Wielki pokaz firmy Felder Group

Na targach LIGNA 2023 w Hanowerze, po czteroletniej przerwie spowodowanej pandemią, swoje produkty prezentowała austriacka firma Felder KG. Na dużej przestrzeni wystawienniczej, bo mającej aż 2700 m², można było zobaczyć ponad 100 maszyn marek: Felder, Format4, Hammer oraz Mayer.

 

Kompleksowe wyposażenie od jednego dostawcy

Firma Felder posiada bogatą ofertą maszyn skierowaną do stolarzy i producentów mebli, która w zasadzie umożliwia pełne wyposażenie nowoczesnego zakładu o różnych potrzebach. Znalazło to odzwierciedlenie na hanowerskich targach, gdzie prezentowane było bardzo szerokie spektrum urządzeń. Można tam było zobaczyć wszystkie klasyczne maszyny do obróbki drewna i płyt drewnopochodnych, okleiniarki prostoliniowe o różnych wydajnościach, małe i duże centra sterowane numerycznie, urządzenie do uszlachetniania powierzchni, rozwiązania automatyzujące produkcje i wreszcie oprogramowania. Producent przygotował też liczne nowości, które jak zawsze szczególnie przyciągały uwagę odwiedzających. Pokazano nowe pilarki formatowe, centra CNC do nestingu, szlifierki szerokotaśmowe, a także formatyzerkę pionową.

Innowacyjne rozwiązania

Firma Felder na targach mocno eksponowała własne innowacyjne rozwiązania technologiczne, które stosuje w maszynach i które stały się już jej znakiem rozpoznawczym. Te nowoczesne rozwiązania przyciągały gości targowych, którzy na żywo mogli przekonać się o ich zaletach. Wymienić tu należy: PCS® – Preventive Contact System – rewolucyjny systemu bezpieczeństwa pilarek formatowych, następnie Silent-Power® – wał spiralny dla strugarek, cichy i oszczędny w eksploatacji czy wreszcie agregat glueBox® dla okleiniarek prostoliniowych, pozwalający na stosowanie klejów PUR w postaci taśmy. Poza tym uwaga przedstawicieli branży skupiała się także na rozwiązaniach dotyczących automatyzacji produkcji, magazynowania i bezobsługowego podawania materiału, które to firma także posiada w swojej ofercie.

Polacy nie zawiedli

Na tegoroczne targi LIGNA z Polski przybyło mniej więcej tyle samo osób co cztery lata wcześniej. Na gości z naszego kraju czekali doradcy techniczny z polskiego oddziału firmy Felder. Rodacy mogli więc w języku ojczystym pytać o wszelkie szczegóły techniczne i uzyskać kompetentne odpowiedzi. W większości byli to odwiedzający umówieni, którzy przybyli do Hanoweru w celu realizacji konkretnych planów. Rodzi to dla firmy Felder duże nadzieje na owocność przeprowadzonych rozmów. Oczywiście wielka ekspozycja zachęcała każdego do zapoznania się z ofertą austriackiego producenta.

Nowe pilarki formatowe

Dwa nowe modele pilarek formatowych: kappa 450 Format4 oraz K 945 S marki Felder to propozycje, które jak przewiduje ich producent powinny cieszyć się dużym zainteresowaniem na polskim rynku. Zaprezentowano je już także w Polsce na Dniach otwartych firmy Felder, które odbyły się w Żorach na początku czerwca tego roku.
Przypomnijmy, że kappa 450 to nowa edycja pierwszej pilarki formatowej marki Format4 wyprodukowanej w roku 2001. Wówczas model ten wyprzedził swoje czasy, dzięki wyjątkowej wydajności i precyzyjności pracy, jaką oferował. Pilarka otrzymała też nagrodę za swój design. Dziś klasyk ten powraca, spełniając wymagania naszych czasów, wyposażony jest między innymi w system bezpieczeństwa PCS.

Z kolei kappa 590 Format4 to pierwsza tego rodzaju pilarka formatowa w ofercie Felder Group, która posiada tarczę piły odchylaną w obie strony (42 stopnie w każdą). Pozwala ona na dokonywanie skomplikowanych cięć pod kątem w sposób jak najbardziej intuicyjny. Stanowi ona połączenie najwyższej precyzji pracy z cyfrową inteligencją zawartą w dostarczonym systemie sterowania i oprogramowaniu.

www.felder-group.pl

(jz)

 

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług