Urok przeszłości z dekorami Interprint

We wnętrzach coraz śmielej cofamy się w czasie, poszukując większej prostoty i autentyczności. Uwagę mocniej kierujemy na naturalne akcenty szczególnie eksplorowane przez historię i to w różnych odsłonach. Tym tropem podąża też Interprint, odświeżając swoją ofertę dekorów w duchu bieżących potrzeb.

 

Więcej czasu spędzanego w domach pozwoliło nam docenić proste przyjemności, a także skupić się na aspektach codzienności związanych ze spokojem czy relaksem. Dobrą odpowiedź na trudy otoczenia i natłok bodźców dla zmysłów stanowi mniej wymagająca w odbiorze przeszłość. Zwłaszcza jeśli ją odpowiednio przeformułujemy, dostosowując do współczesnych warunków. W kategoriach wizualnych dużą rolę odgrywają tu naturalne wzory, które w intrygujących odsłonach proponuje Interprint.

W stronę natury

Obcowanie z przyrodą pozwala się wyciszyć, zapomnieć o złożonej rzeczywistości cyfrowej czy odkryć autentyczne potrzeby. W aranżacji wnętrz jest to dość łatwa droga, ponieważ naturalne materiały, a także różnorodne wzory nimi inspirowane już od kilku sezonów cieszą się dużą popularnością. Jeśli zaś sięgamy do przeszłości, kluczowe są takie aspekty naturalności, jak jej surowość, a niekiedy wręcz niedoskonałość rozumiana jako odejście od dyscypliny na rzecz miękkich form i malowniczych rysunków. Tym też wyróżnia się dekor Wieka, który eksploruje bogactwo wizualne oraz autentyzm drewna wiązowego.

Naturalna surowość, dostojność i szlachetność to również cecha kamienia – materiału wykorzystywanego przez człowieka od pradziejów. Pod względem estetycznego odbioru korzystnie oddziałuje na psychikę, pozwalając znaleźć wewnętrzny balans. Do takich potrzeb nawiązuje rysunek pełnego wizualnej głębi dekoru Kjerag. Inspirowany jest granitem, czyli jednym z najtwardszych i najbardziej długowiecznych surowców. Z kolei dekor Twinkle to już ukłon w stronę wizualnej różnorodności terrazzo (lastryka). Urok betonu łączy się z dynamiczną kompozycją drobnych kamiennych elementów.

Interprint proponuje jeszcze jedną odsłonę powrotu do natury – poprzez odkrywanie surowości w wersji rustykalnej. Dekor Blacksmith perfekcyjnie odwzorowuje wygląd spatynowanego metalu, a więc kolejnego surowca pozyskanego z przyrody. Pozwala się on symbolicznie przenieść do wiekowych posiadłości na wsi czy starych, klimatycznych warsztatów.

W poszukiwaniu korzeni

Zwrot ku przeszłości to także odkrywanie korzeni, które wiążą się np. z tradycyjnym rzemiosłem. Coraz mocniej interesują nas przedmioty, które mają swoją historię, a także autentyczną wartość opartą na indywidualizmie ich twórców. Taki fokus na rękodzieło, lokalność czy poszukiwanie ciekawych opowieści zamkniętych w przedmiotach ponownie przekłada się na popularność naturalnych materiałów, a zwłaszcza drewna. Dlatego też Interprint proponuje kolejne dekory odwzorowujące rysunek drewna w klasycznym, wiekowym wydaniu: dostojny dąb Vidar czy malowniczo pasiaste orzechy Eloise oraz Atena. Takie wzory nawiązują też do różnych regionów europejskich, w których do dziś funkcjonują m.in. drewniane artefakty i to spójnie wkomponowane we współczesne wnętrza – od angielskiej prowincji po śródziemnomorskie wille.

Esencja historii

Trzeci kierunek wielkich powrotów do przeszłości to poszukiwanie prostoty i kluczowych wartości – bez niepotrzebnego nadmiaru. Wizualna skromność może się opierać zarówno na niedoskonałości i śladach upływu czasu, jak i klasycznym umiarze, a więc geometrii złagodzonej naturalnymi wzorami czy subtelnymi kolorami. Tym też charakteryzują się dekory Interprint inspirowane długowiecznym dębem: stonowany, delikatny w wyrazie Reed, pełen wizualnej głębi Durini czy Canneto z rytmicznymi żłobieniami. Ten ostatni szczególnie ciekawie łączy w sobie przeszłość z teraźniejszością. Struktura 3D nałożona na szlachetny rysunek dębu jest z jednej strony nowoczesna i wyrazista, z drugiej – kojąca dla zmysłów.

Przebojowa teraźniejszość

Press Play to lista dekorów Interprint, która stale się zmienia i wzbogaca o kolejne pozycje. Zainteresowanie archaiczną prostotą i esencją historycznych doświadczeń znajduje swoje potwierdzenie w nowych przebojach w notowaniu. Do Press Play dołączyły właśnie takie wspomniane już dekory, jak dębowy Canneto, metaliczny Blacksmith oraz eksplorujący bogactwo wizualne terrazzo Twinkle. Trzy nowe pomysły to jednocześnie trzy wzory różnorodnych materiałów, które we wnętrzach stanowią kreatywny pomost pomiędzy teraźniejszością a przeszłością.

http://www.interprint.com

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług