Więcej możliwości obróbczych z hydraulicznym pozycjonowaniem kłody

Jednym z flagowych rozwiązań, jakie oferuje firma Zakład Metalowy Stefan Drozdowski, są traki serii TTM z ruchomym zespołem tnącym. Urządzenia te są przeznaczone do wzdłużnego piłowania kłód o maksymalnej grubości 850 i 1100 mm oraz długości do 10 metrów. Dzięki zastosowanemu modułowi hydraulicznemu operatorzy traków zyskują dodatkowe możliwości obróbcze.

Zakład Metalowy Stefan Drozdowski jest obecnie jednym z czołowych producentów maszyn i urządzeń do obróbki drewna i tartacznictwa. Jest to firma rodzinna, kontynuująca wieloletnie tradycje zapoczątkowane w 1949 roku przez ojca Stefana – Józefa. Zakład posiada własne zaplecze techniczne umożliwiające stały rozwój i modernizację produkowanych wyrobów, które odpowiadają wysokim wymaganiom stawianym współczesnej technologii przerobu drewna. Maszyny nowoczesne pod względem rozwiązań konstrukcyjnych i proste w obsłudze, odznaczają się bardzo dobrą jakością i bezawaryjnością. Większość produkcji eksportowana jest niemal do wszystkich krajów Europy, a także na kontynenty Azji i Afryki.

Traki z ruchomym zespołem tnącym

Jednymi z najlepiej rozpoznawalnych na rynku urządzeń polskiego producenta jest seria traków TTM z ruchomym zespołem tnącym, przeznaczona do wzdłużnego piłowania kłód. Maksymalna długość obrabianej kłody wynosi 10 m, a jej grubości –850 i 1100 mm. Długość torowiska maszyny wynosi 12 m. Posuw pionowy góra-dół oraz poziomy roboczy są napędzane silnikami elektrycznymi. Prędkość posuwu poziomego jest regulowana płynnie, mechanicznie i wynosi 1,5 do 20 m/min w przód oraz 5 do 40 m/min w tył, natomiast prędkość posuwu pionowego góra-dół wynosi 20 mm/s. Traki mogą być wyposażone w podcinak kory, elektroniczny nastaw wymiaru cięcia, zimowy system smarowania taśmy, stół do mocowania kłód krótkich czy też dodatkowy 3-metrowy segment torów.

Poziomowanie, obracanie i mocowanie kłody łatwiejsze z hydrauliką

W trakach TTM producent zastosował hydrauliczny system pozycjonowania kłody (poziomowania, obracania i mocowania). Układ hydrauliczny został zaprojektowany jako system niezależny, który można montować zarówno w aktualnie produkowanych pilarkach, jak i samodzielnie instalować w pilarkach już pracujących u klientów, nawet w najstarszych modelach TTM. Nowatorski moduł hydrauliczny daje zupełnie nowe możliwości, m.in.:

– instalacji segmentów hydraulicznych w dowolnym miejscu torowiska i w dowolnej odległości, zależnie od długości przecieranych kłód;

– montaż hydrauliki i zmiana dystansu między segmentami odbywa się szybko bez użycia choćby jednego klucza;

– obrót kłody jest możliwy w obu kierunkach i jest realizowany przez zupełnie inne elementy niż powszechnie dotychczas stosowane;

– mechanika obrotu kłody umożliwia kręcenie nawet bardzo krzywych i ciężkich kłód.

Ponadto standardowo długie torowiska mogą być łatwo dozbrojone w manualne uchwyty mocowania kłody. Pozwala to stworzyć dwa stanowiska instalacji kłody, co przy odpowiedniej organizacji pracy umożliwia głowicy tnącej ciągłe cięcie, bez przerw na zmianę kłody.

Fot. Zakład Metalowy Stefan Drozdowski

 .

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług