Trendy w projektowaniu mebli tapicerowanych

W segmencie mebli tapicerowanych rosnącym zainteresowaniem cieszą się meble z funkcjami typu relax. Wychodząc naprzeciw najnowszym trendom, projektanci i producenci mebli tapicerowanych poszukują innowacyjnych podzespołów, które dodatkowo poprawiają jakość wypoczywania. Odpowiedzią na ich potrzeby są wyroby firmy Schultz Seating Group.

Schultz Seating Group od wielu lat specjalizuje się w produkcji mechanizmów zwiększających wygodę użytkowania z zachowaniem zasad ergonomii. Producent doskonale wie, jakie cechy powinien posiadać dobry mebel wypoczynkowy. Dzięki jego rozwiązaniom fotel może być wyposażony w zintegrowany podnóżek, który użytkownik może wysunąć bez wstawania. Podnóżek ten może być otwierany zarówno manualnie, jak i elektrycznie przy użyciu pilota. Niezależnej regulacji podlega także oparcie, dzięki czemu po pełnym otwarciu podnóżka i oparcia można odpocząć w pozycji półleżącej. Komfortu dopełniają różnego rodzaju zagłówki, które mogą być regulowane w poziomie (przez co stanowią znakomitą podporę głowy, również gdy fotel jest całkowicie rozłożony), a także wysuwane do góry.

W ofercie znajdują się także mechanizmy, w których podnóżek i oparcie są zsynchronizowane i otwierają się równocześnie, zatem każdy projektant znajdzie w Schultz Seating Group odpowiednie dla siebie rozwiązanie. Bardzo istotne jest to, że oferowane rozwiązania mogą być także zastosowane w sofach, dzięki czemu można zaprojektować kompletny zestaw wypoczynkowy. Kolejnym ważnym aspektem jest fakt, że produkty ze standardowej oferty mogą być dostosowane do indywidualnych rozwiązań klientów.

W odróżnieniu od większości wysuwanych podnóżków dostępnych na rynku podzespoły Schultz Seating Group nie są widoczne po ich otwarciu. Dzięki temu projektant ma pełną dowolność w projektowaniu mebli. Może łączyć nowoczesne wzornictwo, lekkie bryły mebli z innowacyjnymi rozwiązaniami.

W szerokim wachlarzu produktów znajdują się również mechanizmy typu Tilt, w tym konstrukcje pozwalające zablokować fotel w dowolnej pozycji. Schultz Seating Group produkuje także mechanizmy przeznaczone dla osób starszych i niepełnosprawnych, które pomagają usiąść i wstać z fotela. Są one wyposażone w innowacyjny, elektryczny system podnoszenia siedziska i stanowią odpowiedź na rosnące potrzeby starzejącego się społeczeństwa. Podniesienie jakości życia osób starszych to wyzwanie dla całego rynku meblowego na najbliższe lata.

(mr)

.