemów cichego domyku zapewnia długotrwałą, solidną i wydajną amortyzację, podwyższa komfort użytkowania mebli oraz podnosi ich jakość i wartość.

Kilka miesięcy temu jedną z nowości na rynku było Glissando TL2, stanowiące drugą generację amortyzatorów wpinanych w zawiasy puszkowe, tzw. Glissando TL, które do tej pory stanowiło najlepiej sprzedający się produkt z całej rodziny systemów cichego domyku. Glissando TL2 współpracuje z zawiasami Titusa w wersji CLIP o kącie otwarcia 110o, ST Plus o kącie otwarcia 110o i 125o oraz zawiasami w wersji SLIDE-ON o kącie otwarcia 110o. Cechuje je delikatna obudowa, która poprawia wygląd zawiasu oraz szerszy zakres amortyzacji zapewniający delikatne zamykanie różnego rodzaju drzwiczek. Glissando TL2 można zamontować w trakcie składania lub już po złożeniu szafki.

Zawias 170o był ostatnim zawiasem kątowym, który do tej pory nie posiadał możliwości zastosowania cichego domyku. Dzięki modyfikacjom konstrukcyjnym powstał nowoczesny zawias 170o współpracujący z Glissando TL170. Jego zastosowanie gwarantuje ciche i pewne zamykanie drzwi, idealne funkcjonowanie zawiasów dzięki regulowanej sile amortyzacji oraz poprawia komfort użytkowania mebla i zadowolenie ostatecznych klientów. Glissando TL170 zostało tak zaprojektowane, aby idealnie pasować w puszce zawiasu i nie wymaga dodatkowego miejsca na drzwiach lub w szafce. Jego niezaprzeczalnymi atutami są: szybki montaż bez użycia narzędzi i dodatkowych wierceń, prosta obsługa, niezawodne, delikatne zamykanie drzwi, regulacja siły tłumienia i stała wydajność przy wszystkich rozmiarach frontów meblowych. Jedno Glissando TL170 wystarcza na 2-3 zawiasy w zależności od ciężaru i wymiaru drzwi. Wprowadzane na rynek nowe typy zawiasów 170o nie wymagają żadnych zmian konstrukcyjnych.

(eo)

.