W 2023 roku Grupa Hettich osiągnęła przychody 1,3 miliarda euro

Grupa Hettich, jeden z wiodących na świecie producentów okuć meblowych z siedzibą w Kirchlengern w Niemczech, podsumowuje pełen wyzwań rok 2023 i rozpoczyna rok 2024 wydarzeniem, które jest kamieniem milowym w historii Grupy: fuzją z Grupą FGV.

 

Miniony rok był dla branży meblarskiej trudny pod względem ekonomicznym. Mieliśmy do czynienia z gwałtownie rosnącymi kosztami, wysokimi stopami procentowymi, inflacją i wszechobecną niepewnością inwestycyjną w wielu krajach na całym świecie. Grupa Hettich również odczuła skutki napiętej sytuacji gospodarczej w przemyśle meblarskim. Obroty grupy spadły o 14 procent w porównaniu z minionym rokiem do 1,3 miliarda euro. Udział rynków zagranicznych wyniósł 75 procent. Obecnie Grupa Hettich zatrudnia na całym świecie ponad 7700 pracowników, z czego ponad 3600 w Niemczech.

Inwestycje w przyszłość

“Szczególnie w trudnych czasach bardzo ważne jest, abyśmy patrzyli w przyszłość i działali w interesie przyszłych pokoleń” – podkreśla Jana Schönfeld, dyrektor zarządzająca Grupy Hettich. W 2023 r. firma Hettich kontynuowała prace nad innowacyjnymi projektami, optymalizacją procesów i dalszym rozwojem całej Grupy. Około 170 mln euro zainwestowano w nowe produkty, projekty infrastrukturalne, budynki, cyfryzację i zrównoważony rozwój, a także w zwiększenie mocy produkcyjnych. Przykładem takich inwestycji jest rozbudowa fabryk w Kirchlengern i Frankenberg (Eder), a także inwestycje na rozwijających się rynkach azjatyckich, takich jak Vadodara w Indiach i Zhuhai w Chinach.

Innowacje – rewolucyjny system okuć FurnSpin

Rok 2023 był dla firmy Hettich rokiem premier. Pod hasłem “It’s all in Hettich” na największych targach branżowych Interzum w Kolonii Grupa Hettich zaprezentowała innowacyjne rozwiązania produktowe. Pokazano między innymi rewolucyjny system okuć FurnSpin, przeznaczony dla segmentu mebli luksusowych.

Sascha Groß, dyrektor zarządzający Grupy Hettich, jest zachwycony tym wyjątkowym produktem. Nie tylko wyznacza on nowe standardy w projektowaniu mebli, ale także podkreśla innowacyjną siłę firmy Hettich. Jak mówi: “Niezależnie od tego, czy mówimy o dużych elementach zabudowy meblowej czy o małych bryłach, dzięki FurnSpin wszystko można obrócić. Ponadto system FurnSpin oferuje niemal wszystkie znane dotąd funkcje komfortu, takie jak na przykład cichy domyk czy Push-to-open do mebli z frontami bezuchwytowymi. FurnSpin to wyjątkowe okucie z wielkim potencjałem, które w przyszłości zmieni świat mebli. Wraz z 285 koleżankami i kolegami z całego świata zaprojektowaliśmy nasze stoisko na targi interzum w Kolonii. Wiele osób w różnych lokalizacjach Hettich na całym świecie z entuzjazmem wspierało to przedsięwzięcie”. W imponujący sposób ilustruje to, jak marka Hettich stale się rozwija.

Fuzja z Grupą FGV – łączymy siły i ruszamy we wspólną podróż

Ważnym wydarzeniem w historii firmy było połączenie Grupy Hettich i Grupy FGV sfinalizowane w styczniu 2024 roku. “Mamy silne korzenie w tej samej branży i wspólnie kształtujemy naszą przyszłość”, podkreśla Schönfeld, “Hettich i FGV to dwie rodzinne firmy łącznie z ponad 200-letnim doświadczeniem w branży. Jest nas dziś ponad 8600 koleżanek i kolegów na całym świecie. Każdego dnia każdy z nas wkłada całe swoje serce, wiedzę i pasję w tworzenie najlepszych rozwiązań dla naszych klientów. Hettich i FGV będą się nawzajem uzupełniać, by aktywnie i trwale wspierać istniejące już projekty i działania sprzedażowe. Pozwoli to im także tworzyć dla klientów nowe, wyjątkowe rozwiązania produktowe.

Plany na rok 2024

Nawet, jeśli ożywienie w branży meblarskiej każe na siebie czekać, Grupa Hettich z optymizmem patrzy w przyszłość. „Niezwykle silny i zmotywowany zespół FGV i Hettich, wraz z naszymi klientami, niezawodnymi dostawcami i partnerami tworzy sieć blisko współpracujących ze sobą podmiotów, na której zawsze możemy polegać“, podkreśla Groß. Grupa Hettich pozostaje zdeterminowana, aby aktywnie kształtować swoją przyszłość i rozwijać innowacyjne rozwiązania dla przemysłu meblarskiego, wykorzystując przy tym globalny potencjał wzrostu

Rzut oka na produkcję w firmie Hettich

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług