Wyjątkowa pilarka w profesjonalnym wyposażeniu

Firma Schelling podczas targów AMIA w Ostródzie zaprezentowała pilarkę formatową wiodącego producenta ALTENDORF. Dzięki nowoczesnemu wyposażeniu model F45 ELMO IV bardzo ułatwia pracę i radzi sobie nawet ze skomplikowanymi zadaniami.

Nowy F 45 ELMO to wysoki komfort obsługi i najambitniejsze wymagania dotyczące techniki cięcia. Na uwagę zasługuje kolorowy, 12-calowy monitor dotykowy z poziomu, którego realizowane jest sterowanie maszyną. Cały proces zarządzania maszyną jest uproszczony dzięki graficznej prezentacji funkcji. Interesującym elementem połączenia się z maszyną jest łącze USB do przesyłania i zabezpieczenia danych.

Technologia na najwyższym poziomie

F 45 ELMO IV jest najwyższym modelem pilarek firmy Altendorf. Wysunięcie, pochylenie piły, elektromotoryczna przykładnica równoległa i kątowa – są sterowane z 12-calowego ekranu dotykowego przez bogate oprogramowanie.
Napęd VARIO z bezstopniową regulacją prędkości obrotowej w zakresie 2000-6000 obr./min. jest podstawowym składnikiem wyposażenia maszyny. Z opcją interfejsu F 45 ELMO jest przystosowane do pracy w sieci.
Zastosowany w pilarce ekran dotykowy reaguje na lekkie dotknięcie palcem i jest bardzo czytelny. Wyświetlane są niezbędne elementy potrzebne do zrobienia przez obsługującego następnego kroku – zoptymalizowania celu poprzez szybkie i bezbłędne podanie danych.
Pozycja ograniczników i pozostałych ustawień jest widoczna w każdej chwili na ekranie. Centralnie umieszczony na maszynie ekran pokazuje aktualne pozycje osi w sposób uporządkowany i czytelny.
Poprzez dotknięcie palcem ekranu dotykowego otwieramy okno do danych wejściowych. Czytelne symbole wiodą nas przez bogate funkcje.
Bardzo trudne cięcia stają się dzięki nowemu sterowaniu tak proste jak nigdy. W celu szybkiego dostępu do potrzebnych funkcji możemy sięgnąć do paska w dolnej części ekranu. Są one dostępne bezpośrednio z menu.

Bogate wyposażenie
Pilarka prezentowana na targach AMIA zawiera między innymi: elektromotoryczne wysunięcie i pochylenie piły głównej, pulpit sterowniczy F 45 ELMO z ekranem dotykowym na wysokości oczu z uchwytem, wózek wzdłużny o długości 3200 mm, przykładnicę równoległą, przestawianą elektromotorycznie, szerokość cięcia do 1600 mm, przykładnicę kątową z elektromotorycznie ustawianymi ogranicznikami, silnik główny 5,5 kW VARIO – z bezstopniową regulacją prędkości w zakresie od 2000 do 6000 obr./min., włącznik/wyłącznik na wózku wzdłużnym, vacuum – system próżniowego docisku na wózku wzdłużnym, pakiet do połączenia z programami optymalizującymi oraz pakiet do oszczędzania energii.

HiTech znajduje nabywców

Prezentowana na targach AMIA pilarka została sprzedana do firmy KOSTRUBIEC Producent Mebli Biurowych z okolic Słupska, gdzie produkowane są wysokiej jakości meble biurowe.
Jak podkreśla Pan Stanisław Kostrubiec, właściciel firmy, który nabył pilarkę „Wykorzystanie pilarki w procesie produkcyjnym naszej firmy pozwoliło na
podniesienie precyzji cięcia elementów, a tym samym wzrost jakości gotowych wyrobów. Proces obróbki został znacznie usprawniony poprzez m.in. system docisku płyty. Sterowanie jest intuicyjne w obsłudze, natomiast bezpośrednie przesyłanie informacji pozwala wyeliminować ewentualne błędy. To z pewnością dobra inwestycja dla naszej firmy”.
.