Zagłębiarka Festool TSC 55 K z systemem KickbackStop

Wystarczy ułamek sekundy. Najczęstszą przyczyną poważnych obrażeń przy użyciu zgłębiarek jest odrzut. Z tego powodu Festool wdrożył system KickbackStop, który zatrzymuje tarczę TSC 55 K w mgnieniu oka, nie tylko chroniąc obrabiany przedmiot, ale także minimalizując ryzyko zranienia.

 

Unikalne zabezpieczenie KickbackStop

Dzięki nowej zagłębiarce akumulatorowej nadszedł wreszcie koniec niebezpiecznego odrzutu. Festool wyposażył ją w nowe, unikalne zabezpieczenie KickbackStop, które sprawia, że jest jeszcze bezpieczniejsza W pracy często decydująca jest jedna milisekunda, w której odrzut jest najczęstszą przyczyną poważnych urazów podczas pracy z użyciem zagłębiarki. Kwestia bezpieczeństwa jest dla Festool bardzo ważna. Jeśli podczas cięcia i zanurzenia w elemencie obrabianym dojdzie do odrzutu, dzięki inteligentnej technologii KickbackStop tarcza naszej zagłębiarki zatrzyma się w mgnieniu oka. Oznacza to zatrzymanie ruchu wstecznego pilarki, co nie tylko chroni element obrabiany, ale także zmniejsza do minimum ryzyko urazów.

– Dzięki nowej generacji tarcz pilarskich i skoncentrowanej sile nowej TSC 55 K możliwa będzie nawet dwukrotnie szybsza i dłuższa praca, z zastosowaniem tych samych akumulatorów. Oznacza to, że maksymalna wydajność będzie szła w parze z doskonałą jakością cięcia – mówi PM Seyfried. – Niestety, wiele osób nadal uważa, że zagłębiarki bezprzewodowe nie zapewniają pełnej mocy. W przypadku naszego narzędzia tak nie jest. Tu brak jest odczuwalnej różnicy, ponieważ połączenie bezszczotkowego silnika EC-TEC najnowszej generacji i podwójnego akumulatora (2 x 18 V) sprawia, że nowa TSC 55K imponuje mocą maszyny zasilanej z gniazdka, a jednocześnie oferuje pełną mobilność – mówi Seyfried. Ponadto, tarcze pilarskie najnowszej generacji zapewniają szybki postęp prac i stałą precyzję cięcia.

Dopełnieniem systemu cięcia jest wyposażenie systemowe, takie jak szyny prowadzące, przykładnica kątowa, zabezpieczenie przeciwodpryskowe i stół pilarski.

Cechy charakterystyczne TSC 55 K

– bezszczotkowy silnik EC-TEC w połączeniu z akumulatorami litowo-jonowymi zapewniają bardziej efektywne cięcie,

– możliwość wyłączenia KickbackStop dla pojedynczych cięć,

– wbudowane zabezpieczenie KickbackStop zmniejsza ryzyko urazów spowodowanych odbiciem podczas cięcia lub podczas zanurzania w elemencie obrabianym,

– system cięcia najwyższej klasy z szeroką gamą wyposażenia,

– skoncentrowana moc i do dwóch razy szybszy postęp prac przy zwiększonej żywotności tarczy pilarskiej.

Najważniejsze zastosowania:

– wykonywanie wycięć w drzwiach lub blatach kuchennych,

– wykonywanie szczelin dylatacyjnych w parkietach oraz wpustów czołowych,

– przycinanie materiałów płytowych,

– precyzyjne przekroje wgłębne w materiałach o grubości do 55 mm,

– perfekcyjne przycinanie na długość drzwi wejściowych – z szyną prowadzącą.

Dane techniczne:

moc –18/36V,

prędkość obrotowa na biegu jałowym 2650-3800/5200 min-1,

tarcza pilarska – Ø 160 mm,

zakres regulacji kątowej – 1° do 47°,

głębokość cięcia – 0-55 mm,

głębokość cięcia przy 45° – 43 mm,

przyłącze do odsysania pyłu – Ø 27/36 mm,

ciężar – 5,3 kg (2 x 18 V), 4,6 kg (1x18V) ,

bezpieczeństwo – KickbackStop, system bezpieczeństwa z szybkim hamulcem.

http://www.festool.pl