Sztuka nadruku cyfrowego

Nadruk cyfrowy stworzony przez Decodigit, producenta powstałego jako joint venture firm Cefla Finishing oraz Intesa z Grupy Sacmi, jest jedną z najważniejszych nowości branżowych zaprezentowanych w roku 2012. Stanowi on rozwiązanie umożliwiające dekorowanie powierzchni bez ograniczeń dla fantazji i wyobraźni projektantów.

Rozwój technologii wykańczania artykułów wyposażenia wnętrz, a także konieczność maksymalnej dywersyfikacji produktów wprowadzanych na rynek, sprawiają, że potrzeba dekorowania zróżnicowanych materiałów dla różnorodnych zastosowań jest bardziej aktualna niż kiedykolwiek.

Z myślą o wyjściu naprzeciw tym potrzebom powstała technologia nadruku cyfrowego firmy Decodigit, stworzona jako unikalne rozwiązanie dla dekoracji inkjet szerokiej gamy materiałów, od szkła po ceramikę, od paneli drewnianych aż po tworzywa plastikowe, powierzchnie aluminiowe i włókno cementowe.

Dostępne modele

Pixart Plot
Propozycja Cefla Finishing dla potrzeb wielkoformatowego nadruku o wysokiej rozdzielczości. Rozwiązanie typu multipass umożliwia obróbkę elementów o dużej powierzchni, bez kompromisów w zakresie jakości i rozdzielczości. Maszyna wyposażona jest w zrobotyzowany system przesuwu kartezjańskiego o wysokiej precyzji. Program obsługi grafiki zapewnia nadruk obrazów o wysokiej rozdzielczości w technologii czterobarwnej za pomocą 4 modułów kolorystycznych z możliwością poszerzenia do 6 dla kolorów „spot”.

Pixart Single Pass
To urządzenie kierowane jest do klientów potrzebujących nadruku o dużej szybkości i wydajności. Rozwiązanie typu single-pass pozwala na zaspokojenie bardzo wysokich wymogów w zakresie wydajności przy zachowaniu elastyczności niezbędnej do wytwarzania produktów także w krótkich seriach. Maszyna wyposażona jest w system transportu ze szlifowanych pasów zębatych o dużej precyzji. Program obsługi grafiki zapewnia nadruk obrazów o wysokiej rozdzielczości w technologii czterobarwnej za pomocą 4 modułów kolorystycznych z możliwością poszerzenia do 6 dla kolorów „spot”.

Crono
Crono Client/Server V1 stanowi pakiet sprzętu i oprogramowania zaprojektowany dla uproszczenia dekoracji cyfrowej tak, by oddawała kolory w sposób powtarzalny i zautomatyzowany. Celem systemu Crono jest ustanowienie wspólnej metody pracy podczas faz obróbczych od pliku cyfrowego aż po nadruk. Rozwiązanie stanowi serwer centralizacji i archiwizacji danych cyfrowych: oryginalnych grafik, odczytów spektrofotometrycznych, profili kolorów, ręcznych poprawek, danych produkcyjnych i grafik w formacie maszyny cyfrowej. Organizacja zasobów jest automatyczna i ułatwia tworzenie kopii roboczych.

(am)

.