Techtextil i Texprocess będą jeszcze większe

Od 9 do 12 maja 2017 roku we Frankfurcie nad Menem będzie miała miejsce kolejna edycja targów tekstyliów technicznych i włóknin Techtextil oraz targów nowoczesnych maszyn, urządzeń i technologii dla przemysłu tekstylnego Texprocess. Jak zapowiada organizator, to spotkanie będzie miało jeszcze większy rozmach niż poprzednie.

Techtextil

Już na kilka miesięcy przed terminem Techtextil 2017 wystawcy zarezerwowali 85% powierzchni wystawienniczej, jaką ta impreza zajmowała w zeszłym roku. „Tekstylia techniczne to jeden z najważniejszych motorów napędowych przemysłu włókienniczego. Tak ogromna liczba zgłoszeń do udziału w Techtextil 2017 świadczy o dynamicznym rozwoju naszej branży” – wyjaśnia Olaf Schmidt, wiceprezes ds. technologii włókienniczych i tekstyliów Targów Frankfurt.

Powierzchnię wystawienniczą podczas Techtextil 2017 zarezerwowało dotychczas 750 wystawców z 39 krajów, w tym liderzy rynku, jak na przykład: Forster Rohner, Freudenberg, Groz-Beckert, IBENA Textilwerke, Lenzig, Mehler Texnologies, Outlast Europe, PHP Fibers, Sandler, Sattler PRO-TEX, Schoeller Textil, SIOEN Fabrics oraz Trützschler. Prawie 15% wystawców weźmie w tej imprezie udział po raz pierwszy lub wróci na nią po kilku latach przerwy. Swoje stoiska ponownie zaprezentuje wiele krajów. Natomiast Belgia i Włochy to kraje, które zajmą w tym roku jeszcze większą powierzchnię wystawienniczą. Udział w targach potwierdziły już Chiny, Francja, Wielka Brytania, Indie, Kanada, Portugalia, Hiszpania, Tajwan, Czechy, Turcja i Stany Zjednoczone. Na targach Techtextil 2017 zaprezentowane zostaną różnorodne rozwiązania tekstylne dla przemysłu samochodowego, budownictwa i architektury, przemysłu ogólnie, medycyny oraz przemysłu ubraniowego – od przędz przewodzących przez inteligentne tekstylia aż po odzież kompozytową i lekkie konstrukcje budowlane.

Tekstylia techniczne motorem napędowym

Jak donosi Gesamtverband Textil und Mode (niemiecka Federacja Przemysłu Tekstylnego), obroty niemieckiego przemysłu modowego i włókienniczego powiększyły się w 2015 r. – w porównaniu z poprzednim rokiem – o prawie 2%. Szczególne sukcesy odniósł segment wyrobów włókienniczych oraz tekstyliów technicznych – odnotowano tam bowiem ponad 3% wzrost.

Pozytywny klimat branżowy da się odczuć także w pozostałych krajach Europy: organizacja Euratex ogłosiła, że w porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku od stycznia do maja 2016 r. produkcja włóknin wzrosła o 3%, zaś produkcja tekstyliów technicznych i przemysłowych o 6%. Wartość eksportu krajów europejskich zwiększyła się w latach 2014-2015 o łącznie 5%.

Pozytywne nastroje udzielają się także pozaeuropejskim krajom przodującym w produkcji odzieży – Stany Zjednoczone przewidują w tym roku dalszy wzrost. Tekstylia techniczne stanowią obecnie 37% całkowitej produkcji włókienniczej w tym państwie. Chiny prognozują w bieżącym roku 4% wzrost eksportu tekstyliów technicznych, zaś do 2020 zamierzają powiększyć wolumen produkcji do 22 mln ton. Według prognoz Commerzbanku w skali globalnej wartość rynku standardowych tekstyliów technicznych osiągnie do 2018 r. poziom nawet 160 mld dolarów, zaś same Indie przewidują, że obecna wartość ich przemysłu odzieżowego (ok. 18 mld dolarów) wzrośnie w przyszłym roku do 26 mld dolarów. Dodatkowo na całym świecie należy spodziewać się także zwiększenia obrotów na rynku włóknin – do 2017 r. najprawdopodobniej wyniosą one 42 mld dolarów.

Texprocess

Także ta impreza już na kilka miesięcy przed jej rozpoczęciem odnotowała ogromne zainteresowanie rezerwacją stoisk. Zajęte jest prawie 100% powierzchni wystawienniczej z 2015 r. Wśród dotychczas zarejestrowanych uczestników z 14 krajów znaleźć można wielu nowych wystawców, jak np.: Mitsubishi Electric Europe, Inventech Europe, Gemini CAD Systems i Hatapress & Garments. Podczas targów swoje oficjalne stoiska zaprezentują nie tylko Chiny czy Tajwan, po raz pierwszy oficjalny narodowy pawilon będzie miała także Japonia, ale także, tradycyjnie już, indywidualni wystawcy z tego kraju. Swą obecność zapowiedziały także Stany Zjednoczone.

Nadruk cyfrowy na tkaninach i ich uszlachetnianie głównym tematem targów

Podczas „Textile Effects Lab” po raz pierwszy zaprezentowane zostaną technologie uszlachetniania tkanin w ramach ich przetwórstwa, jak choćby laserowe wycinanie i niszczenie produktów odzieżowych. Dodatkowo Biuro Informacji Branżowej World Textile Information Network (WTiN) po raz pierwszy zorganizuje w czasie Texprocess wydarzenie pod nazwą European Printing Conference. Na fali sukcesu Innovative Apparel Show planowana jest kolejna edycja tego pokazu, podczas którego trzy europejskie szkoły wyższe przedstawią projekty ubrań wykonanych z funkcjonalnych produktów włókienniczych, a także proces ich produkcji i przetwarzania. Impreza ta stanowi swego rodzaju pomost łączący Texprocess z Techtextil. Podczas Areal IT@Texprocess ponownie zaprezentowane zostaną informatyczne rozwiązania w zakresie produkcji, logistyki i dystrybucji produktów tekstylnych.

Polskie przedstawicielstwo Messe Frankfurt już dziś zaprasza na wspólny wyjazd na Techtextil i Texprocess. Uczestnikom firma zapewnia kompleksową opiekę pilota podczas podróży oraz w trakcie pobytu na imprezie, przelot samolotem lub przejazd autokarem, pokój w hotelu, katalog oraz karty wstępu. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu +48 22 49 43 201.

(di)

.

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług