Utkają tkaniny marzeń

Tkaniny obiciowe, dekoracyjne, a także materacowe, o nowoczesnej oraz tradycyjnej stylistyce, to domena Zakładu Produkcji Tkanin Siemień zlokalizowanego w Siemieniu, w województwie lubelskim. Te polskie tkaniny wytwarzane są w bogatym spektrum wzorów i kolorów, które cały czas uzupełniane jest o kolejne propozycje zgodne z najbardziej aktualnymi trendami wzorniczymi na rynku.

Zakład Produkcji Tkanin w Siemieniu działa już od roku 1986 i przez cały czas stawia na innowacyjną produkcję opartą na europejskich technologiach – nad ich doskonaleniem współpracuje z polskimi instytutami branżowymi. Realizując program „Innowacyjna gospodarka”, firma także teraz wprowadza kolejne ulepszenia.

Posiadane zaawansowane możliwości technologiczne umożliwiają produkcję tkanin żakardowych o wzorze niepowtarzalnym na całej szerokości tkaniny. Sylwester Sobecki, Prezes Zarządu firmy ZPT Siemień mówi: „Z przędz szenilowych w ciągłej ofercie posiadamy tkaniny Magnolia, Lili czy też Wenus. W ostatnich latach rozszerzyliśmy produkcję o wyroby z przędz fantazyjnych o bardzo różnorakiej strukturze ich budowy, wymienić tu można takie propozycje, jak: Optik, Bongo, Metaxa. Z kolei z przędz poliestrowych o fantazyjnej budowie i kolorystyce stworzyliśmy grupę tkanin melanżowych o możliwościach wszechstronnego zastosowania, należą tu między innymi: Silva, Foz, Carabasa i Stella”. Od roku 2005 ZPT Siemień zajmuje się także wytwarzaniem tkanin i dzianin materacowych, co było odpowiedzią na rosnące zainteresowanie klientów tymi wyrobami. Aktualnie w ofercie znajdują się tkaniny i dzianiny materacowe pikowane na owacie z różnych surowców i mające różną gramaturę. Nowoczesny park maszynowy daje możliwości wykończenia tkanin zgodnie z wymogami stawianymi przez odbiorców oraz stosownie do warunków ich użytkowania. Dostępne są między innymi wersje trudnopalne, olejo- i wodoodporne, antypilingowe, zapachowe oraz antyalergiczne.

Oferowane tkaniny są przyjazne dla środowiska naturalnego, co poświadczają stosowne certyfikaty jakościowe i higieniczne.

Firma na życzenie klienta wykonuje także tkaniny o indywidualnym wzornictwie. Jest to więc dla producentów mebli możliwość uzyskania niepowtarzalnego wzoru, który wyróżni wytwarzane meble. Mariusz Komarek mówi: „W dowolnym pliku graficznym należy nam przesłać rysunek wzoru wymarzonej tkaniny, określić w próbniku Panton lub RAL kolory, jakie będą najbardziej odpowiednie, ewentualnie określić inne parametry albo podać przeznaczenie tkaniny i zaufać naszemu doświadczeniu”.

(z)
 

.