Techtextil i Texprocess 2019

W dniach 14-17 maja 2019 roku odbędzie się kolejna edycja targów Techtextil, która zgromadzi jeszcze więcej wystawców niż poprzednio! Wystawcy zaprezentują nowoczesne tekstylia techniczne i włókniny mające zastosowanie w budownictwie, geodezji, rolnictwie, produkcji odzieży ochronnej, roboczej i sportowej, przemyśle ciężkim, samochodowym, chemicznym, meblowym, medycznym, opakowaniach oraz ochronie środowiska. Integralną częścią targów Techtextil jest Avantex – specjalistyczne forum tekstyliów odzieżowych najwyższej technologii i nowatorskich rozwiązań dla przemysłu konfekcyjnego.

Na kilka miesięcy przed rozpoczęciem Techtextil 2019 zarezerwowano już większość powierzchni wystawienniczej. Wobec tego nadchodząca edycja wiodących, międzynarodowych targów włóknin i tekstyliów technicznych będzie jeszcze większym przedsięwzięciem niż poprzednio. Wśród wszystkich wystawców, pochodzących w sumie z 29 krajów, znajdziemy międzynarodowych liderów branży: Amann, Brother, Durkopp Adler, Human Solutions, Juki Central Europe, Morgan Tecnica, Pfaff, Tajima, Veit czy Vetron. Po krótkiej przerwie powróci Sunstar, a po raz pierwszy w targach Texprocess wezmą udział: Browzwear Solutions, Lasembor, INL International Technology, Siruba Latin America czy Summa NV. Chiny, Japonia i Tajwan zorganizują pawilony narodowe.

„Co dwa lata na targach Techtextil prezentowany jest szeroki wachlarz zastosowań tekstyliów technicznych. Eksperci z całego świata, którzy specjalizują się w takich dziedzinach, jak: architektura, automatyka, medycyna czy ochrona, przybywają na Techtextil w poszukiwaniu odpowiednich materiałów” – wyjaśnia Olaf Schmidt, wiceprezes ds. technologii włókienniczych i tekstyliów Targów Frankfurt. I dodaje: „Asortyment na nadchodzących targach Texprocess będzie jeszcze bardziej zaawansowany. Na odwiedzających czekają imponujące technologie z zakresu produkcji i przetwórstwa tekstyliów, które są przyszłością branży”.

Rozwiązania tekstylne dla miast przyszłości

We współpracy z grupą kreatywnych twórców „Creative Holland” organizatorzy tworzą specjalną przestrzeń, gdzie zostaną zaprezentowane rozwiązania tekstylne dla miast przyszłości. W ramach wystawy odbędzie się pokaz „Urban Living – City of Future”. Według Organizacji Narodów Zjednoczonych do 2050 roku prawie 70% ludności na Ziemi będzie zamieszkiwało metropolie lub megamiasta. To oznacza nowe wyzwania w organizacji życia, transportu, zaopatrzenia w żywność oraz opieki zdrowotnej.

Nowość – Techtextil Forum

W ramach Techtextil Forum odwiedzający będą mogli wziąć udział w wykładach, dyskusjach i interaktywnych sesjach dotyczących branży tekstylnej. Wydarzenie odbędzie się w hali 4.1, zastępując odbywające się w poprzednich edycjach Techtextil Symposium. Uczestnicy wzbogacą swoją wiedzę w takich obszarach tematycznych, jak: zrównoważony rozwój, cyfrowa transformacja, inteligentne tekstylia, miejskie tkaniny oraz specjalistyczne tekstylia wykorzystywane w medycynie.

Nagrody za innowacyjne pomysły

Po raz piętnasty organizatorzy targów wręczą nagrody Techtextil Innovation Award za wybitne osiągnięcia w dziedzinie rozwoju tekstyliów technicznych, włóknin i tkanin funkcjonalnych. Warto podkreślić, że uczestnicy nie muszą być wystawcami targów Techtextil, aby wziąć udział w konkursie. Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 18 lutego 2019 r.
na stronie internetowej www.techtextil-award.com. Nagrody zostaną wręczone podczas ceremonii otwarcia targów Texprocess i Techtexil w dniu 14 maja 2019 r.

Techtextil i Texprocess jako równoległe targi

Równolegle do targów Techtextil po raz czwarty odbędzie się Texprocess – targi nowoczesnych maszyn i urządzeń dla przemysłu tekstylnego. Po raz pierwszy wystawcy obu wydarzeń dzielić będą jedną z hal – 4.1. Wystawcy Techtextil zaprezentują tam szeroką ofertę: tkanin, plecionek, dzianin, tkanin powlekanych oraz włóknin. Z kolei wystawcy Texprocess – maszyn do produkcji tekstyliów technicznych oraz odzieży i butów specjalistycznych.

Podczas ostatniej edycji targów Techtextil i Texprocess w 2017 roku pojawiło się ponad 47.500 branżystów ze 114 krajów, w tym 1160 z Polski. Zaprezentowało się łącznie 1789 wystawców, w tym 40 polskich firm (29 na Techtextil i 10 na Texprocess).