Wystartował ANTALIS INTERIOR DESIGN AWARD

Chcąc przekroczyć granice wyobraźni poprzez poszerzanie możliwości tworzenia spersonalizowanych przestrzeni, wiodący dystrybutor rozwiązań komunikacji wizualnej w Europie Antalis ogłasza kolejną edycję konkursu Antalis Interior Design Award, międzynarodowego konkursu poświęconego aranżacji wnętrz. Pierwsze dwie odsłony okazały się prawdziwym sukcesem, gromadząc blisko 800 projektów z 29 krajów.

 

Do 31 stycznia 2023 r. Antalis zaprasza projektantów wnętrz, architektów, drukarzy, aplikatorów i wszystkie kreatywne osoby do zgłaszania swoich autorskich projektów aranżacji przestrzeni wykorzystujących przynajmniej jeden produkt zakupiony w Antalis. Najlepsze projekty zostaną zaprezentowane jury składającemu się z największych osobowości światowego designu.

Odwaga i kreatywność nadrzędnymi wartościami

Konkurs po raz kolejny ma na celu stać się platformą promującą śmiałą, twórczą postawę w Europie i poza nią. Jego odbiorcami są wszyscy, którzy chcą wykazać się swoją kreatywnością i dać upust swojej artystycznej wrażliwości.

Zrealizowane projekty przestrzeni

Jury nagrodzi najlepsze ukończone lub będące w trakcie realizacji projekty powstałe od końca poprzedniej edycji (1 lutego 2020 r.) do zakończenia tegorocznej edycji konkursu (31 stycznia 2023 r.). Profesjonaliści – architekci, projektanci, drukarze, reklamodawcy – mogą konkurować w jednej lub kilku z następujących pięciu kategorii: Hotelarstwo i rekreacja, Handel detaliczny i usługi, Biuro, Dom oraz Budynki użyteczności publicznej i przestrzenie publiczne.

3 nagrody specjalne

Antalis Interior Design Award (AIDA) ma na celu promowanie kreatywności przy wykorzystaniu szerokiej gamy produktów, które odzwierciedlają aktualne trendy. Dlatego też do konkursu dodane nowe kategorie nagród specjalnych: Nagroda specjalna w kategorii „Folia architektoniczna” i Nagroda specjalna w kategorii „Folia okienna”. Kandydaci wykorzystujący folie architektoniczne Coala do ścian lub okien będą kwalifikować się do jednej lub obu kategorii.

Ponadto, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu rynku na zrównoważone alternatywy i materiały nadające się do recyklingu, Antalis oferuje odpowiedzialne i proekologiczne rozwiązania. Uczestnicy konkursu ubiegający się o Nagrodę Specjalną „Zrównoważony Rozwój” mogą skorzystać z jednego z przyjaznych środowisku produktów. Musi on posiadać więcej niż dwie gwiazdki w Systemie Antalis Green Star.

Nagroda za Oryginalny Wzór

Nagroda za Oryginalny Wzór skierowana jest do wszystkich kreatywnych osób (ilustratorów, projektantów, grafików, studentów sztuk graficznych) i zostanie przyznana dwóm projektom. Każdy ze zwycięzców otrzyma możliwość nadruku swojego autorskiego wzoru na wybranym przez siebie nośniku Coala. Co za tym idzie będzie miał szansę na wcielenie swojego projektu w życie.

Projekty 3D na pustym modelu kantyny

Profesjonalistom i studentom, którzy nie mają żadnego zrealizowanego bądź będącego w produkcji projektu, Antalis udostępni puste modele 3D. Te będzie można udoskonalić i dowolnie przekształcić przy wykorzystaniu produktów marki Coala. W tegorocznej edycji zadaniem konkursowym będzie wykonanie projektu biurowej kantyny.

Finał w Paryżu

W marcu 2023 roku zostanie podana lista 12 zwycięzców (11 kategorii opisanych powyżej oraz laureat Nagrody Publiczności, który zostanie wyłoniony w drodze głosowania w social mediach). Laureaci odbiorą wyróżnienia podczas ceremonii wręczenia nagród. Odbędzie się ona 30 marca w Paryżu. Nagrodzone prace zostaną następnie zaprezentowane na stronach konkursu i w innych kanałach komunikacji marki Antalis na całym świecie.

Zgłoszenia będzie można przesyłać online na www.antalisinteriordesignaward.com/pl od 1 października 2022 do 31 stycznia 2023.

– Wraz z trzecią edycją konkursu Antalis Interior Design Award pragniemy przekazać naszą wiedzę i doświadczenie w służbie twórczości i innowacji, szczególnie dzięki naszej marce Coala, która doskonale wpisuje się w trendy branżowe, a także pozwala naszym klientom tworzyć niepowtarzalne, spersonalizowane projekty wnętrz. Ponadto, międzynarodowy wymiar tego konkursu oferuje mieszankę rozmaitych wrażliwości artystycznych oraz zróżnicowanych spojrzeń na świat współczesnego designu. – podsumowuje Arkadiusz Chłopik, dyrektor marketingu Antalis Poland.

Międzynarodowe jury

Wszystkie projekty oceni jury złożonego z uznanych postaci europejskiego designu.

Wielka Brytania, Grant Dudson, dyrektor kreatywny londyńskiej agencji kreatywnej Chorus

Polska, Paweł Brodzik, dyrektor zarządzający w wiodącej firmie projektowo-wykonawczej Tétris Design&Build

Francja, Julien Reibell, CEO grupy marketingowej Altavia Pallas

Francja, Bittor Sanchez-Monasterio, wiceprezydent Accor Hotels Global

Litwa, Rūta Bužinskaite, współwłaścicielka Blank Page, projektantka wnętrz, wykładowczyni

Niemcy, Corinna Kretschmar-Joehnk, założyciel i partner w JOI-Design Innenarchitekten, firmie specjalizującej się w opracowywaniu designerskich koncepcji dla międzynarodowego przemysłu hotelarskiego

Węgry, Andrea Hegedűs, profesor na Budapest Metropolitan University, dyrektor kreatywny, ekspertka w zakresie projektowania tkanin i materiałów

Rumunia, Laura Pietrusel, architektka wnętrz i laureatka Antalis Interior Design Award 2020

Norwegia, Linda Steen, kierowniczka i właścicielka znanej norweskiej firmy Scenario Interior Architects

Czechy, Radek Váňa, autor książek, redaktor architektonicznego magazynu Archizoom

Marka Coala

Marka własna Antalis, Coala, oferuje szeroki wybór materiałów do druku wielkoformatowego. Gama produktów Coala zawiera papiery, folie samoprzylepne, banery, tkaniny, tapety oraz wiele innych materiałów. Wszystkie one charakteryzują się nadzwyczajnymi możliwościami zadruku, a także dużą łatwością aplikacji.

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług