pojemniki do przypraw

Wymarzona sypialnia i salon – trendy na 2022 rok

Synteza i delikatność – to słowa klucze do najnowszych trendów w aranżacji sypialni i salonów. Eksperci od wnętrz dzielą się swoimi prognozami na to, jak będziemy urządzać domowe przestrzenie w 2022 roku.

 

Początek nowego roku to doskonała okazja, by zastanowić się, jakie będą wnętrza powstające w najbliższych miesiącach. W końcu nowe trendy mówią wiele o naszych potrzebach i oczekiwaniach. Jakie one są, gdy patrzymy na 2022 rok?

– Miniony rok był w końcu czasem, gdy mogliśmy wrócić na targi. Oczywiście czołowe marki wnętrzarskie na bieżąco śledzą, co się dzieje na rynku i analizują oczekiwania klientów, jednak to spotkanie na targach zawsze jest wyjątkową okazją do weryfikacji swoich obserwacji – podkreśla Katarzyna Drabik, ekspertka marki Komandor. – Przez ostatnie lata szukaliśmy pomysłów na nowe wnętrza, a czas pandemii tylko ten proces przyspieszył. Nic dziwnego – zrodziły się nowe potrzeby. W wielu wypadkach bardzo trwałe. Dom stał się jeszcze bardziej istotną przestrzenią: miejscem pracy i nauki, a w większym stopniu też relaksu i powrotu do zdrowia. W firmie Komandor od 30 lat obserwujemy i kształtujemy to, jak zmieniają się nasze wnętrza. Pracujemy na ponad 44 rynkach na całym świecie – to daje nam olbrzymią dawkę inspiracji i świadomość tego, jak ewoluują nasze gusta i potrzeby – podkreśla ekspertka.

Na podstawie tych obserwacji eksperci marki Komandor wyłonili pięć głównych trendów, które będą nadawały charakter domowym przestrzeniom w najbliższych miesiącach. Choć są różnorodne, to mają też dwie wspólne cechy. Z jednej strony subtelność i czułość w łączeniu materiałów oraz surowców dostrzegalna jest nawet w najbardziej „drapieżnych” stylizacjach. Po drugie: wszystkie trendy są też bardzo syntetyczne. To odpowiedź na szerokie spektrum pomysłów na wnętrza, jakie pojawiły się w ostatnich latach. W domowej przestrzeni chcemy więcej ładu, jednorodności i wykorzystania możliwości, które odkrywaliśmy w ostatnim czasie. Trendy Natural Neutrality, Modern Classic, Soft Lofty, Dark Elegance oraz Chromatic Modernism właśnie to oferują.

Natural Neutrality

Lata dominacji w polskich wnętrzach stylu skandynawskiego, wzorów natury oraz lokalnej odmiany minimalizmu pokazały, jak trwale inspirujące były to zjawiska. One nie znikają, ale z każdym rokiem zyskują nowe oblicze. Nadal chętnie będziemy stawiać na proste formy, naturalny charakter materiałów i niezbyt intensywne barwy. Sięganie po takie rozwiązania pozwala nam uzupełnić już istniejące aranżacje wnętrz. W przypadku dużych rodzin, ale też zapracowanych i aktywnych osób, trend Natural Neutrality daje wytchnienie i spokój. Jakże potrzebne w tych czasach!

Inspiracja: To, co akurat niepotrzebne, warto ukryć przed oczami. Duże drzwi szafy zamontowane na bezramowym systemie Heliodor marki Komandor dopełnią neutralną aranżację wnętrza i pozwolą schować z widoku np. elektronikę.

Modern Classic

Nowoczesna klasyka to nurt aranżacji wnętrz dla tych, którzy cenią elegancję, ale niekoniecznie odnajdują się w nowoczesnych, industrialnych stylizacjach. Białe elementy i drewniane powierzchnie uzupełniamy kamieniem i metalem. Pełnią one rolę sztukaterii. Modern Classic czerpie ze stylu skandynawskiego, ale wzbogaca go o subtelne detale i dekoracje. Niezwykle istotna jest geometria poszczególnych elementów – przestrzeń ma raczej regularne formy, bazujące na prostokątach, kwadratach czy okręgach. Matematyczną precyzję przełamują rzeźbione wstawki, dobrej jakości meble i tkaniny, artystyczne dodatki.

