Texas – nowe skóry naturalne w ofercie firmy Marlen

Firma Marlen, dostarczająca skóry naturalne z Włoch, w ostatnim czasie dokonała znaczącego wzbogacenia asortymentu o nowe propozycje kolorystyczne, a także o całkiem nowy gatunek skór – Texas. Aktualnie dostawca może zaoferować około 150 skór w różnych gatunkach i bogatej kolorystyce, dostępnych do natychmiastowego odbioru z magazynu w Starym Sączu.

 

Włoskie skóry cieszą się renomą na całym świecie, a potwierdzeniem ich wysokiej klasy jest między innymi duża wydajność osiągana przy ich rozkroju. Średnia wielkość błamów oferowanych przez firmę Marlen wynosi około 4 m2. Poniżej prezentujemy dostępne gatunki w ofercie firmy Marlen.

Texas – nowość

Produkt wprowadzony został do oferty niedawno. Jest to skóra anilinowa, nieskorygowana, z otwartym licem, o grubości 1,2-1,4 mm. Dostępna jest w 5 kolorach. Ze względu na proces produkcji oraz specyfikę tego wyrobu mogą pojawiać się różnice w strukturze lica oraz kolorze. To sprawia, że dana barwa powinna być traktowana poglądowo. Naturalnymi cechami tego rodzaju skóry są wypalanki, zadrapania, ślady po ugryzieniach owadów, blizny, żyły. Pozostają one częściowo widoczne i nadają materiałowi naturalności oraz wyjątkowego charakteru. Należy podkreślić, że Texas nie może być czyszczony żadnymi detergentami. Stosowanie produktów konserwujących także jest ryzykowne.

Madras

Jest to produkt cieszący się niesłabnącą popularnością na polskim rynku. Są to skóry jednotonowe o wykończeniu matowym z charakterystycznym tłoczeniem (grubość 0,9-1,1 mm). Marlen oferuje do nich koordynaty wykonane ze skóry sztucznej, które klienci wykorzystują na boki i tyły mebli. Oferta na bieżąco jest wzbogacona o nowe wybarwienia.

Antyk

Kolejny cieszący się dużym powodzeniem rodzaj skór. Są to skóry dwutonowe z efektem antykowania, wykończone na wysoki połysk, korygowane płytą typu Madras (grubość także 0,9-1,1 mm).

Tornado i Massive

Obydwie propozycje powinny zainteresować producentów nowoczesnych i solidnych mebli. Tornado to skóry gładkie, lekko korygowane, o lepszych walorach estetycznych niż popularne skóry typu Madras. Mają one grubość z zakresu od 0,9 do 1,1 mm. Z kolei Massive to skóry jednotonowe z delikatnym połyskiem, korygowane płytą typu Dollaro o grubszym deseniu. Ich grubość jest większa od Tornado – od 1,3 do 1,5 mm.

Rustical

Meble typu Chesterfield zawsze znajdują swoich amatorów. I właśnie do tego typu mebli Marlen proponuje wysokiej jakości, naturalną skórę anilinową Rustical. Posiada ona lico nieskorygowane, o różnych, naturalnie powstałych bliznach. Nie ma ona też jednego, spójnego koloru, jest podatna na zmianę barwy, a także połysku, co uwidacznia się w zależności od tego, czy skóra jest ściągnięta, czy rozciągnięta. Jest to więc produkt o dużej zmienności powierzchni i w jego przypadku próbki należy traktować tylko orientacyjnie. Rustical posiada lekko woskowy wygląd, który powstaje podczas procesu garbowania poprzez stosowanie dodatkowych substancji natłuszczających. Powierzchnia tych skór starzeje się wraz z upływem czasu, co daje użytkownikowi możliwość docenienia i czerpania przyjemności z tego procesu.

Autoleather

Skóry samochodowe o specjalnych właściwościach, dostępne również w wersji perforowanej.

Oxford

Skóry z najwyższej półki skierowane do najbardziej wymagającego klienta. Wytwarza się je z dokładnie wyselekcjonowanego surowca. Charakteryzują się prawie naturalnych licem, choć są częściowo korygowane. Posiadają delikatny połysk. Ich grubość kształtuje się w zakresie 1,3-1,5 mm. Klienci do wyboru mają 16 kolorów (black, white, red, ice, butter milk, écru, ashy, anthracite, latte, cappuccino, mocca, chocolate, cinnamon, mudstone, brown, cognac). Oxford to doskonały materiał do wszystkich projektów, gdzie potrzebny jest efekt szlachetnej naturalności. Proponowane pastelowe wybarwienie szczególnie predysponują go na nowoczesne, ekskluzywne meble.

Zamówione wyroby  firma Marlen dostarcza we własnym zakresie lub za pośrednictwem firm kurierskich. Zwykle w ciągu jednego dnia roboczego przesyłki są już na miejscu. Wszystkim zainteresowanym odbiorcom Marlen wysyła bezpłatne zestawy próbników.

(jz)

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług