Włoskie skóry dostępne od ręki

Firma Marlen ze Starego Sącza dostarcza na terenie całego naszego kraju włoskie skóry meblowe. W ofercie znajduje się około 80 propozycji tych produktów w różnych gatunkach i bogatej kolorystyce – co szczególnie warte podkreślenia – dostępnych do natychmiastowego odbioru z magazynu.

Skór włoskich nie trzeba rekomendować, cieszą się one doskonałą opinią. Ich wysoka jakość przekłada się między innymi na bardzo dobrą wydajność ich rozkroju. W firmie Marlen średnia wielkość błamów tych materiałów wynosi około 4 m2.

W ofercie znajdziemy cieszące się największą popularnością wśród polskich producentów skóry Madras, czyli jednotonowe o wykończeniu matowym z charakterystycznym tłoczeniem (grubość 0,9-1,1 mm) oraz Antyk – skóry dwutonowe z efektem antykowania, wykończone na wysoki połysk, korygowane płytą typu Madras (grubość także 0,9-1,1 mm).

Do nowoczesnych, solidnych mebli dostawca poleca skóry Tornado oraz Massive. Tornado to skóry gładkie, lekko korygowane, charakteryzujące się lepszymi walorami estetycznymi niż popularne skóry typu Madras. Mają one grubość z zakresu od 0,9 do 1,1 mm. Z kolei Massive to skóry jednotonowe z delikatnym połyskiem, korygowane płytą typu Dollaro o grubszym deseniu. Ich grubość jest większa od Tornado – od 1,3 do 1,5 mm.

Wysokiej jakości naturalna skóra anilinowa Rustical jest polecana w szczególności do mebli typu Chesterfield. Ma ona lico nieskorygowane i może posiadać najróżniejsze, naturalnie powstałe blizny, co nie jest uważane za jej wadę. Skóry te nie mają jednego, spójnego koloru i są podatne na zmianę barwy, a także połysku, co uwidacznia się w zależności od tego, czy skóra jest ściągnięta, czy rozciągnięta. Zmienność powierzchni tego produktu sprawia, że jego próbki muszą być traktowane tylko orientacyjnie. Lekko woskowy wygląd skóry Rustical zostaje nadany podczas procesu garbowania, w którym stosuje się dodatkowe substancje natłuszczające. Ich powierzchnia starzeje się wraz z upływem czasu, co daje użytkownikowi możliwość docenienia i czerpania przyjemności z tego procesu.

Zamówione skóry firma Marlen dostarcza do odbiorców we własnym zakresie lub za pośrednictwem firm kurierskich. Zwykle w ciągu dwóch dni roboczych przesyłki są już na miejscu.
Wszystkim zainteresowanym odbiorcom Marlen wysyła bezpłatne zestawy próbników.

Gatunki skór znajdujące się  w ofercie firmy Marlen

Madras

Skóry jednotonowe, o wykończeniu matowym z charakterystycznym tłoczeniem, grubość 0,9-1,1 mm, gatunek cieszący się największą popularnością wśród klientów.

Antyk

Skóry dwutonowe z efektem antykowania, wykończone na wysoki połysk, korygowane płytą typu Madras, grubość 0,9-1,1 mm.

Tornado

Skóry gładkie, lekko korygowane, charakteryzujące się lepszymi walorami estetycznymi niż skóry typu Madras, grubość 0,9-1,1 mm.

Massive

Skóry jednotonowe z delikatnym połyskiem, korygowane płytą typu Dollaro o grubszym deseniu, grubość 1,3-1,5 mm.

Rustical

Skóry anilinowe, bez korygowanego lica.

Autoleather

Skóry samochodowe o specjalnych właściwościach, dostępne również w wersji perforowanej.

Ekskluzywny Oxford

Niedawno wprowadzoną do oferty nowością są skóry Oxford, będące propozycją z najwyższej półki dla najbardziej wymagającego klienta. Seria ta jest wytwarzana z bardzo dokładnie wyselekcjonowanego surowca. Są to skóry częściowo korygowane, które charakteryzuje prawie naturalne lico i delikatny połysk. Ich grubość kształtuje się w zakresie 1,3-1,5 mm.

Obecnie w ofercie do wyboru jest 11 kolorów (anthracite, black, butter milk, cappucino, chocolate, cinnamon, ice, latte, mocca, mudstone, white).

Oxford to doskonały materiał do wszystkich projektów, gdzie ma być uzyskany efekt szlachetnej naturalności. Proponowane pastelowe wybarwienie szczególnie predysponują go na nowoczesne, ekskluzywne meble.

(jz)