Technika laserowa firmy Z-LASER

Firma Z-LASER jest międzynarodowym, renomowanym producentem przemysłowej techniki laserowej – laserów liniowych, modułów laserowych, projektorów i kompleksowych systemów laserowych. W Polsce projektory laserowe tego producenta dostępne są za pośrednictwem przedstawiciela Z-Laser – firmy PENNY GODNEK. Na rodzimym rynku 75% produktów trafia do producentów wiązarów i konstrukcji drewnianych.

 

Cykle produkcyjne maksymalnie zoptymalizowane

W przemyśle drzewnym systemy projekcji laserowej dużej mocy są zaprojektowane z myślą o ułatwieniu i zoptymalizowaniu cyklów produkcyjnych. Dzięki milimetrowej dokładności projekcji projektor pozwala przenieść z systemu CAD kompletny zarys komponentów w skali 1:1 na stół produkcyjny. Ogranicza to w znaczący sposób możliwość popełniania błędów podczas procesu mierzenia. W konsekwencji używanie matryc przestaje być potrzebne, a zmiany mogą być dokonywane łatwo i szybko. Uaktualnione dane konstrukcyjne są transferowane do ewidencji projekcji i natychmiast wyświetlane przez projektor. Powtórne pobieranie pomiarów czy też szkicowanie nowych matryc nie jest już więcej potrzebne.

 

Szybciej, łatwiej, dokładniej

Projekcja uzyskiwana jest w łatwy sposób i z dokładnością 1 mm na 1 m przestrzeni projekcji.

Prostota obsługi leżąca w procesie instalacyjnym to jedna z głównych zalet projektorów 2D. Dzięki oprogramowaniu LPM (Laser Projection Manager) wszystko staje się łatwe. Operator sam decyduje, czy chce widzieć pełny obraz konturu, czy też jeden element w danym momencie. Aby wyświetlić pożądany obraz w skali 1:1, moduł laserowy otrzymuje wszystkie niezbędne informacje z systemu CAD lub innego oprogramowania służącego do projektowania. Zintegrowany komputer projektora LP-HFD2 może zatem wyświetlić informacje opracowane w różnych formatach, takich jak na przykład HPGL, CNC, DXF.

Charakterystyczne jasne czerwone lub zielone linie laserów dokładnie wyświetlają wszelkie kontury, wzory czy kształty na dowolnej powierzchni. Rozmiar, forma (w tym łuk, koła), pozycja i wysokość projekcji może być zmieniana, a wieloboki mogą być przesuwane i zbierane w grupy (np. gromadzenie wzorów przy konstrukcji wiązarów, ram okiennych). Ponadto mogą być wyświetlone pojedyncze litery lub cyfry dla dokładnego oznaczenia konkretnych wzorów produkcji.

 

Dane techniczne modelu LP-HFD2

Obudowa Wymiary (mm) 500 x 200 x 141
Klasa ochronna IP 65
Waga 7,3 kg
Napięcie Zasilanie 24 VDC
Zużycie energii Tryb gotowości – 45 W

Tryb pracy <100 W

 

 

 

 

Transfer danych

Typ połączenia: Ethernet/Szeregowe
– szeregowe (bez przetwornika) RS 232/V24 (10 m)
– Ethernet Ethernet TP, 100 Base TX, kabel lub WLAN
Oprogramowanie LPM
Formaty graficzne bez LPM HPGL/HPGL 3D
Kolor emisji zielony/czerwony λ = 520 nm, 638 nm
Moc wyjściowa 7/14/28 mW
Klasa lasera 2M, 3B, 3R
Projekcja Dokładność projekcji 0,25/0,1 mm/m
Kąt projekcji/osi 60° x 60°/80° x 80°
Częstotliwość obrazu Maks. 50 Hz
Projekcja Dowolne wielokąty
Zakres ogniskowej 0,5 do 7 m
Warunki dla instalacji Temperatura robocza: Min. 5°
– chłodzenie pasywne Maks. +45°C
– chłodzenie aktywne (wodne) Mks. +60°C
Wilgotność <80% względna, nie skrapla się