W industrialnym klimacie

Surowe betonowe podłogi, ściany pokryte niejednokrotnie spękaną i łuszczącą się farbą, skorodowane metalowe blachy, widoczne elementy drewnianych konstrukcji – w przemysłowych wnętrzach znajdziemy mnóstwo różnorodnych, bogatych faktur powierzchni, na których czas oraz intensywne użytkowanie odcisnęły swoje piętno. Fascynują nas bo są autentyczne, bo kryją w sobie konkretną historię – nic dziwnego, że projektanci Interprint również postanowili stworzyć dekory inspirowane takimi powierzchniami.

Industrial 005 to odwzorowanie surowej, metalowej powierzchni z wyraźnymi śladami korozji – ten dekor przenosi nas w świat opuszczonych fabrycznych hal i warsztatów Do postindustrialnych przestrzeni odwołuje się także Industrial 001 – wyglądający niczym mocno porysowana, betonowa posadzka. Z kolei Oxid wygląda jak beton, ale jeszcze nowy, gładki, jednorodny, wypolerowany, ciemnoszary- taki wzór świetnie się sprawdzi jeśli industrialny klimat chcemy nadać biuru, salonowi motoryzacyjnemu czy sklepowi. Natomiast Cody zainspirowany został powierzchnią ściany z delikatnie łuszczącą się farbą – jest jasny, utrzymany w palecie „off white“ – taki dekor to ciekawa propozycja do wnętrz mieszkalnych – można go połączyć nawet z delikatnymi pastelami i uczynić elementem romantycznej stylizacji w duchu rustic vintage.

Projektanci wnętrz często dążą do tego, by w loftowych wnętrzach zrównoważyć „zimne“ betonowe czy metalowe powierzchnie drewnem. Odpowiednią przeciwwagą dla „industrialu“ okazuje sie w takich wypadkach naturalność: zachowanie naturalnej kolorystyki, rysunku, faktury drewna, pozostawienie widocznych śladów obróbki. Jeśli zamiast litego drewna chcemy zastosować materiały drewnopochodne lub laminat również mamy do dyspozycji wzory, które odwzorowują drewno z sękami, nieregularnościami, spękaniami, odbarwieniami, śladami piły. Dobrym przykładem takiego dekoru jest pochodzący z oferty Interprint Nomad – zarówno w wersji brązowej, która jest bardzo naturalna, jak i w szarej, „schłodzonej“ kolorystycznie by pasowała do modnych we wnętrzach szarości

Ciekawą propozycją do wnętrz industrialnych może być rodzina dekorów Cosmic Sparkle. To fantazyjne dekory, inspirowane powierzchniami o perłowym lub metalicznym połysku. W industrialnym wnętrzu mogą wprowadzić trochę futurystyczny, luksusowy klimat. Z nowoczesnością kojarzy się także Titan – odwzorowanie idealnej metalicznej powierzchni z regularnymi. drobnymi śladami polerowania – ten dekor dobrze wygląda na blatach, ścianach, stałych elementach zabudowy.

Źródło: PROFUNDO PR
 

.