pojemniki do przypraw

Techtextil, Texprocess i Heimtextil Summer Special – 21-24 czerwca

We Frankfurcie nad Menem w dniach 21-24 czerwca odbędą się równolegle targi Techtextil, Texprocess oraz Heimtextil Summer Special. W związku z epidemią Heimtextil nie był organizowany w ciągu ubiegłych dwóch lat, a Techtextil i Texprocess w ciągu trzech lat. Teraz znów umożliwią one międzynarodowej, szeroko pojętej branży tkanin i ich przetwórstwa bezpośrednie kontakty.

 

Równolegle do imprez w samym mieście planowane są wydarzenia dodatkowe, jak na przykład D2C Neonyt Lab organizowany przez Messe Frankfurt czy Frankfurt Fashion Week, organizowany przez Miasto Frankfurt. Ma to na celu zapewnienie wyjątkowej synergii w jednym miejscu i czasie. Goście i wystawcy znajdą tu światowe trendy, kompletną ofertę produktową i najnowsze innowacje. Pokazywany asortyment obejmuje przędze i włókna, tekstylia funkcjonalne, technologie tekstylne i procesy wykończeniowe, produkty końcowe do wyposażenia tekstylnego, tekstylia użytkowe, odzież funkcjonalną i modę. Ze względu na rosnącą świadomość na temat zrównoważonej gospodarki o obiegu zamkniętym zaprezentowane zostaną również nowoczesne procesy recyklingowe.

Na targach nie będą obowiązywać ograniczenia znane z czasów epidemii. Nie będzie też trzeba przedstawiać dowodu szczepienia, by brać w nich udział. Pewne elementy jednak pozostaną, takie jak sprzedaż biletów on-line, zwiększona wentylacja pomieszczeń i ich częstsze czyszczenie czy luźniejszy rozkład stoisk.

Heimtextil Summer Special
Targi Heimtextil odbędą się w tym roku ze względu na letni termin pod nazwą Summer Special. Weźmie w nim udział około 800 wystawców pochodzących z 47 krajów. Będzie więc to prawdziwie międzynarodowe spotkanie. Tematem przewodnim letniej edycji ma być zarówno międzynarodowy biznes w dużej skali, jak i handel detaliczny. Dostawców zorientowanych na sprzedawców detalicznych można znaleźć już wcześniej, korzystając z targowej wyszukiwarki. Nie zabraknie wystawców prezentujących innowacyjne rozwiązania tekstylne w zakresie tekstyliów kontraktowych.

Tegoroczne trendy, Heimtextil Trends „Next Horizons”, będą szczególnie koncentrować się na zrównoważonym rozwoju i ochronie zasobów. Propozycje w tym obszarze będzie można znaleźć w centrum terenów wystawowych w hali 4.0. Zwiedzający mogą spodziewać się inspirujących kolorów, materiałów, wyselekcjonowanych eksponatów od wystawców, wykładów, materiałów informacyjnych.

Inną atrakcją będą jednogodzinne Green Tours z niezależnym konsultantem po wybranych firmach oferujących ekologiczne rozwiązania. W Green Village w hali 3.0. swoje stoiska będą mieli eksperci ds. certyfikacji zrównoważonych tekstyliów, między innymi Blue Angel i Green Button. Stoiska przedsiębiorstw oferujących zrównoważone produkty będą oznaczone zielonym listkiem.

Techtextil i Texprocess – innowacje w centrum uwagi
W tych imprezach łącznie weźmie udział ponad 1100 wystawców z 45 krajów. Swoje produkty będą oni prezentować w 13 halach. Techtextil i Texprocess to targi bardzo ukierunkowane na innowacje, nowe procesy produkcyjne oraz zrównoważony rozwój. W ciągu ostatnich trzech lat producenci z tego sektora poczynili duże inwestycje w rozwój badań. Przedstawią oni teraz wiele nowych, innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie tekstyliów technicznych i włóknin oraz przetwórstwa materiałów tekstylnych i elastycznych. „Wystawcy i publiczność stawiają Texprocess, jako wiodącym targom, wysokie wymagania. Po trzyletniej przerwie wystawcy zaprezentują swoje osiągnięcia międzynarodowej publiczności i przewidują inwestycje. Zwiedzający oczekują innowacyjnych rozwiązań, bardziej zrównoważonych, bardziej elastycznych, a także więcej produkcji regionalnej. Texprocess napędza branżę i wreszcie po raz kolejny umożliwi kontakty osobiste oraz nawiązywanie i umacnianie relacji biznesowych” – mówi Elgar Straub, dyrektor zarządzający stowarzyszenia VDMA Textile Care, Fabric and Leather Technologies Association.

Na tych targach po raz pierwszy zaoferowane zostanie Cyfrowe Rozszerzenie. Umożliwia ono osobom, które nie mogą uczestniczyć osobiście w imprezie, zdalne uczestnictwo oraz wymianę pomysłów w przestrzeni wirtualnej. Cyfrowe Rozszerzenie będzie aktywne przez około 4 tygodnie. Rozpocznie się 13 czerwca a zakończy 8 lipca 2022 r., a więc jeszcze przed targami i po nich.

Sustainability@Techtextil i Sustainability@Texprocess w tym roku ponownie skupią się na temacie zrównoważonego rozwoju. Na targach producenci zaprezentują innowacyjne i zrównoważone materiały oraz ich ekologiczne przetwarzanie, zapewniające małą ilość odpadów i minimalne zużycie wody, a także rozwiązania cyfrowe.

Poza tym wiele innych atrakcji czeka na odwiedzających na miejscu i w formie cyfrowej. Należy tu wymienić Techtextil and Texprocess Forum, Techtextil and Texprocess Innovation Award czy obszary dla międzynarodowych startupów.

Texpertise Network

Messe Frankfurt stworzył, działającą od 2019 roku, platformę sieciową Texpertise Network. Dostarcza ona cenne informacje na temat marek targowych na rynku tekstylnym w powiązaniu z 58 wydarzeniami na całym świecie. Texpertise Network służy do nawiązywania kontaktów i wymiany informacji.

„Ostatnie dwa lata pokazały, że jako światowy lider targów tekstylnych ponosimy wielką odpowiedzialność za przemysł. W tej roli z sukcesem towarzyszyliśmy przemysłowi tekstylnemu w czasie kryzysu. Byliśmy w stanie utrzymać nie tylko orientację i globalne relacje biznesowe na rynku w niepewnych czasach – ale także naszą czołową pozycję” – powiedział Detlef Braun, członek zarządu Messe Frankfurt.

https://heimtextil.messefrankfurt.com/frankfurt/en.html

(jz)

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług