Szybsza i wydajniejsza produkcja stelaży

ZPNB Sp. z o.o. z Kórnika to firma której domeną jest produkcja stelaży tapicerskich oraz całych konstrukcji łóżek. Jest to przedsiębiorstwo młode, bo powstałe w marcu 2020 roku, które przeżywa dynamiczny rozwój. Jedną z inwestycji, którą poczyniło było nabycie optymalizerki OWD-1600 wytwarzanej przez firmę Metal-Technika.

 

Klientami ZPNB są największe zakłady meblarskie w Wielkopolsce. Wśród jego odbiorców znajdują się między innymi: Beatris Collection, Wersal, Mirjan, Eltap czy Mars. Firma szuka rozwiązań, które pozwolą podnieść moc przerobową zakładu i zoptymalizować proces produkcji, co umożliwi jeszcze lepsze zaspokajanie potrzeb kontrahentów. Nabycie optymalizerki OWD-1600 przyniosło oczekiwane efekty. Sebastian Porzegowski prezes ZPNB mówi: „Urządzenie to bardzo wiele u nas zmieniło. Pozwoliło usprawnić proces technologiczny obróbki drewna, począwszy od rozkroju deski, poprzez strugarkę, po cięcie na pile.”  I dodaje: „Wcześniej mieliśmy piły formatowe, które podczas dnia pracy nie były w stanie rozkroić nawet połowy tego co robi ta optymalizerka”.

Producent jest zadowolony z wyników pracy i z kwestii eksploatacyjnych maszyny. „Optymalizerka firmy Metal-Technika jest niezawodna pod względem technicznym i serwisowym. Na dzień dzisiejszy uważam że nie ma lepszych optymalizerek polskiego producenta na rynku”. – mówi Sebastian Porzegowski.

OWD-1600 zapewnia dużą dokładność obróbki ±0,3 mm. Na maszynie można obrabiać elementy o minimalnym przekroju 20 x 20 mm. Dolny zakres maksymalnego przekroju wynosi 250 x 50 mm, górny 160 x 120 mm (w wersji specjalnej 160 x 140 mm). Długość elementów może wahać się w zakresie od 30 cm do 7 metrów. Optymalizerka ma możliwość cięcia w pakietach, można więc na niej za jednym razem ciąć kilka desek czy belek. Może także wycinać wady drewna, dokonując optymalizacji pomiędzy nimi. W trybie cięcia na kredkę fluorescencyjną dokonuje cięć w miejscu zaznaczenia. Z kolei w trybie obcinania marginesu obróbka obejmuje początek i koniec deski.

Różne zastosowania

Piotr Falana z działu sprzedaży firmy Metal-Technika stwierdza: „Optymalizerka OWD-1600 jest bardzo dobrą, uniwersalną maszyną. Jej parametry techniczne zadowalają producentów z każdego segmentu rynku. Sprawdzi się ona zarówno w małych firmach jak i w dużych przedsiębiorstwach. Jest to urządzenie kierowane do producentów mebli tapicerowanych, mebli drewnianych, producentów drewna klejonego, programu ogrodowego, galanterii drzewnej, opakowań, a także dla producentach domów drewnianych, w tym wiązarów dachowych”. I dodaje: „W większości przypadków maszyna oferuje większą moc przerobową niż to wynika z potrzeb inwestora”.

(jz)

https://metal-technika.com.pl/

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług