Systemy przesuwne dobrze współpracujące

Systemy przesuwne GTV, po niespełna roku od debiutu na rynku, są już szeroko doceniane za wartościowe rozwiązania konstrukcyjne. Szczególnym uznaniem cieszą się unikatowe na rynku systemy jezdne, które zdobywają najwyższe laury wśród stolarzy.

Dotychczasowe rozwiązania sprawiały stolarzom wiele kłopotów. Montaż wózków odbywał się na raty i angażował do pracy przy wstawieniu skrzydła 3 osoby. Jedna część była przykręcana do drzwi, druga wkładana w tor dolny, a następnie należało skręcić oba elementy po wstawieniu skrzydła do zabudowy. Rozwiązaniem tego problemu zajęli się konstruktorzy GTV, przygotowując atrakcyjną alternatywę.

„Nasz wózek ma budowę monolityczną, czyli cały przykręcony jest do skrzydła i tak przygotowane skrzydło jest gotowe do wstawienia w zabudowę. Zabezpieczenie skrzydła przed wypadnięciem zostało zrealizowane za pomocą sprężyn, które w momencie podbicia skrzydła dociskają kółko do bieżni toru. Jest to rozwiązanie proste i niezawodne” – wyjaśnia Marcin Sałek, konstruktor GTV.

W ofercie systemów przesuwnych GTV dostępne są dwie linie wzornicze – Ergo i Novo, w ramach których elementem nośnym skrzydła może być rama lub wypełnienie. Ze względu na różny sposób przenoszenia obciążeń konstruktorzy GTV proponują dwa rodzaje wózków dolnych i prowadników górnych: nakładane i wpuszczane. Dzięki takiemu rozwiązaniu skrzydła można regulować w zakresie 0-10 mm.

Rozwiązania GTV nie tylko przekonują sprytnymi konstrukcyjnymi pomysłami. Są to przede wszystkim szczegóły decydujące o lepszym produkcie. Takim detalem jest m.in. unikatowy materiał, z którego zrobione są kółka w systemach jezdnych. Kółka te, po wyjęciu z wtryskarek, są dodatkowo polerowane (prowadniki) i poddawane procesowi toczenia bieżni (wózki dolne), co przekłada się na cichą pracę oraz bardzo małe opory toczenia.

GTV poszerza w dynamicznym tempie portfel systemów przesuwnych. Jak mówi Maciej Chełkowski, manager sprzedaży GTV: „Bieżący rok rozpoczynamy od premiery Novo 10, systemu do wypełnień płytą o grubości 10 mm lub szkłem o grubości 4 mm, jednak na tym nie koniec. Na rynku widoczna jest nisza, która wymaga praktycznych rozwiązań. GTV podniosło rękawicę, aby sprostać tym wymaganiom. Już teraz mamy na rynku najlepsze systemy jezdne, a przyszłe miesiące będą obfitować w debiuty nowych produktów, w tym nowych linii wzorniczych rączek i systemów podwieszanych”.

(jr)

 

.