Inspiracja: Projektując wnętrza w stylu Modern Classic sięgamy po szkło oraz metalowe elementy. Eksperci marki Komandor proponują system Opal OP1, dzięki któremu możemy nawet duże szafy i garderoby w sypialni uczynić lekkimi i eleganckimi.

Soft Loft

Czasami potrzebujemy, by nasza domowa przestrzeń miała swój własny, wyrazisty charakter. By była cichym bohaterem naszej codzienności – nawet jeśli nie gra pierwszoplanowej roli. Soft Loft to trend dla tych, którzy poszukują autentyczności i cenią to, co przyniosła współczesność. Beton, cegła i metal są tu kluczowe. W odróżnieniu od pierwotnego stylu loftowego zostają jednak ocieplone zielenią, tkaninami albo drewnem. Drewno zresztą pojawia się tu głównie w ciemnej, prawie wypalonej odmianie. Postindustrialna surowość wnętrza i jego przestronność zostaje przełamana miękkimi, obszernymi meblami tapicerowanymi. Z kolei meble na wymiar do zabudowy rozlokowane są punktowo – zamiast zakrywania całych ścian, zajmują wnęki i kąty. Często są to konstrukcje otwarte albo rozbite na moduły połączone ze sobą w kreatywny, praktyczny sposób.

Inspiracja: Wnętrza w stylu Soft Loft to przestrzenie otwarte, w których poszczególne strefy się przenikają. Nadal przestronność jest ich wyznacznikiem. Meble na wymiar pozwalają efektywnie zagospodarować salon i urządzić w nim wygodne miejsce do pracy.

Dark Elegance

Poszukiwacze wyrafinowanej elegancji oraz bardziej klimatycznych stylizacji pokochają ten trend. Dark Elegance to odpowiedź na dominacje jasnych, neutralnych przestrzeni. Jednorodne, ciemne powierzchnie zabudów (ewentualnie z lekkimi elementami dekoracyjnymi w postaci faktur bądź żyłek na kamieniu) zestawiamy z okazałymi, rozległymi meblami tapicerowanymi w mocnych, żywych kolorach i z dobrej jakości dywanami. Ważnym aspektem jest szkło na blacie stołu, frontach gablot i w lampach oraz stal – element mebli bądź dekoracji. Wnętrza z trendu Dark Elegance cechuje nie tylko przyciemniona paleta barw. Tutaj każdy element jest na swoim miejscu, a cała przestrzeń to solidna i pewna swojej mocy aranżacja.

Inspiracja: Wnętrza w stylu Dark Elegance to przestrzenie reprezentacyjne. Aż chce się je pokazywać innym! W tym przypadku zwracają uwagę zwłaszcza fronty zabudowy w systemie Opal OP1 – szklane gabloty połączono z dekorem dębowym oraz o rysunku marmuru.

Chromatic Modernism

Le Courbusier byłby zachwycony! Modernizm mimo upływu lat nadal wraca do naszych wnętrz. Nawet jeśli stał się już lekkim vintage, to działa znakomicie. W ostatnich latach odbyliśmy podróż przez dekady. Po modzie na retro i na powojenny design, odkryliśmy piękno wzornictwa z międzywojnia. Jak te wszystkie inspiracje (zwykle barwne, subtelnie dekoracyjne, elegancko zmatowiałe) połączyć? Odpowiedzią jest trend Chromatic Modernism. Wnętrza w tym stylu odważnie korzystają z kolorów i barw o bardzo zróżnicowanej palecie. Dobrze zbilansowane kompozycje pastelowych kolorów połączonych z drewnem, tworzą naprawdę ekscytujące aranżacje. Dodajemy do tego wiele pomysłowych patentów, jeśli idzie o zabudowę meblową – z charakterystycznym dla modernizmu uporządkowaniem i pragmatycznością.

Inspiracje: Wnętrza w duchu Chromatic Modernism kochają barwy, ale korzystają z nich z rozsądkiem. W tym wypadku ściana i sufit zostały pomalowane na kolor nawiązujący do kolorów frontów szafy. To optycznie powiększa domową garderobę. Porządek w niej zapewnia system akcesoriów Mocca.

 

 

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług